MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dracekvo »

To jsem rád. Stabilita epsolaru je strašná. Na jaře budu upgradovat na lithium a tristar, tak doufám, že už pak elektrárnička poběží bez problému :)
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od 007ToMMaS »

Ahojte, chcel by som sa spýtať. Stalo sa vám niekedy že vám Tristar 60A prestal reagovať na pokyny cez sieť? teda nefunguje web server a nejde sa doňho pripojiť ani cez MWview. MSview ho najde ale nepripojí sa program prestane reagovať. Tak isto mi prestalo fungovať aj monitorovanie tu na servery. Lebo sa ani raspberry nedokáže doňho pripojiť. Skúšal som ho odpojiť od baterky ale to nepomohlo. Vedeli by ste mi prosím vás čosi poradiť? Ďakujem
Edit: skúšal som ho odpojiť od všetkých prívodov a vývodov a ani to nepomohlo :| Dá sa nejak vyresetovať na výrobné nastavenia bez použitia PC? Keď pripojím ho cez lan kábel tak bliká ako za normálnej prevádzky ale nejde sa pripojiť. Skúšal som to aj cez prevodník RS232 ale nejde to. Ktovie či je dobrý ale na siemens a na menič mi ide pripojiť. Tak malo by to ísť aj na regulátor.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od kybos »

Stává se mi tak dvakrát do měsíce, že mi zkolabuje komunikace s některým ze dvou Tristarů. Někdy přestane fungovat Msview, někdy zase Liveview a nedostanu se ani na Data log. Je zajímavé, že ve stavu, kdy nefunguje Live view logování v MSview normálně pokračuje. Nejčastěji pomůže na pár vteřin vytáhnout ethernetový kabel ze zásuvky. Když to nepomůže, restartuji DHCP server a swith, na kterém jsou připojeny Tristary a když ani tento pokus nepřinese výsledky, pak teprve odpojuji napájení Tristaru. Zatím se mi tímto postupem vždy podařilo spustit komunikaci.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od 007ToMMaS »

Mne sa stalo toto prvý krát že zblbol až takto :/ Odpojenie napájania nepomáha. Samozrejme som odpojil aj FV pole a aj meracie vodiče na napätie aj ethernet. Keď zamrzol web server som ho zresetoval cez msview ale teraz sa nejde pripojiť ani cez msview. Zaujímalo by ma či ide nejak pomocou tlačítok vyresetovať na výrobné nastavenia. Lebo ktovie čo sa tam stalo. Nabíjanie funguje len nejde sa doňho pripojiť. Keby sa mi podarí pripojiť aspom cez seriovú linku tak by som prehral firmware procesoru A a procesoru B.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od 007ToMMaS »

Tak dnes som pripojil priamo do PC na seriový port cez krížený RS232 kábel regulátor k PC a bez úspechu. MWview napíše že protokol modbus nedostal odpoveď a keď ho pripojím cez program na aktualizáciu programu tak program hľadá a hladá. Viete mi prípadne poradiť aký kábel použiť? Ďakujem
Edit: Tak problém bol v konflikte IP adries čo ma ani nenapadlo až dnes ráno . Na regulátore mám nastavenú pevnú ip adresu kvôli raspberry aby nebol problém s vyčítaním dát. A keďže máme pomerne veľkú sieť na nás sa napája asi ďalších 20 ľudí tak asi ktosi pripojil niečo a dostal takú IP adresu ako má môj regulátor :evil:
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

Tak se mi vcera rozsirila sbirka chybovych hlasek (faults) Tristaru o: FETs shorted

Prosim vzdelanejsi o pouceni co presne to znamena a jak se to mohlo stat a radu jak se tomu priste nejlepe vyhnout?

Stalo se to pri preskladavani baterek. Nejprve jsem samozrejme od Tristaru odpojil panely, pote baterky, preskladal jsem baterky, znovu pripojil baterky a az pote jsem pripojil panely.

"Pochlubte se" se take nejakou chybovou hlaskou.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Pan Taum »

Neunikl z Tristaru "magický kouř"? Funguje korektně regulace napětí a přechod do fáze float?

Dle popisu tady http://www.rv.net/forum/index.cfm/fusea ... d/26625124 to nevypadá na moc dobré zprávy - asi bude po něm.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

Tak to by bylo hooodne blbe. Ne, pred ani po teto chybove hlasce zadny magicky kour neunikl. Navic, kdyz jsem ty baterky preskladaval, tak uz byla noc, presto jsem odpojil panely, byl vypnuty i stridac - proste totalni blackout - takze nechapu co a proc se vlastne stalo.

Jen kdyz jsem rano menil pomoci MSView Wizarda nastaveni, tak se mi provedene zmeny dvakrat nechtely do Tristaru zapsat, ale napotreti uz to probehlo v poradku. Jinak se mi dnes zda byt vsechno v poradku, Tristar nabiji, dodal dnes zatim do baterek 2200 Wh a po 179 minutach presel do floatu. Jen vcera v noci jsem si vsiml, ze na nem parkrat probliklo Pout: 0,22 W - 0,77 W, ale to jsem prisuzoval tomu, ze jsem byl v noci prepnuty na DS. Budu vdecny za kazdou zkusenost a radu s timto stavem.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od brin »

Pokud ti jede float, bude to pravděpodobně pouze softwarová chybička. Nějaké čidlo mělo pocit, že je něco špatně a software to převzal, i když tomu tak nebylo. Objeví se to znovu i po vymazání hlášky?
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Mám taky strach přeskládavat baterie páč při odpojení je to v pohodě za to při připojení je to taková rána až si říkám,že jednou něco odejde.Nemáte někdo nějakej fígl.Třeba zapojovat s odporem a pod.Samo,panely mám vždy odpojené většinou to stejně dělám večer.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

brin píše:Pokud ti jede float, bude to pravděpodobně pouze softwarová chybička. Nějaké čidlo mělo pocit, že je něco špatně a software to převzal, i když tomu tak nebylo. Objeví se to znovu i po vymazání hlášky?
Brine hlaska "FETs shorted" je zobrazena na strance "Data log" v radku "Faults" a byla to jen jednorazova zalezitost, vickrat se tam neobjevila.

No jeste se teda priznam, ze kdyz jsem pred tydnem menil nastaveni Tristaru (snizoval jsem napeti absorbce, floatu a ekvalizace), tak Tristar trochu "smrdel" (v miste chladice) a v Data logu byla hlaska "battery sense error", ale protoze vse od te doby fungovalo normalne, tak jsem tomu nevenoval vetsi pozornost. Tenkrat jsem taky pred zapisem do Tristaru odpojil panely. Tusite nekdo cim by mohly byt tyto hlasky zpusobeny?

Ted uz je opet po zapadu a v Live view problikava v Output Power hodnota 2-3-4 W a Charge Current se zobrazuje 0,1 A, ale to si myslim, ze se tam tak obcas objevuje, jinak nic podezreleho nesleduju. Jeste bych mohl zkusit sundat kryt Tristaru a zkontrolovat, zda je vizualne vsechno v poradku.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od brin »

Řekl bych, že jde o načatý snímač. Až definitivně odejde, tak to poznáš.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od brin »

fukuši píše:Mám taky strach přeskládavat baterie páč při odpojení je to v pohodě za to při připojení je to taková rána až si říkám,že jednou něco odejde.Nemáte někdo nějakej fígl.Třeba zapojovat s odporem a pod.Samo,panely mám vždy odpojené většinou to stejně dělám večer.
Tak to zapojuj přes vypnutej spínač. Je to trošku drahý řešení, ale zase žádnej oblouk.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

fukuši píše:Mám taky strach přeskládavat baterie páč při odpojení je to v pohodě za to při připojení je to taková rána až si říkám,že jednou něco odejde.Nemáte někdo nějakej fígl.Třeba zapojovat s odporem a pod.Samo,panely mám vždy odpojené většinou to stejně dělám večer.
fukuši: Jo, bývá to "šupka", je to takový blbý pocit, vždycky si nasměruju propojku baterky správnym směrem a s přivřenýma očima ji vždy co nejrychleji nasunu na kontakt baterky. Taky bych uvítal nějaký fígl - snad by pomohl nějaký jistič?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

brin:
nacaty snimac ceho?
jaky vypnuty spinac mas na mysli?
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od kybos »

fukuši píše:Nemáte někdo nějakej fígl.Třeba zapojovat s odporem a pod.
Někteří výrobci takový rezistor přímo dodávají jako součást montážní sady.
rezistor.JPG
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

DC jistič má jiskřiště ale nevím jestli je to pomoc pro Tristár.Mám nožovku 80A a to je prda pod žehličkou.Napadlo mě při servisu to třeba pořád držet napětím pomocí menších bateríí cca 4Ah.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od brin »

joseff píše:brin:
nacaty snimac ceho?
jaky vypnuty spinac mas na mysli?
Myšlenka byla zapojovat přes vypnutý jistič či spínač pro stejnosměrné napětí a po zapojení ho nahodit. Byl by tam samozřejmě trvale.

co se týče načatého snímače, tak tipuji, že bude načatý snímač výstupního proudu z regulátoru. Ale to se brzo ukáže. Nebo taky ne a vydrží to ještě 10 let.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

kybos píše:
fukuši píše:Nemáte někdo nějakej fígl.Třeba zapojovat s odporem a pod.
Někteří výrobci takový rezistor přímo dodávají jako součást montážní sady.
rezistor.JPG
Ano přesně něco takového jsem myslel.Sup díky
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Zdravím, moc tomu nerozumím: to nemáte mezi Tristarem a baterií žádný jistič? Já pochopitelně ano (obyč pojistkový odpojovač na 80A pojistku) - a to nejen proto, abych nemusela káblovat pod napětím. Při zapínání toho jističe (ne že bych to dělala nějak často) jsem si nikdy žádné rany nevšimla...
Ohledně těch chyb - nějakou sbírku mám, ale byly to chválabohu chyby mého loggeru:
faults.jpg
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek