Studer informacie

Regulátory Studer
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

odkaz
Přílohy
flyer-lithium-v2.0-en.pdf
(1.7 MiB) Staženo 106 x
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Tak je to už vonku ako som vravel VT-40 a ďalšie info o Next. Vizera to moc dobre...

https://youtu.be/oS0-rwdDh2Q
Čo bolo bolo, bude len horšie...
luge
Příspěvky: 754
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Studer informacie

Příspěvek od luge »

Kontrolni otazka.
Zaznamenal niekto z majitelov menica Studer XTM,XTH zapojeneho v hybridnom rezime - privedena DS do menica pretok do siete? Ja som za nieco cez 6 rokov v hybride bez pretoku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Studer informacie

Příspěvek od marko250 »

Úplně poprvé na předváděčce XTM s matějem,je tu o tom zmínka a nedávno tu taky někdo postoval graf s přetokem.

Jinak i tady to je potvrzené z 4Q https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... der#p87326
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
luge
Příspěvky: 754
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Studer informacie

Příspěvek od luge »

marko250 píše:Úplně poprvé na předváděčce XTM s matějem,je tu o tom zmínka a nedávno tu taky někdo postoval graf s přetokem.

Jinak i tady to je potvrzené z 4Q https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... der#p87326
No nejak to neviem najst,graf,Mateja...
S tym pretokom v odkaze udajne uz pri montazi elmeru tam boli natocene wathodiny,milhavs tvrdi ze pretoky nema
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Studer informacie

Příspěvek od marko250 »

Hledal jsem to a nemůžu to najít,tady je to obhajováno prodejcem jako nepropustné a vyvraceno ostatníma. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... tok+studer
I >Tomas se vyjadřoval,že Studer pustí do DS.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Studer informacie

Příspěvek od DanoP »

1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od brumlaj »

S dnešními elektroměry nastavenými dle Kuby bych na sekundové integrační časy v ČR nespoléhal. Dle mne jsou již nulové, lépe řečeno ihned se přičítá k danému registru. Právě proto aby mohli diagnostikovat systému nepřizpůsobeného ovčana.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Studer informacie

Příspěvek od marko250 »

Bylo to v tomto roce,ale taky dost infa o tom co je přifázováno ,to přetíká :-) A průser nastává u neohlášených,černá dodávka jakékoli velikosti=černý odběr jakékoli velikosti.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
luge
Příspěvky: 754
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Studer informacie

Příspěvek od luge »

marko250 píše:Bylo to v tomto roce,ale taky dost infa o tom co je přifázováno ,to přetíká :-) A průser nastává u neohlášených,černá dodávka jakékoli velikosti=černý odběr jakékoli velikosti.
Preto moja otazka ci uz zaznamanal NEKDO pretok- dodavku do DS.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od Vitek »

luge píše:
marko250 píše:Bylo to v tomto roce,ale taky dost infa o tom co je přifázováno ,to přetíká :-) A průser nastává u neohlášených,černá dodávka jakékoli velikosti=černý odběr jakékoli velikosti.
Preto moja otazka ci uz zaznamanal NEKDO pretok- dodavku do DS.
Ahoj chlapi, vysvětlí mě někdo jak se rozpozná přetok od střídače vs přetok od stavebního výtahu co brzdí odevzdáváním výkonu do sítě?

díky :-)
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Nijak, pretok, je pretok. Ale stavebný výťah asi nemá každý v dome. Neviem ako by sa to dokazovali elektrarnam. Ťažko povedať.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od Vitek »

mobilik píše:Nijak, pretok, je pretok. Ale stavebný výťah asi nemá každý v dome. Neviem ako by sa to dokazovali elektrarnam. Ťažko povedať.
Každý ne ale dalo by se takovéto zdvihací zařízení popužít jako neprokazatelný zařízení ... každopádně ostrov je ostrov... resp galv. oddělení. to je jistota

zdravím vás V.
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: Studer informacie

Příspěvek od dano »

Vyvoj elektromerov ide dost rychlym tempom a elektromery pouzivaju stale rychlejsie CPU, tie typy elektromerov, ktore u nas distribucky montuju (SX5A2, NXT4 a pre stredne odbery a dodavku do siete LZQJ-XC) maju aj analyzator siete a snimaciu frekvenciu 4800Hz, takze urcite vedia zaznamenat javy ktore trvaju pod 1ms. Kazdy distributor ma svoj customizovany fw o ktorom nic neprezradi. Dokonca medzi obis kodmi je standardne aj kod 2.8.0 teda dodavka cinnej energie do siete, ktora sa zapisuje do registrov, ale pre beznych odberatelov nieje v menu zobrazena.
Neviem ako je na tom stavebny vytah, ale u mna v praci vytah brzdi do odporov.
kodl69
Příspěvky: 7416
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od kodl69 »

klasickej vrátek pokud je naloženej, tak směrem dolů jistě dodává, ale zatím pokud vím, to nikdo neřešil, stejně jako klasický výtahy.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od brumlaj »

Klasické výtahy už začly řešit bytová družstva a SVJ. Po konci Křižíků se jim ztrojnásobila "spotřeba" elektrické energie. A to už je výrazná motivace.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Studer informacie

Příspěvek od tomas »

Jj dodává, prakticky jsem si to ověřil na mechanickém elektroměru který se točil zpět když jel výtah dolů a nebrzdil jsem ho mechanickou brzdou a potom se roztočil nad synchronní otáčky. V asi 15 letech jsem si takhle s výtahem na stavbě "hrál" tak dlouho až mi spadl klínový řemen z řemenice. A při jeho nasazování zpět jsem si hlavou drcnul do otočného vypínače (teď už vím proč tam měl být stiskem vypni) a dva prsty mi projeli řemenicí a bylo po "hraní". Naštěstí byl ten řemen tak vytahaný že mi to jen pomačkalo prsty. A tak jsem si ověřil funkci asynchronního motoru jako generátoru a také dobře zapamatoval. :yes:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Studer informacie

Příspěvek od rottenkiwi »

Ako je to fakturované, pred a po zavedení smart meteringu. Strany, 24 a 25.

https://www.fei.stuba.sk/buxus/docs/201 ... _Kujan.pdf
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od jahodovák »

Je třeba pochopit že ČEZ a také i jiní dodavatelé se snaží jako dobří hospodáři maximalizovat svůj zisk všemi prostředky,to je samozřejmě legální at se nám to líbí či ne.Je tedy na nás abychom se jako spotřebitelé zas snažili si snížit spotřebu,což zas povede k hledání u distributorů a i výrobců jak ten stav zvrátit,je to takové věčné přetahování.Nám do karet nahrává stálé snižování ceny všeho pro získání levné elekřiny a nemůžeme se proto divit,že se to snaží zvrátit.Jelikož oni zaměstnávají a jistě i dobře platí hordu právníků a další ,je třeba to co děláme,dělat v rámci zákonů a na druhou stranu zas tlačit na stát aby něco dělal i pro své plátce a to je občany.Ale je jen na nás abychom se snažili pochopit děje a aktivně se toho účastnit a ne se jen stát stádem ovcí,co budou stále opakovat jejich mantru,jedinec nic nezmůže....hezký podvečer
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Studer informacie

Příspěvek od dumi »

Takovej hypoteticky dotaz.

Nekdo tu psal ze uz pri namontovani elektromeru mel napocitanou nakou dodavku. Jak pak budu distributorovi dokazovat, ze ta dodavka uz tam byla? Na prrdavacim.protokolu od vymeny hodnota dodavky neni.

Za dalsi ja se nemuzu podivat, protoze tlacitka elektromeru jsou pod.krytem rozvadece, ktery je zaplomvovan. Co mi eon rekne na to kdyz si nad tlaxitka vyvrtam rekneme 1mm dirku abych tyckou tlacitko zmacknul? Bude to brano jako poruseni plombovani?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek