prestavba 8x260Wp Siton 210 na dospelu elektraren

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
gupa
Příspěvky: 2441
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: prestavba 8x260Wp Siton 210 na dospelu elektraren

Příspěvek od gupa »

Valdano píše: pon říj 21, 2024 1:03 am Znáte někoho takového kdo v trvale obývaném RD kde žije celá rodina nemá ani přípojku elektřiny ani plynu?
Dotaz pro umělou inteligenci:
Vy
Odesláno vy:
kolik domácností je odpojeno od plynu a elektřiny?



Copilot
Pomocí
web
Generujeme pro vás odpovědi…

Odesláno Copilot:
Podle nejnovějších informací je v České republice odpojeno od dodávek plynu přibližně 5604 domácností a od elektřiny 13 880 domácností1.

Je to pro vás překvapující číslo?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Mex
Příspěvky: 801
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: prestavba 8x260Wp Siton 210 na dospelu elektraren

Příspěvek od Mex »

Tak pro mě to překvapující je.
Od elektřiny bych jich čekal mnohem míň.
Naopak od plynu mnohem-mnohem víc.
Třeba u nás je velké sídliště, kde je odjakživa všechno na elektriku, protože plyn není v těch panelácích vůbec zaveden. Tak těch 5604 domácností bez plynu je možná už jenom na tom jednom sídlišti.
A i tam, kde je plyn zavedený a jsou ty domy napojené na centrální vytápění, tak dneska musí být mraky domácností, co mají plyn odpojený.
Jestli ta tvoje AI trochu nekecá.
Nebo jestli to holka nemyslela jako násilně odpojeno, pro neplacení.

Jeden takový borec bez plynu a elektriky byl na letním setkání. Na fórum bohužel nepřispívá.
Elektriku má komplet jen ze solárů. Má snad kolem 14.5 kWp (což mi přijde celkem málo), a to elektrikou prý i vaří.
A pro topení má udělaný samodomo kotel na použitý rostlinný olej.
Valdano
Příspěvky: 400
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prestavba 8x260Wp Siton 210 na dospelu elektraren

Příspěvek od Valdano »

gupa píše: pon říj 21, 2024 3:01 am Podle nejnovějších informací je v České republice odpojeno od dodávek plynu přibližně 5604 domácností a od elektřiny 13 880 domácností1.
Já bydlím v panelákovém bytě a také nemám plyn, ale to neznamená, že nemám elekřinu. Já měl na mysli jen domácnosti, které nemají ani plyn ani elektřinu tj. ani jedno z toho a navíc mají současně vlastní obnovitelný zdroj energie jako fotovoltaiku, malou vodní nebo větrnou elektrárnu a kolik z nich používá generátor elektřiny na benzín nebo naftu?

Většina z těch 13 880 odpojených od elektřiny budou asi z Rómských komunit a zbytek zřejmě nějací poustevníci a nebo členové nějakých sekt, kteří mají užívaní elektřiny zapovězeno jejich nejvyšším guru apod. + nějací notoričtí dlouhodobí neplatiči, které už odřízl dodavatel. :lol:

Doplňující dotaz pro AI:
Kolik domácností v ČR, které žijí ve vlastním rodinném domě, je odpojeno od veřejných síti elektřiny a současně i od plynu a současně má v domě fotovoltaickou elektrárnu s instalovaným výkonem vyšším než 5kWp?
Mex píše: pon říj 21, 2024 3:24 am Jeden takový borec bez plynu a elektriky byl na letním setkání. Na fórum bohužel nepřispívá.
Elektriku má komplet jen ze solárů. Má snad kolem 14.5 kWp (což mi přijde celkem málo), a to elektrikou prý i vaří.
A pro topení má udělaný samodomo kotel na použitý rostlinný olej.
Tak třeba je to nějaký asketa a v zimním období kdy bývá i mnoho dní za sebou s minimálním osvitem prostě má půst a nejí ani nic nevaří. :lol:

Taky asi musí mít vydatný zdroj oleje na celou topnou sezónu a nebo je to nějaký otužilec, který topí jen minimálně. Navíc ten samodomo kotel na použitý rostlinný olej z toho asi bude pěkný smrádek po okolí, ale pokud je to třeba někde na samotě tak to okolí asi nevadí. Otázkou je jestli tam žije s celou rodinou a nebo je to spíš jen nějaký poustevník apod.

Typoval bych, že domácností kde žije celá rodina myšleno včetně dětí v rodinném domě a nemají ani plyn ani elektřinu z veřejné sítě a současně mají FVE s podobným nebo i větším instalovaným výkonem bude zřejmě naprosté minimum.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 506
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: prestavba 8x260Wp Siton 210 na dospelu elektraren

Příspěvek od JirkaE »

Mex píše: pon říj 21, 2024 3:24 am
Jeden takový borec bez plynu a elektriky byl na letním setkání. Na fórum bohužel nepřispívá.
Elektriku má komplet jen ze solárů. Má snad kolem 14.5 kWp (což mi přijde celkem málo), a to elektrikou prý i vaří.
A pro topení má udělaný samodomo kotel na použitý rostlinný olej.
Soběstačný dům běží komplet na 14,4kWp a většina z lidí, kteří ho za poslední 2 roky navštívili (jako my) ho i zkoušela u vaření a vaření kávy a vyprání....
https://www.csdum.cz

Nám by to doma rozhodně nestačilo, špičky máme vyšší ale jako ukázka cesty - po které jít - to je velmi inspirativní.

Zimní podpora Stirlingovým generátorem má na zimní provoz také velmi významný vliv.

Výkon : https://vrm.victronenergy.com/installat ... e/b0730602
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek