ostrovni-elektrarny.cz: Měnič nefunguje v síti TN-C

Diskuze ohledně rozvodů, kabeláže, způsobů využití stávajících rozvodů, vhodných průřezů dle potřebného výkonu, plánování rozvodů, atd.
emedium
Příspěvky: 203
Registrován: ned led 15, 2023 5:29 pm
Lokalita: Frenštát pod Radhoštěm

Re: ostrovni-elektrarny.cz: Měnič nefunguje v síti TN-C

Příspěvek od emedium »

Kinda píše: pon čer 24, 2024 10:05 am Zaujalo mě to čínské tepelné čerpadlo. Mohl bys mi na něj prosím poslat odkaz?
Bral jsem ho před měsícem za 15,5 ale už chtějí díky sezóně přes 19, lepší ceny mají na podzim a v zimě

https://www.hutermann.cz/produkt/tepeln ... az-do-60-c

Jinak je to model PW008-KZXYC-F

https://www.google.com/search?q=pw008-kzxyc-f

Klady jsou, že opravdu funguje a hřeje na těch 80C, odmražování je rychlé, asi 5 min

Záporů by se našlo trochu víc

Při startu a vypínání dělá hrozný kravál jako by tam něco mlátilo o šasi

Větrák není skoro slyšet, ale zahlušuje ho kompresor s dost vysokou frekvencí hluku, deset starých ledniček hadra. Ve sklepě se to ztratí, ale za oknem katastrofa

Asi po týdnu odešla jedna dioda z displaye, takže čísla se musí trochu luštit

Při nastavovaní se to nechce vracet na předchozí krok, musí se čekat až to samo skočí na začátek a pak znova držet a mačkat
Kinda
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 20, 2024 8:13 am
Lokalita: Doupov
Výkon panelů [Wp]: 0
Kapacita baterie [kWh]: 0
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovni-elektrarny.cz: Měnič nefunguje v síti TN-C

Příspěvek od Kinda »

cipis píše: pon čer 24, 2024 12:31 pm A když se dozví, že v tom budeš za 200+, tak budeš mít utrum ...
S tím, že to nebude zadarmo, počítám. Domek má dva komíny a používám jen jeden, takže trasa je vlastně hotová. Na sekání u rozvaděče jsem upozornil předem, ale je to k podlaze jen kousek a dole si můžu dělat co chci. Na ten Easysolar se kouknu.
Atman píše: pon čer 24, 2024 12:42 pm Easysolar 5kw mám, nedoporučujem...
Tak victron jsem považoval za Mercedes mezi FVE aparátky, to odesílání do opravy mě ale trochu zviklalo.
Pořád je ve hře to oddělovací trafo s dodělaným, jak píše Cipis, pomalým náběhem.
Co byste mi poradili za měnič pro tenhle případ? Nejlépe s nějakým komunikačním rozhraním a otevřeným komunikačním protokolem. Budu totiž muset ještě nějak pokutit to ukládání přebytků do 800 l akumulační nádrže.
cipis
Příspěvky: 4948
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: ostrovni-elektrarny.cz: Měnič nefunguje v síti TN-C

Příspěvek od cipis »

Nesnasim tohle zneuziti kominu ...

Musis vsechny otvory zazdit, aby se to dalo pouzit jako trasa pro kabely. A timto zpusobem defacto poresis i pozarni usek v pripade vetsiho napeti nez 120 V.

Jak psal kolega, poskladat si to z jednotlivych komponent. Vyjde to asi trochu draz, ale kdykoliv ruzne veci nahradis, a nemusi to byt stejnou veci.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Kostěj
Příspěvky: 636
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovni-elektrarny.cz: Měnič nefunguje v síti TN-C

Příspěvek od Kostěj »

Kinda píše: pát čer 21, 2024 9:46 pm Mám starý domek s rozvodem TN-C. Synek mi radí, abych si pořídil Axpert nebo něco podobného, oddělovací trafo a to si přizemnil na stávající PE-N. Není v tom nějaký zádrhel?
Nechápu. Na ulici mám elektroměr, od něj mi vede TN-C 4x10 přes sklep do přízemí do hlavního rozvaděče. V rozvaděči se odděluje N a PE. Axpert King jsem dal do sklepa, tam jsem na přívodním kabelu přerušil L1, vyvedl ji na mechanický přepínač sítí a do rozvaděče posílám buď L1 z ČEZu, nebo ze sluníčka z Kinga, ale v obou případech až do rozvaděče jako TN-C. Proč oddělovací trafo?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek