Hlavice pro zvýšení tahu komína

Nezařaditelné
Hyp
Příspěvky: 424
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Hlavice pro zvýšení tahu komína

Příspěvek od Hyp »

Tak schválně kolik takové řešení může vydržet fungovat let? 10 20 40? On samotný komín vypadá docela futuristický anebo to je celé jako nástavec od Poláka? Nebudí to pozornost U sousedů?

Jak funguje ten spínač na dvířkách, jak vypadá, a kdo to programoval? To je pokročilá logika, kdy se detekuje první otevření dvířek?
vk_1
Příspěvky: 325
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Hlavice pro zvýšení tahu komína

Příspěvek od vk_1 »

Hyp píše: čtv čer 06, 2024 11:34 am Jak funguje ten spínač na dvířkách, jak vypadá, a kdo to programoval? To je pokročilá logika, kdy se detekuje první otevření dvířek?
Spínač je originál Timpex. Shelly Uni jsem dal mezi spínač a Timpex. Kdo si koupí novější dražší Timpex, může to spínat rovnou z té jednotky po síti, a není potřeba bastlit Shelly.

Programoval jsem to já.

První otevření dvířek se detekuje tak, že počítám, jestli byla dvířka alespoň 4 hodiny zavřená.
Jako doplněk mám ovládání přes NR dashboard na mobilu, ale primárně chci používat jen dvířka. Pořád hledat mobil, to mě nebaví.

Screenshot 2024-06-06 at 12.02.40.png
Hyp
Příspěvky: 424
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Hlavice pro zvýšení tahu komína

Příspěvek od Hyp »

Děkuji za odpověď a omlouvám se za asi hloupou otázku: A to jsi programoval Včem, v tom Shelly (Tuším že by mohla mít nějaký skriptování ale nemám ji zatím, tak nevím) nebo někde jinde/kde přesně jde takovouto jednoduchou logiku nastavit?

Nás Shelly mě odradilo svého času to, že chtěli platit za informace o počasí a Tuya je měla gratis.
Naposledy upravil(a) Hyp dne čtv čer 06, 2024 12:32 pm, celkem upraveno 1 x.
vk_1
Příspěvky: 325
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Hlavice pro zvýšení tahu komína

Příspěvek od vk_1 »

Hyp píše: čtv čer 06, 2024 12:30 pm Děkuji za odpověď a omlouvám se za asi hloupou otázku: A to jsi programoval Včem, v tom Shelly (Tuším že by mohla mít nějaký skriptování ale nemám ji tak nevím) nebo někde jinde?
Node RED, běží na Cerbo GX
Hyp
Příspěvky: 424
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Hlavice pro zvýšení tahu komína

Příspěvek od Hyp »

OK, a to NodeRed jde použít i na venusu, Co si plánuji dát do RPI 2W, nevíš? Já vím, mohl bych to zkusit pohledat

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek