Moje FVE se Studerem

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
kamils
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: Moje FVE se Studerem

Příspěvek od kamils »

bol-St píše: úte čer 25, 2024 7:03 am Po více než měsíci kdy mám v systému zapojené 2 baterie, tedy původní 4 cihly Pylontech a nově 280Ah články s BMS Seplos je situce taková, že Pylontechy cyklují mnohem ochotněji a ráno jsou o poznání více vybité.
Mám podobnou sestavu 4 x US3000C + 2 x pack 15x 280Ah a chová se to velmi podobně, Pylontechy mnohem více cyklují. Kabely v tom nehrají až takovou roli při mých délkách (cca 2m). Ukázka je z nabíjení EV přes noc (cca 13,5 kWh), všechny tři baterie byly plně nabité a plně znamená až se nabíjecí výkon všech baterií vyrovná (někde okolo 3,45V / čl).
nabíjení.JPG
BattPwr je pylontech, zbylé jsou 280Ah baterie.
Důvod častějšího cyklování vidím v nižším vnitřním odporu sestavy pylontechu díky paralelnímu řazení 4 baterií. S kabely jsem hodně experimentoval, jak s průřezem, tak délkou, ale bez efektu.
kamils
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2021 5:10 pm

Re: Moje FVE se Studerem

Příspěvek od kamils »

Ukázka konce nabíjení - Pylontech je na 89% (3,4V / čl) a takhle vypadá rozdělení nabíjecího výkonu mezi jednotlivé baterie.
nabíjení_baterie.JPG
nabíjení_baterie.JPG (22.49 KiB) Zobrazeno 240 x

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek