EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Vitek
Příspěvky: 1958
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Vitek »

Tak jak to vypada zafungovala zdejsi rada nebo to jdes reklamovat ? Diky V.
jova
Příspěvky: 229
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14,2kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od jova »

Včera jsem to zresetoval, nastavil všechny parametry na LiFePo4 baterky a přišly mraky, takže bylo po testování. Dám tomu šanci ještě dneska, snad bude rozumnější počasí. Záruku mám ještě 3 roky, takže jinak to jde příští týden zpět prodejci.
Ještě mě napadlo, jestli si ten regulátor jako by „nemyslí“, že má připojenou 12V baterku. V takovém případě omezuje podle návodu výkon na 1250W, což by cca tak nějak odpovídalo. Ale zase na druhou stranu, neměl by to zřejmě omezovat jen těmi píky. :roll:
Vitek
Příspěvky: 1958
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Vitek »

Ok dej vedet.
jova
Příspěvky: 229
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14,2kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od jova »

Problém je vyřešen. Dnes jsem regulátor přivezl z reklamace, byl vyměněn za nový (ještě, že jsem si to prodloužení na 5let připlatil). Nahrál jsem do něj původní nastavení a v podvečerním slunci, když zrovna nebyly mraky, tlačil do baterek v pohodě 60-70A, takže ten původní byl skutečně vadný.
ngraf.jpg
Vitek
Příspěvky: 1958
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od Vitek »

Vitek píše: ned črc 21, 2024 7:34 pm Tak reklamovat pokud to nefunguje jak má a je to v záruce.
Takže se potvrdila teorie :-)
jova
Příspěvky: 229
Registrován: ned črc 10, 2016 10:39 pm
Lokalita: Táborsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14,2kWp
Kapacita baterie [kWh]: 24kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EPEVER Tracer 10420AN nastavení

Příspěvek od jova »

Tak, že je regulátor skutečně funkční jsem se dneska přesvědčil, asi tím nejhorším způsobem. I když, jsem tam nahrál původní nastavení, přesto došlo k tomu, že se jeden pár článků přebil a napětí stouplo na 3,55V, zatímco ostatní měli pod 3,4V. V tom okamžiku zareagovala BMS a vypnula přívod do regulátoru od panelů. Bohužel po poklesu napětí na článku opět panely zapnula a na 3,55 zase vypnula... Takhle to cyklovalo, dokud jsem nepřišel z práce :( Zřejmě, jak měl ten vadný regulátor slabší výkon, tak ten akumulátor nedokázal přebít. Těch původně nastavených 54,4V na akumulátory, už bylo z nového regulátoru, při tom proudu, moc. Budu se muset pokusit nějak mezi sebou proházet ty paralelně spojené články, aby se to v budoucnu lépe srovnalo. Zatím jsem alespoň snížil nabíjecí napětí na 53,8V. :roll:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek