Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned led 17, 2021 4:38 pm

Kompenzátor denní spotřeby 1680Wp

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Předchozí

Re: Kompenzátor denní spotřeby 1680Wp

Příspěvekod mati » sob led 02, 2021 4:28 pm

Dagus píše:Však netvrdím že je to nepřiměřená cena, jen že mi to vyrazilo dech. Ale to neznamená že to za to nedám. A nedělám si iluze, že pokud to je pro nekoho denní chleba, tak projekty opisuje a uzpůsobuje. Nevěřím že se vsechno projektuje od píky. Hold zkusím poptat známé a okolí, ale mám pocit že fve je furt nové pro projektanty a i pro revizáky co znám.
Ono věc další je, že projektant mi to vyprojektuje a za 2 roky si ČEZ zpomene, že to uděláme jinak a zas to budeme upravovat.
Jinak spravnost a proveditelnost, to bylo hezky vidět v té kauze, jak si ten mladej hoch stěžoval na nepřipojenou el a cenu, co se tu rozebíralo na fóru. Krásně bylo vidět jak to někdo vyprojektoval a jak to nakonec bylo provedeno.

Když ti Fve dnes ČEZDistribuce korektně připojí , tak ti již nemohou ( vždy to tak fungovalo ) říci , že to máš předělat , protože oni zrovna změnili podmínky připojení. Nové podmínky budou platit pro nově připojovaní zdroje - víme.
2x 230Wp Schutten ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, ETracer TR-2215 BN, Victron SmartSolar MPPT 150/35 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , Victron Multiplus II 24/3000/32
mati

Příspěvekod ota » sob led 02, 2021 4:40 pm

Dagus píše:No stát se projektant elektro je za 1000Kč a frontu na živnosťáku..

Tohle podle mne není pravda. Ale nechám se přesvědčit o opaku.
5kWp + 3kW Multiplus, 15kWh LiFe
http://www.elektrarna.estranky.cz/
ota

Příspěvekod Dagus » sob led 02, 2021 4:53 pm

Čerpám jen co mi svět dává, informace to není ověřená. Cituji:"Tak odpověď z ŽÚ mám tuto:

,
pro získání živnostenského oprávnění k živnosti volné Výroba, obchod a služby neuvedené v příloze 1 až 3 živnostenského zákona:
obor Projektování elektrických zařízení je nutné předložit:

- občanský průkaz
- zaplatit správní poplatek ve výši 1000,- (pokud již nemáte živnostenské oprávnění)

Obsahová náplň:
Projektování a řízení projektování vyhrazených elektrických zařízení, to je v oblasti elektrických rozvodných soustav, sítí
a instalací, zařízení určených pro přímé připojení na zařízení veřejného rozvodu elektřiny a zapojení dalších
vyhrazených i nevyhrazených zařízení pro výrobu, přeměnu a užití elektrické energie. Koncepční návrhy, výpočty a
vypracování schémat zapojení, technologické a materiálové rozpočty."
Odkaz na diskuzi zde: https://diskuse.elektrika.cz/index.php/ ... 264.0.html
Ono naprojektovat je jedna věc a autorizovat je druhá. Projekt od neautorizovaného projektanta je asi k ničemu. Co mám já zkušenost s dvěma revizníma technikama, tak to s tou projektací nebylo tak horké, ale nebyla to fve.
Dagus

Předchozí

Zpět na Hybridní elektrárny