Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od 007ToMMaS »

openWRT mám na ASUS WL500L ale tam je tá spotreba úplne inde oproti Raspberry. Prípadne zoženiem dosku z notebooku niakeho mini a bude to fičať na tom len zas tá spotreba je úplne mimo... Raspberry by som vedel využiť aj na iné veci preto by som bol rád keby na tom bežalo aj logovanie tristaru a odosielanie sem na server:)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od joseff »

prochazka85 píše:tak zde je verze ktera si pamatuje kde byla aplikace naposledy a jak velke okno.
Tady jsou snad kazdy den Vanoce - clovek jen vyslovi prani a vzapeti je splneno:). SUPER, DIKY MOC!
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od drama »

007ToMMaS píše:openWRT mám na ASUS WL500L ale tam je tá spotreba úplne inde oproti Raspberry. Prípadne zoženiem dosku z notebooku niakeho mini a bude to fičať na tom len zas tá spotreba je úplne mimo... Raspberry by som vedel využiť aj na iné veci preto by som bol rád keby na tom bežalo aj logovanie tristaru a odosielanie sem na server:)
http://www.8devices.com/product/3/carambola/specs si vezme mene nez Raspberry i s wifinou... Cili muze nahradit ASUS i Raspberry :)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od vata »

Tip pro maličký rozvoj: indikace přebytku :) Přebytek je, když stav = float nebo absorption a Array voltage > Sweep Vmp.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od prochazka85 »

takze je to takto:

if (stav = float OR absorption) AND Array voltage > Sweep Vmp then
prebytek = Output Power - Sweep Pmax
endif

tzn prebytek bude hodnota ve Watech

nebo

jste to myslela jen jako indikace ze existuje nejaky prebytek, ale bez indikace kolik Wattu?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od vata »

úplně jednoduchá kontrolka by stačila. Výpočet nevyužitého výkonu by možná šel, ale nemám ponětí jak. Sweep Pmax mi totiž neukazuje maximální možný výkon vždy - jen v MPPT režimu.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od mypower.cz »

Sem si prave uvedomil, ze mi tahle aplikacka bezi uz skoro dva tydny v kuse a meri (a posila na mypower) porad ten vypujceny tristar co tu mam.. Jsem na ni uplne zapomel ze to porad bezi a uz to beru jako samozrejmost :D Ale v podstate nic zvlastniho.. proste aplikace, ktera je stabilni.. :) Tak to ma byt :yes: jen to nezakriknout .. :)
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od joseff »

To mi pripomenulo, ze jsem take chtel dat zpetnou vazbu ohledne teto pekne aplikace (posledni zverejnene verze).

Pod WinXP jsem si vsiml, ze i po ukonceni aplikace klepnutim na krizek v pravem hornim rohu okna teto aplikace, ze ve spravci uloh systemu Windows stale zustava slunicko Project1, msts-mypower.exe najdu po takovemto ukonceni i na karte Procesy. Prisel jsem na to uz nekolikrat nahodou, kdyz jsem si rikal proc mi na komplu tak huci ventilator, kdyz nedelam nic narocneho a pak jsem videl, ze tato aplikace vyuziva CPU na 99 %, proto ventilator tak funel.

Zkuste si toho nekdo taky vsimnout at vim, jestli je problem na mem "prijimaci".
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od dedo »

W XP SP3 - neprejavuje sa mi to.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od joseff »

Presne mam XP Professional, verze 2002, SP 3 - a jak rikam, neni to poprve co jsem si tohoto chovani vsimnul, ze by tedy byla chyba na mem pocitaci? Co muzu zkusit pro napravu?
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od prochazka85 »

to se stane kdyz aplikaci zavrete v nevhodny okamzik, tj. kdyz ma otevrene spojeni , tak aplikace zavre Form ale v pozadi ceka na odpoved a proto zustane viset.
Pokusim se to nejak vyresit.

Jeste by mi pomohli informace:
tristar je na lokalni nebo vzdalene siti?
posilani dat na mypower je zapnute nebo vypnuto?
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od prochazka85 »

tady je verze ktera by mela tu chybu opravit.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od joseff »

prochazka85 píše:to se stane kdyz aplikaci zavrete v nevhodny okamzik, tj. kdyz ma otevrene spojeni , tak aplikace zavre Form ale v pozadi ceka na odpoved a proto zustane viset.
Pokusim se to nejak vyresit.

Jeste by mi pomohli informace:
tristar je na lokalni nebo vzdalene siti?
posilani dat na mypower je zapnute nebo vypnuto?
K tristaru se zatim pripojuju z notebooku primo kabelem, pres router mi to zatim nefunguje, takze posilani dat na mypower je vypnute.

Ted jsem si asi uvedomil jednu dulezitou vec - aplikaci jsem asi ukoncoval az po vytazeni/odpojeni utp kabelu od Tristaru - takze mi zacina dochazet, ze je to vlastne moje chyba a aplikace se tak asi chovala kvuli tomuto.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od 007ToMMaS »

pri novej verzí aplikácie som postrehnul problém že aplikácia proste sa pustí ale neukáže sa mi okno iba svieti logo v lište a nejde otvoriť. Prípadne sa mi asi 3x stalo že keď bežala dlhšie tak to vyhodilo nejakú chybu. Ale ináč super aplikácia ako som už v správe písaô že ešte keby bola na ARM procesory ale že to nevieš. Aj tak super že vôbec čosi také je :)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
KAPA
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 04, 2012 7:15 am

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od KAPA »

Ahojte, chci poděkovat autorovi za šikovnou aplikaci. Měl bych taky nějaký tip na vylepšení:
gafické zobrazení stavu baterií - podle napětí, tj. v nastavení by byla jednoduchá kalibrační tabulka kde by se nastavily parametry konrkétních baterií např:
0% - 42V
10% - 43.5V
20% - 44.5V
...
100%
aplikace zobrazí stav baterie graficky nebo v procentech.

Ono to samo lze odečíst z LED diod tristáru, ale je tohodně nahrubo.

a ještě dotaz jestli lze naprogamovat aby při dosažení nějaké hodnoty, např.
napětí baterie=45V aplikace pošlala nějaký impuls na PC port, který by se dal dále zpracovat a využít k řízení - např. k odpojování zátěže, řízení přebytků, apod..

Díky
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od prochazka85 »

co se tyce zobrazeni kapacity, jedna z prvnich verzi to mela, ale protoze kazdy clovek ma jine baterie, jiny system bylo to nemozne to nejak spolehlive provozovat, proto je na kazdem aby si svoji kapacitu odecital z napeti.

posilani impulsu na port je dobry napad, ovsem jeho realizace je horsi, napr. jaky port, jaky impuls, nekdo ma COM nekdo nema, nekdo to chce na USB, atd, je zde prilis promennych a ruznych konfiguraci jak zrovna by to komu vyhovovalo.

Takze mam verzi ktera ridi prebytky skokove pres I/O modul quido od Papoucha.
a dale mam informace od papoucha, ze co nevidet prijde na trh D/A prevodnik kterym pujde ridit SSR rele
v tom okamziku dodelam podporu analogoveho rizeni prebytku.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od 007ToMMaS »

to by bolo super :) len keby šla aplikácia prekonvertovať niako alebo previesť aj na ARM procesory :)
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od drama »

Na ARMu vám aplikace poběží. Pod Windows Embedded VB určitě je.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od 007ToMMaS »

Mám Raspberry PI a na ňom je ARM procesor a Linux. Keď som sa pýtal autora aplikácie tak mi povedal že to mi nepobeží. Keby na tom beží iba nejaká verzia zo začiatku ktorá vie aspom odosielať sem na stránku to by mi stačilo. Prostredie tam je aj normálna plocha tak to by s nastavením nebol problém. Len keby to na tom ide.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
prochazka85
Příspěvky: 221
Registrován: ned kvě 20, 2012 9:20 pm

Re: Aplikace pro vizualizaci dat z MorningStar TriStar

Příspěvek od prochazka85 »

a bezi tam WINE? jeslti ano, tak pobezi i tato aplikace, jeslti tam WINE nebezi, tak smula.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek