dc proudový snímač a ovládání SSR

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
Bobo84
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 07, 2022 8:03 pm

dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Bobo84 »

Ahojte.
V brzké době budu snad mít funkční vytěžovač ala Marek a chtěl bych bojler krmit s další podmínkou. Pokud poteče do baterky více jak cca 100A, chtěl bych už mít seplou celou 2,2Kw zátěž bojleru. Má představa je, že bych koupil DC proudový snímač s výstupem 0-10V a řídil tím napřímo FOTEK 25DA.
Mám za to, že by spínání SSR bylo lineárně závislé na protékajícím proudu. Když bych umístil snímač až před baterku, poznal by správný směr (tzn. nabhíjení)???
Na alíku jsem našel toto a v předchozím tématu mi nikdo jednoznačně nepotvrdil, že to bude fungovat. Poradíte?
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... ry_from%3A
unicast
Příspěvky: 1409
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od unicast »

Hallovka v té krabičce směr toku proudu pozná. Ale co s tím udělá ta elektronika za tím, to ví evidentně jen autor. Asi nezbyde, než obětovat těch pár dolarů a zkusit to.
Bobo84
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 07, 2022 8:03 pm

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Bobo84 »

unicast píše: pát kvě 17, 2024 9:25 am Hallovka v té krabičce směr toku proudu pozná. Ale co s tím udělá ta elektronika za tím, to ví evidentně jen autor. Asi nezbyde, než obětovat těch pár dolarů a zkusit to.
Tak kuchat to pak a řešit nějaké diody se mi moc nechce... nebo napadá někoho funkční řešení? Nejlépe snímač + nějaký modul (y) + SSR
Bobo84
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 07, 2022 8:03 pm

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Bobo84 »

Opravdu nemá nikdo zkušenosti s tou kombinací proudového senzoru, či jiného zařízení s výstuper 0-10V a přímého řízení vhodného SSR relé?
Mex
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 29, 2023 4:12 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: >48V

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Mex »

Asi není důvod, aby to nešlo řídit analogově, pokud bude mít čidlo analogový výstup a výkonový regulátor pak bude mít analogový vstup.
Ale v tom svém prvním postu máš napsané, že bys tím řídil SSR Fotek 25DA.
To je podle mě běžné spínací SSR. Není to něco s fázovou regulací nebo podobně, aby mělo smysl to připojovat na analogový vstupní signál.
Takže k němu by se hodil spíš nějaký ON/OFF proudový detektor, řekl bych.
Bobo84
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 07, 2022 8:03 pm

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Bobo84 »

Tak ja bych koupil jiné vhodné SSR. Které? Když by bylo nejhůř, smířil bych se s systémem ON OFF..
slavo
Příspěvky: 140
Registrován: pon říj 18, 2021 11:59 am

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od slavo »

Podobne DC meracie zariadenie som aj ja zhanal a je problem, hlavne ak to chce clovek do IFTTT, otazne je preco?
Mivvy 202Ah LiFEPO4 batéria - 24V, panely 8x455Wp - 4s2p, Axpert king II - 24V
Bobo84
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 07, 2022 8:03 pm

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od Bobo84 »

Nakonec jsem se k tomu řešení nedostal. Zatím ladím systém s markovým vytěžovačem a ještě nevím, jestli bude potřeba spínat bojler při zbytečně velkém proudu nabíjení. Mám v plánu integrovat home assistant a ten by mohl z vyčítaných dat měniče spínat relé při překroční limitu nabíjecích proudů... no uvidíme..
cipis
Příspěvky: 4911
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: dc proudový snímač a ovládání SSR

Příspěvek od cipis »

Já jsem se též od těchto úvah oprostil - prostě jsem na Venusu zapl DVCC a u battery-serial nastavil nabíjecí proud, který chci.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek