Podmínky využívání fóra

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od cipis »

Ne, tam bylo klikátko přeplé na Ne, každý, kdo četl a měl zájem, tak si to sám překlikl na Ano.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od Soban »

Právě mám pocit že se to rozhodilo a pak se povolilo globálně aby si to mohly uživatelé přenastavit, protože vím že jsem to taky opravoval, měl jsem to špatně po upgradu.

EDIT: A teď koukám a položka chci prodávat energii/dotace se rozdělila a zase jsem si to musel teď nastavit!
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2568
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od tomas »

Já jsem při registraci někdy v roce 2011 s podmínkami určitě souhlasil a přitom tam mám že ne :)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Soban
Příspěvky: 3467
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od Soban »

Doporučuji všem si to skontrolovat a případně přenastavit ve svém uživatelském panelu a vyplnit i další položky.......
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 526
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od sindyk »

Tohle je velice obtížně řešitelný problém. Máme měkká opatření, pravidla, podmínky - jenže lidi to nečtou, nebo čtou, ale účelově odsouhlasí, protože to je jenom internet, však o nic nejde. Tak zavedeme tvrdší opatření, zas budeme pomalu za nějakou sektu. Spousta z nás musela psát ještě nedávno email adminovi a počkat na ruční aktivaci účtu, to jsem předtím nikde neviděl. Opruz - to jo, ale účinný filtr. Protože mě obecně TZB baví a rád si spoustu věcí dělám sám, tak v pohodě, napíšu to. Ale člověk, který ještě neví, co chce, nebude chtít procházet tak důraznou kontrolou. Zároveň nejsou lidi, aby seděl někdo pořád na mailu a aktivace netrvala 2 dny.

Nápad: přehodit schvalování na komunitu - novému uživateli zpřístupnit jen možnost nového vlákna v plánované/ostrovní/mobilní/hybridní elektrárny, kde může svůj projekt nebo teprve záměr popsat. Jakmile dostane palec, pustit všude.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od unicast »

Omezení obvykle moc nefungují... :-(
Kostěj
Příspěvky: 587
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od Kostěj »

cipis píše: úte říj 10, 2023 2:53 pm Co byste řekli na podmínku, že kdo chce napsat dotaz do poradny, tak musí mít buď vlákno s popsanou elektrárnou anebo aspoň základní údaje v podpisu? Osobně by se mi líbil víc ten podpis, jakože pro dotaz povinný, protože jak je toho víc, tak se plete, kdo je kdo a kdo má co, takhle by to bylo hned jasně vidět. Co si o tom myslíte?
Hlasuji proti. X let jsem provozoval šedou FVE, byl bych blázen to na sebe naprášit. Lhát se mi příčí. A studiem/dotazy hlavně na tomto fóru jsem teď tam, kde jsem. Nechme začátečníky žít, nevyplašme je.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od cipis »

Ta odpověď si ale trochu odporuje.
Jak se má odpovídat začátečníkovi, když nevíme, co vlastně chce?
Já už na některé z dotazů nereaguji, protože to prostě bere spoustu času, z každého tahat informace jak z chlupaté deky. A myslím, že nejsem sám.

Pak je tu řada dotazů "montérů", kteří na něco narazí u dotaček a neví si s tím rady. Ty by to odfiltrovalo úplně, což by se asi kvitovalo.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od mihlit »

Podmínka na domovské téma vlastní fve by asi bylo dobré a pomohlo i s dost problémy.

Líbí se mi nápad sindyka, že bez kladné reputace může jen založit svoje fve vlákno a psát do něj. Myslím, že velmi rychle by se tu poučilo dost "celodenně" přítomných uživatelů, kteří by mu to hodnocení dali, aby mohl psát i jinam.
Franta2776
Příspěvky: 2429
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od Franta2776 »

Kolik já tady pravidelných přispivatelů?30?A to chcete omezovat?
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Lokalita: Orava

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od netko »

Kukám na to a zírám. Začíná sa to tu dostávat do začarovaného kruhu.
Ked som tu začinal cca 12 rokov nazad tak tu bolo kopec nadšencov! Teraz len to a to nemožeš.
Nechajte tomu volny priebeh a kto nechce nech neodpoveda.
Som nazoru nech sa opyta ktokolvek a poradim ked chcem, ako napachať spustu škody pripadne nedajbože niečo viac.
Ked sa do neakej doby nenapiše odpoved zmazať a je to! Ale odpoved toto tu nepatri je blba! Kopec ludi by rado poradilo ale radsej neodpiše, ako by malo okamžite reagovať na vyčitky alebo ban. Aj ja som začinal a mal sproste otazky. Je to na nas aby sme sa navzajom vzdelavali a zvyšovali si povedomie a neostali blby. Ale ja na nas čo chceme.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od mobilik »

Presne tak ako píše netko...

Tie pravidlá proti dnešnej bežnej a lacnejšej fotovoltike, ktorá pomôže aj obyčajným neznalym ľuďom je na smiech...

Toto fórum by malo ísť s dobou a nie vyhadzovať ľudí a kydať na nich agresívne po prvom príspevku...

Takým štýlom tu zachvilku budeme sami.

Netreba pokračovať vo Filipovych návrhoch. Doba pokročila, treba sa prispôsobiť a byť ľudskejší hlavne!

Veď fotovoltika je základ tohto fóra...

A veľmi pekne ďakujem za tapatalk!
Aj ten Filip nechcel a nechcel...
Čo bolo bolo, bude len horšie...
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od cipis »

netko:
A kdo tu rika, ze to a to nemuzes?
Navic si protirecis, s tim mazanim.
Ucelem dotazu bylo zjistit, co by mohlo pomoci k lepsimu prehledu v jednotlivych tematech v poradne. A spolecny jmenovatel je to, ze tazajici nedoda dostatek informaci, leckdy zasadnich, pro vyreseni daneho problemu. A je to furt stejne, chybi nejaky zjednoduseny popis, co ma jak zapojene, co ma tady a onde.
A tim, jak se to neustale opakuje, tak ubyva lidi, co tam neco pisou, takze je pak x temat, ktera jsou vlastne k nicemu. Kapitola sama pro sebe je take reakce tazatele, pokud vubec nejaka je, "uz funkcni, mozno smazat", ale bez kousku slova o tom, co udelal, co se kde stalo, ze uz to funguje. Coz pak samozrejme snizi chut clenu odpovidat na dalsi dotazy.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od cipis »

mobilik:
Co je na pravidlech pro smích v dnešní době?
Co je za smích na tom, že je evidentně potřeba zjednodušit a usnadnit začátečníkům poradnu?
Co je na tom nelidského, chtít pro zodpovězení dotazu podstatné detaily?
Kde je jaké pokračování Filipových návrhů?
Nikdo tu lidi nevyhazuje, nikdo na ně nekydá agresivně, spíš opak je pravdou, leckdy jsou nováčci drzí jak opice a mají tu největší pravdu.
Řada lidí se tu registruje jen kvůli jednomu dotazu či kvůli jednomu inzerátu, kdy pak ani neodpovídá, neodpovídá dokonce ani na PMka.
Tak co s tím?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od gupa »

Jsem za zachování Filipova principu podmínek pro uživatele. Tyto podmínky by měly být vidět z mnoha míst mypower.cz jako odkaz k přečtení. Podmínky by měly být jako první příspěvek nebo soubor příspěvků zde:


https://forum.mypower.cz/

FAQ by měl mít ten samý obsah v odkazech na podmínky.

Při psaní příspěvku by mohl být nějaký malý dotazník typu dodržení slušné diskuze a diskuze bez dotací a prodeje elektřiny a samotné diskuze okolo strojů které jsou prodotované vyrábí elektřinu a diskutér zamýšlí o tomto diskutovat. Prostě ať jde na jiné fórum. Filip byl kormidelník, členem Pirátů, a opustil tehdy to sdružení a stranu právě při nástupu převlíkačů. Myslím si že by necouvnul a mazal by. Určitě by toleroval, si myslím, polostrov bez prodeje, tzv. poskytnutí elektřiny sousedům. I třeba komunitní ostrovní systém. Ale bez dotací a státní účasti, protože státní moc je jen o moci a otom jak nakonec hodit člověka do pasti.

Přesně o nezávislé loďce která pluje v tehdejší volební reklamě to tehdy bylo a tak si to pamatuji a tehdy jsem to tak pochopil. Tz. toto by měla být diskuze o energetických systémech typu ostrov a lodní ostrov, komunitní ostrov atp a za svoje s cílem mít svou elektřinu pro sebe a tak podpořit svou nezávislost na společnostech typu EOn, ČEZ atp.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od unicast »

Ale tu nezávislost zvýší i elektrárna, která může své přebytky prodávat.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od mobilik »

Gupa, keby to bol ešte Filip, tak dnes by na fóre už asi "nikto" nebol a nemal by ani kto odpisovať. Polovica s tych čo odpisuje bola už aj Filipom vyhodená....
Toto sme tu už zažili fórum umieralo, málo kto sem prisieval.
Cipis nereagujem, nemá to zmysel.
Unicast čistá pravda.

Treba sa stým zmieriť že vďaka dotaciam je viac FVE v CZ a na SK.
Vďaka nim je viac ľudí bližšie k nižšej spotrebe z DS.
Tu keď niekto počuje dotácia tak koniec sveta, ale žiaľ taká je dnes doba a mimochodom kopec ľudí má Ingridi aj bez dotácií.

Treba sa posunúť dopredu.
Bateriove systémy sú drahé, nie každý na to má.

A hlavne treba byť tolerantný k ľudom, pretože táto doba je katastrofa.
Žiadna úcta, každý len každého ohovára, žiadne pochopenie.
Nie každý učený z neba spadol a sú tu aj taký čo do tejto problematiky veľmi nerozumejú a chcú pomôcť, pretože im niekto zle namontoval FVE.
Za to oni nemôžu...

Takže budme radi že sa FVE systémy rozbehli, veď o tom je toto fórum, či?
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1283
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od TomHC »

Mne napríklad príde, že posielanie elektriny do virtuálnej batérie by nemusel byť problém, nemusí zostať na streche nevyužitá, nič na tom nezarobím, dokonca ešte aj zaplatím distribučné poplatky. A dá sa to realizovať aj bez dotácií.
Na druhej strane, pri zadaní otázky dať čo najviac info, to by malo byť pravidlom vždy a všade, nielen tu.

Odoslané z SM-S901B pomocou Tapatalku

MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od vla »

Hlavně se různými zákazy, příkazy a podmínkami nedostat na úroveň státní byrokracie. :o
Nemám rád tenhle stát.
skybor
Příspěvky: 755
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od skybor »

Jestli tedy můžu z pohledu staršího člověka, ale mladšího člena fora, tak to vidím na tři možné cesty, jak dále.

1) Buď ctít myšlenky a vize "otce, zakladatele"
2) Rozhodnout z pozice moderátorů a zasloužilých členů fora
3) Rozhodnout demokraticky v nějaké ankétě

Ať tak či tak, vždy zůstane část (a možná i podstatná) fora nespokojena (jako ve všech oblastech života). Mi osobně nevadí ani jeden z výše uvedených přístupu a jsem moc vděčný za tohle forum, které již sleduji několik let a hlavně lestos mi poskytlo neskutečně mnoho informací a podnětů při budovaní naši mikroFVE. Tak hlavně ať dále funguje ke spokojenost, co nejvíce lidí.

PS: Požadavku na specifikaci FVE (ať již realizované nebo ve fázi vize) rozumím. Sám se někdy divím trpělivosti některých ve snaze pomoci.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek