Regulátor JUTA 3024Z

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
SlezY83
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 02, 2013 7:01 pm

Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od SlezY83 »

Zdravím.
Chtěl bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tímto regulátorem.
Porovnával jsem napětí udávané regulátorem a multimetrem a rozdíl je kolem 0,25V až 0,3V (regulátor ukazuje více - viz obrázek).

Lze to nějako korigovat (pokud tedy nepočítáme to, že všechny hodnoty zvednu o 0,3V :-) )?
Přílohy
Chyba měření napětí regulátorem
Chyba měření napětí regulátorem
Ostrov 6,4kkWp mono; Victron 150/35 + 150/45; Multiplus II 5000; 50Ah+50Ah+120Ah LiFePo4 (11,2kWh); Cerbo; BMV-700
Topení klimou; TUV Bojler 80l (předřazen před plynový kotel)
Uživatelský avatar
ixo
Příspěvky: 489
Registrován: stř říj 10, 2012 6:11 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od ixo »

Ahoj, zaujímavé. Pre tvoju info, mám 50A verziu tohto regulátora. Meral som na naprostredných kontaktoch (batéria) a regulátor ukazuje o 0,1 V viac.
1900 Wp, LiFePo 8x200Ah + 123\SmartBMS, Tristar MPPT 60A, Meanwell 1 kW, PowerJack 5kW, Bratislava
Monitoring systému: https://panel.homeinfo.sk/?id_objekt=15 ... elektraren
(Ne)návratnosť systému: https://tinyurl.com/cx74hkv
Zdieľaná databáza meničov: https://tinyurl.com/mx6gvsj
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od JiříK »

Mám tento regulátor, dělá mi to také. Ale jen teoreticky!!! Pokud měřím napětí přímo na baterkách, dobéřu se podobného výsledku, jako je na obr. výše. Pokud měřím přímo na svorkách regulátoru, naměřím totéž, co je na disleji, plus minus 0,1 V. Každopádně s tímto regulátorem jsem velmi spokojen, vzhledem k velkému rozsahu nastavitelných hodnot. Za ty prachy (1300,-) paráda. Jediné mě trochu vadí- při mrazu přidává docela dost napětí nahoru. CX tolik nepřidával. Ale lze to jednoduše vyřešit odpojením čidla teploty, pak je koncové napětí přesně podle nastavení.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od Harry »

Já má také stejný regulátor a zatím jsem nepozoroval, že by se měření nějak příliš odchylovalo. tedy v toleranci +- 0,1V. Ale musím zkusit změřit napětí přímo na akumulátorech, protože zatím jsem všechna kontrolní měření dělal na svorkách regulátoru. Jinak taky maximální spokojenost s funkčností, spolehlivostí i s cenou.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od Harry »

Tak jsem to dnes přeměřil a na regulátoru 12,6 V a na baterii také 12,65 V takže můj regulátor měří ok. Zátěž byla cca 0.5 A při systému na 12V a probíhajo dobíjení z panelu. Mám i stejnou verzi, která je na obrázku na začátku. Koupeno v GM electronic v Brně.
Naposledy upravil(a) Harry dne ned bře 03, 2013 1:35 pm, celkem upraveno 1 x.
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od MareC3k »

Teraz som to bol premerat aj ja, kedze mam tento regulator ako zalozny. Displej ukazuje 26,6V na svorkach meriam 26,40V na bateriach 26,34V prud je 16A. Takze je tam rozdiel 0,2V medzi zobrazenou a nameranou hodnotou.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od Harry »

Harry píše:Tak jsem to dnes přeměřil a na regulátoru 12,6 V a na baterii také 12,65 V takže můj regulátor měří ok. Zátěž byla cca 0.5 A při systému na 12V a probíhajo dobíjení z panelu. Mám i stejnou verzi, která je na obrázku na začátku. Koupeno v GM electronic v Brně.
ještě jsem to změřil dnes při větším odběru spotřebičů (2.5 A) a regulátor ukazoval 12,5 V a na baterii bylo něco kolem 12,6 V takže při menších proudech to tedy ukazuje s přesností +- 0,1 V (to je vlastně v rámci přesnosti digitálního měření, čili +- jeden digit a to je právě 0.1 V). Takže při nastavování napěťových "dorazů" je potřeba s tím počítat a radši tam asi nechat rezervu a dát o 0.2 V méně/vícenež má být koncové napětí.
Naposledy upravil(a) Harry dne ned bře 03, 2013 2:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od Harry »

JiříK píše:Mám tento regulátor, dělá mi to také. Ale jen teoreticky!!! Pokud měřím napětí přímo na baterkách, dobéřu se podobného výsledku, jako je na obr. výše. Pokud měřím přímo na svorkách regulátoru, naměřím totéž, co je na disleji, plus minus 0,1 V. Každopádně s tímto regulátorem jsem velmi spokojen, vzhledem k velkému rozsahu nastavitelných hodnot. Za ty prachy (1300,-) paráda. Jediné mě trochu vadí- při mrazu přidává docela dost napětí nahoru. CX tolik nepřidával. Ale lze to jednoduše vyřešit odpojením čidla teploty, pak je koncové napětí přesně podle nastavení.
No JiříKu a při jaké je to zátěži/nabíjení? Nevzniká třeba ten úbytek napětí na vedení z akumulátoru do regulátoru nebo někde na přechodovém odporu na svorkách? U mě při malých zátěžích nic podobného nepozoruji.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Regulátor JUTA 3024Z

Příspěvek od JiříK »

Samozřejmě při nabíjení, potažmo při zátěži! Průřezy kabelů jsou dané, úbytky tím pádem také... Nikterak mě to neirituje, teda zatím.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek