Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Baterie a bateriová úložiště založená na článcích Li-ion 18650, zkušenosti, praxe, dobíjení, batery management, výroba bateriových úložišť, bezpečnost.
Roker
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 24, 2022 10:22 pm

Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Roker »

Ahoj, zabývám se nějakou dobou repasemi baterií do elektrokol a výrobou nových packů. Repasí do kol mám za sebou už pár desítek. Teď jsem narazil na požadavek do baterie 36V a 13,4Ah dostat 16,4Ah s argumentem, že konkurence to nabízí, což jsem si potvrdil.
Kvalitní články 18650 končí s kapacitou na 3500mAh, takže s těmito články nepřesáhnu kapacitu 14Ah. Jedině mě napadlo, že by se daly použít články 21700, které jsou ale větší (vyšší o 5mm a širší o 2mm). Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli jdou narvat do tohoto skeletu? Mně přijde, že je to už teď natěsno a že je to prakticky nemožné. Chápejte, nechce se mi objednávat 40ks 21700, abych pak zjistil, že to tam nenarvu i kdybych se na hlavu stavěl... Nové baterie tohoto rozměru s kapacitou 16,4Ah se rovněž nabízí, ale tam jsem názoru toho, že alternativní výrobce si upravil obal tak, aby tam baterie vešly. Máte s tímto někdo zkušenost

Díky moc za případnou radu.
Přílohy
IMG_20230624_100038.jpg
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od rottenkiwi »

AJ mna caka repas tej baterky po 30000 km a necham tam 3300 - 3500 mAh,
ale ta baterka ma dole, pri USB, konektor na nabijanie
a ja pouzivam paralelne sekundarnu baterku 7 Ah, pripojenu do toho konektora,
takze sa ta baterka za jazdy nabija, z tej sekundarnej baterky.

Tym mam dokopy 21 Ah co na 110 km v lete alebo 70 km v zime staci.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od rasto1 »

Roker píše:Ahoj, zabývám se nějakou dobou repasemi baterií do elektrokol a výrobou nových packů. Repasí do kol mám za sebou už pár desítek. Teď jsem narazil na požadavek do baterie 36V a 13,4Ah dostat 16,4Ah s argumentem, že konkurence to nabízí, což jsem si potvrdil.
Kvalitní články 18650 končí s kapacitou na 3500mAh, takže s těmito články nepřesáhnu kapacitu 14Ah. Jedině mě napadlo, že by se daly použít články 21700, které jsou ale větší (vyšší o 5mm a širší o 2mm). Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli jdou narvat do tohoto skeletu? Mně přijde, že je to už teď natěsno a že je to prakticky nemožné. Chápejte, nechce se mi objednávat 40ks 21700, abych pak zjistil, že to tam nenarvu i kdybych se na hlavu stavěl... Nové baterie tohoto rozměru s kapacitou 16,4Ah se rovněž nabízí, ale tam jsem názoru toho, že alternativní výrobce si upravil obal tak, aby tam baterie vešly. Máte s tímto někdo zkušenost

Díky moc za případnou radu.
rozober, zmeraj vnutorne rozmery a uvidis ci to je uskutocnitelne.
Nikto na dialku ti to nepotvrdi.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 926
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od lzahradil »

Píšeš že se tím zabýváš a že konkurence to nabízí. Jestli se tím zabýváš, tak si vem jeden repas od konkurence a hned budeš vědět jak to dělají.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Franta2776
Příspěvky: 2441
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Franta2776 »

Renovátoři Lion baterii za úplatu jsou jednou nohou v průseru.Jak baterie doma někomo chytí,tak potom:
http://zakony.centrum.cz/obcansky-zakon ... agraf-2939
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od rottenkiwi »

A vyrobca si tam da toto a za nic nie je zodpovedny:


5. Exclusions of Warranty
To the extent permitted by law, xxxxx excludes all liability for the Product to the extent that any damage
or defect has been caused or contributed to by the following:
1. Inverter or charger failure;
2. The Product being installed with inverters or charger which have not been certified by xxxxxxx;
3. Battery has not been operated properly according to the product manual.
4. You treat the Product improperly, negligently or in any other inappropriate way, including using the
Product outside the recommended ambient temperature condition in accordance with the Product
Manual;
5. Transportation, including but not limited by dropping, trampling, deforming, impacting, or spearing with
a sharp item;
6. Storage, installation, commissioning, modification or repair of the Product that has been performed by
a person other than xxxxxxx or a xxxxxxx certified installer;
7. Abuse, misuse, negligence, accidents or force xxxxxxx events, including but not limited to lightning,
flood, fire, extreme cold weather, or other events outside the reasonable control of xxxxxxx;
8. Any attempt to extend or reduce the life of the product without written confirmation from xxxxxxxx,
whether by physical means, programming or others;
9. Removal and re-installation at another place from the original installation without the written
confirmation from xxxxxxx;
10. Water, conductive dust or corrosive gas;
11. The Product has been connected with different type battery modules;
12. Battery have been connected with battery not from xxxxxxx;
13. Failure to install, operate or maintain the product in accordance with the Product Manual;
14. Normal wear and tear or deterioration, or superficial defects, dents or marks that impact
the performance of the Product; and
15. Theft or vandalism of the Product or any of its components.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Roker
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 24, 2022 10:22 pm

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Roker »

rasto1 píše:
Roker píše:Ahoj, zabývám se nějakou dobou repasemi baterií do elektrokol a výrobou nových packů. Repasí do kol mám za sebou už pár desítek. Teď jsem narazil na požadavek do baterie 36V a 13,4Ah dostat 16,4Ah s argumentem, že konkurence to nabízí, což jsem si potvrdil.
Kvalitní články 18650 končí s kapacitou na 3500mAh, takže s těmito články nepřesáhnu kapacitu 14Ah. Jedině mě napadlo, že by se daly použít články 21700, které jsou ale větší (vyšší o 5mm a širší o 2mm). Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli jdou narvat do tohoto skeletu? Mně přijde, že je to už teď natěsno a že je to prakticky nemožné. Chápejte, nechce se mi objednávat 40ks 21700, abych pak zjistil, že to tam nenarvu i kdybych se na hlavu stavěl... Nové baterie tohoto rozměru s kapacitou 16,4Ah se rovněž nabízí, ale tam jsem názoru toho, že alternativní výrobce si upravil obal tak, aby tam baterie vešly. Máte s tímto někdo zkušenost

Díky moc za případnou radu.
rozober, zmeraj vnutorne rozmery a uvidis ci to je uskutocnitelne.
Nikto na dialku ti to nepotvrdi.
To jsem samozřejmě udělal, a přijde mi, že to tam prostě nevleze. Délka +2,5cm je skutečně na hraně (dejme tomu, když budu pořádně pěchovat... :-D ), ale tloušťka se při packu 8ks počítá dost blbě.

Vyloženě mě zajímalo, jestli to někdo už neřešil...
Roker
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 24, 2022 10:22 pm

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Roker »

lzahradil píše:Píšeš že se tím zabýváš a že konkurence to nabízí. Jestli se tím zabýváš, tak si vem jeden repas od konkurence a hned budeš vědět jak to dělají.
To se řeší dost blbě, když máš baterku na stole a zákazníka, který na to čeká...
Roker
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 24, 2022 10:22 pm

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Roker »

Franta2776 píše:Renovátoři Lion baterii za úplatu jsou jednou nohou v průseru.Jak baterie doma někomo chytí,tak potom:
http://zakony.centrum.cz/obcansky-zakon ... agraf-2939
1) Mám na to oficiální živnost.
2) Toto jsem probíral přímo s právníkem a je třeba prokázat, že případná škoda vznikla neodborným zásahem (mojí chybou). Pokud někomu blafne tovární baterie, tak výrobce taky nezacáluje barák...
3) Mám pojištění pro tyto případy.
Kostěj
Příspěvky: 589
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Repase baterie do elektrokola - navýšení kapacity.

Příspěvek od Kostěj »

Roker píše:... ale tloušťka se při packu 8ks počítá dost blbě...
Hodně podobnou věc jsem nepočítal, ale skládal z mincí. Bylo to kolik drátů takhle tlustých se vejde do tohodle husího krku a kolik tam ještě zbude místa. Neocenitelně názorné.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek