EVE, REPT, CATL

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
soami
Příspěvky: 730
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od soami »

Podle mě je to cena EXW CN. Cena je běžná-za poslední rok to šlo hodně dolů. EU cenu jsem nezjišťoval. Firma je známá, ale nikdy jsem od nich nic nekupoval. Reference lze pohledat na DIY solar. Případně jim napsat: Allen He alman@apexiumtech.com
eman
Příspěvky: 1550
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od eman »

Chlapi, občas tu vidím, že někteří z vás máte baterku 17s. Jaký to má účel?
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Matess
Příspěvky: 1709
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Matess »

o něco menší proudy... 48V FVE prvky jsou obvykle stavěné na olovo které končí na 58,8V a pokud uděláš 58,8/17 vyjde ti 3,458V na článek což je prostě nabité, takže to ještě vychází a lze to použít...

15s lifepo4 - napětí vybité baterie odpovídá olovu
16s lifepo4 - zlatý střed
17s lifepo4 - napětí nabití odpovídá olovu. (jen 3,46V teda není 100%, ale třeba tak 98%)
PavelR
Příspěvky: 3234
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PavelR »

soami píše: pát říj 18, 2024 5:24 pm Podle mě je to cena EXW CN. Cena je běžná-za poslední rok to šlo hodně dolů. EU cenu jsem nezjišťoval. Firma je známá, ale nikdy jsem od nich nic nekupoval. Reference lze pohledat na DIY solar. Případně jim napsat: Allen He alman@apexiumtech.com
jsem si jen tak poslal dotaz na cenu v EU včetně dopravy. Tak jsem zvědavej.
Zajímavý je, že dole jsou fotky kde je Amy z docanu.
soami
Příspěvky: 730
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od soami »

U Číňanů nikdy nevíš. Ty aku boxy Apexium jsou zase totožné se Seplos. A totožné mi nabízel i Docan. A všichni tvrdí, že jsou výrobci. Tedy Docan možná ne, ale Seplos i Apexium to tvrdí. Asi mysleli ten nápis na bedně...
Mex
Příspěvky: 801
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Mex »

Dorazily mi objednané EVE 105Ah od Jenny z Číny.
Protože jsem prizmatické baterky tohoto provedení nikdy neměl v ruce, tak se s dovolením zeptám zkušenějších, jestli je to takhle OK.

Na první fotce je vidět jak je udělaný ten modrý plastový obal. Žil jsem v domnění, že je to ve formě dole uzavřené "misky". Ale tady to vypadá, jako by to dělali ve formě rukávu, která je pak takhle dole ohnutý a poskládaný.
Je to tak OK, prosím? Má to tak vypadat?

Pak mě trochu překvapilo, že QR kód je na kraji pod terminálem. Většinou jsem ho vídal uprostřed, těsně vedle přetlakové pojistky. Ale je možné, že je tady málo místa a tak to dali takhle na kraj.

Ten QR kód vypadá jako platný a sedí to s tím, co by to mělo být.

Jestli je kvalita přivaření terminálů jak má být taky nedokážu posoudit, protože nemám srovnání.

Napětí vypadá OK, 3.22V. Zatím jsem jich oměřil jenom pár (mám jich celkem 80).

Díky za posouzení.
Obal.jpg
QR.jpg
glottis
Příspěvky: 2516
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od glottis »

- obal je standart, jak pises je to rukav ktery dole prehnou a zabali jak darecek
- qr kod se jim asi jinam nevesel. Uprostred ho mivaji vetsi baterie. Bud rad ze tam je a ze sedi :D
- terminaly uvidis az to budes utahovat, kolik jich urves :) rozhodne pouzij momentak. Na fotce to vypada standartne
PavelR
Příspěvky: 3234
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PavelR »

tak mám odpověď.

We have EVE LF280K battery in Germany warehouse.

290-300Ah: $54/pc
305-310Ah: $64/pc
310-315Ah: $66/pc
Add $7.5/pc shipping cost to Czech

pořád dobrá cena.
PavelR
Příspěvky: 3234
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PavelR »

články co mi dorazili od Amy mají mordou smrštovačku složenou asi ze spodu, nebo tam to složení není vůbec. to nevím - zespod je nalepena černá silnější folie. Po bocích jsou hladký.
Asi jak kterej model.

Na mě to působí jako kdyby všecky fabriky co dělají tyto lowcost modrý články to dělali stejně ze stejnýho těsta, dle stejnýho návodu. Ani bych se nedivil kdyby byly všecky v jedné průmyslové zóně :-D Pak se to přebere jak se kterej povedl a olepí se to nálepkou podle toho kterej obchodník zrovna zadá objednávku... Nakonec by to bylo logický řešení a nám to vlastně může být úplně putna hlavně že fungují.
eman
Příspěvky: 1550
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od eman »

To nevím, jestli se kvůli tisícovce vyplatí zariskovat a koupit u nich, místo u Amy nebo Jenny. Třeba to všichni prodávají ze stejného skladu, ale někdo se musí obětovat a vyzkoušet to... :D
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v paralelním režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x400Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P + JK BMS Invertor
Diablo1st
Příspěvky: 1799
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Diablo1st »

eman píše: pát říj 18, 2024 5:49 pm Chlapi, občas tu vidím, že někteří z vás máte baterku 17s. Jaký to má účel?
Väčšia kapacita :D
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp a 4,15kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Mex
Příspěvky: 801
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od Mex »

glottis píše: sob říj 19, 2024 6:42 am - obal je standart, jak pises je to rukav ktery dole prehnou a zabali jak darecek
- qr kod se jim asi jinam nevesel. Uprostred ho mivaji vetsi baterie. Bud rad ze tam je a ze sedi :D
- terminaly uvidis az to budes utahovat, kolik jich urves :) rozhodne pouzij momentak. Na fotce to vypada standartne
Děkuji.
PavelR
Příspěvky: 3234
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EVE, REPT, CATL

Příspěvek od PavelR »

zítra budu nabíjet a balancovat tak jsem zvědavý jestli jsou z jedná várky jak budou rozjetý ...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek