zapojení panelů seriové a paralelní

Palalelní, sériové, sérioparalelní, spojení různých panelů, propojení při různé orientaci střechy, vnitřní zapojení panelu, ochranné diody, diskuze, rady a praktické zkušenosti
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od goodbie »

zdravím přátelé přemýšlím jak zapojit panely pro regulátor do bojléru,potřebuji na léto propojit 8až10 panelů seriově a na zimu zase přepojit paralelně pro baterie,šlo by to nějak pořešit nejakým vačkovým přepínačem něco jako bylo hvězda trojůhelník???nechce se mi pokaždé lest na střechu to přepojovat,díky za názory.
Naposledy upravil(a) goodbie dne stř črc 10, 2013 10:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od Pan Taum »

Není jednodušší honit bojler přes měnič? Nemusí valit na plný výkon 2kW, ale stačí ho přepojit na méně.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od goodbie »

Pan Taum píše:Není jednodušší honit bojler přes měnič? Nemusí valit na plný výkon 2kW, ale stačí ho přepojit na méně.
takhle to mám udělané teď,ale radím se z jedním člověkem co má regulátor teřeba na 8 panelu a přímo připojený na bojlér a ohřívá to i za horšího počasí což teď s měničem nefunguje tak dobře.
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od Pan Taum »

Ten rozdíl nebude až tak zásadní, počítej, že v tom lepším případě získáš maximálně 10% výkonu navíc. A při špatném počasí bez MPPT regulátoru budeš na tom pravděpodobně hůř. Porovnával jsi s ním i orientaci světových stran a sklon?
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od goodbie »

když je špatné počasí tak to neohřívá vůbec sklon je 45 stupňů dle střechy a orientce je si myslím také dobře,tak si mi sebral iluzi že připojím li to na přímo získám více a ohřívat budu i za špatného počasí alespoň trochu.regulátor pro bojlér je tady http://volny.cz/oplockyj/
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od honzaL »

Řešení je také dát do bojleru nové topné těleso na DC a použít instalaci pro ostrovní FVE s MPPT regulátorem + baterie. Takto jsem to řešil já k plné spokojenosti a s maximální účinností bez zatěžování měniče DC/AC.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: zapojení panelů seriové a paralelní

Příspěvek od goodbie »

spíše bych rád bojlér od baterii odpojil úplně,těleso nevím zda se dělá i v mokrém provedení.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek