IQ, empatie, zkušenosti?

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od diablo007 »

Matess píše:
diablo007 píše:Trošku odbočím a budu možná za trola ale kolik z těch kteří zde napsali příspěvek (klidně kdokoliv) své dítě je či bylo schopno vychovat do stádia kdy sociální sítě a nesmyslné trávení času na nich neprovozuje a učilo ho hodnotám které kdysi byli automatické a místo toho aby sedl k PC TV a virtuálně žil radši jde ven za deckama nebo na zahradu pomáhá rodičům samo bez nějaké finanční či jiné odmenovovaci motivaci?

Já jsem bezdětný, ale mám kamaráda, který své děti takhle vede. Je to zvláštní tento sociální experiment pozorovat.

Rodina je postavená na tom, že se uživí doma, otec za mlada makal jako blázen až to s ním seklo a nyní je v invalidním důchodu a má papíry na hlavu. Je to ale velice schopný a šikovný člověk a když něco dělá stojí to za to. Není ale schopen pracovat moc dlouho - není to denní limit spíše měsíční limit. Někdy má týden kdy dělá normálně a jindy týden není schopen vstát z postele. Nedá se mu upřít to, že má výborné organizační schopnosti. Se ženou (na kterou je podnikání psané) nějakým způsobem fungují a vydělávají a nemají se zle. Děti (15-20 let) jsou vedeny k pomoci doma, za kterou jsou ale náležitě odměňováni - můžeme tomu říkat brigáda. Sice mají počítače i smartphony, ale jsou vedeny k tomu aby to co tam dělají mělo nějaký smysl a hodně je to tam o komunikaci - mezi prací kolem domu a výdělečnou činností se schází u jídla a u kafe několikrát denně a prostě komunikují - baví se navzájem jako sobě rovni. Ti kluci mají nadhled na svět, dění kolem nás, politiku i historii zmáknutou asi lépe než já.

Má to i nevýhody... otec je v pozici vychovatele, otce a generála současně a přijde mi, že klukům prostě tak nějak chybí ten zbytek - neoblečou se pěkně a nejdou v pátek do hospody či na zábavu poznávat jiné lidi, nebo se bavit za holkama. Já jsem taky nebyl nějaký svůdník a najít si slečnu (co by za to stála) pro mě nebylo lehké a obávám se že u nich to bude ještě horší pokud nebudou mít fakt prostě štěstí.

Bavíme se spolu normálně a říkám mu co si myslím, ale nemám nějaký tlak u něj něco měnit (ani se necítím být v pozici že bych měl být ten co radí). On je starší než já a zkušeností má o mnoho víc. Tak z toho mám kamaráda a sociální experiment v jednom. Navštěvuji je ale rád... jsou to dobří lidé a vždy jsem měl rád ty co umí něco tvořit a moc takových lidí neznám.
K těm jeho synům a hledání partnerek bych dodal jen to že když půjde v pátek do hospody či do baru tak si popravdě myslím že tam těžko najde ženu která by s ním mohla intelektuálně či empaticky navázat vztah který má budoucnost
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Madra »

Milý Youdo, to co píšeš je velice častý jev. Osobně se za tydyta nepovažuji a snažím se učit, proto mám rád zdejší fórum, i když se osobně nemám čím chlubit. Ale jednu věc jsem se musel naučit a někdy fakt bolí jak se kousnu do rtů, nebo i do ruky. Ne odpovídat! Prostě takové příspěvky přečtu, řeknu si bacha d3bil! ) a neodpovidam. Nemá to cenu a nevyhraje a pokud by jsi měl šanci vyhrát, tak to pomluví pravopis, mluvnici, shodu podmětu... Prostě mají poslední slovo i když nepravdivé.
Když se člověk hádá s ido0tem déle než minutu, už se hádají dva...

Bohužel množství lidí s IQ tykve stoupá, nebo mají bohužel více prostoru vyniknout.
Madra
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od unicast »

Madra píše:Osobně se za tydyta nepovažuji
Osobně se za tydyta nepovažuje nikdo, obávám se.

Může se dokonce zdát, že inteligence je nejspravedlivěji rozdělená komodita: nikdo si nestěžuje, že jí dostal málo... :D
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Madra »

unicast píše:
Madra píše:Osobně se za tydyta nepovažuji
Osobně se za tydyta nepovažuje nikdo, obávám se.

Může se dokonce zdát, že inteligence je nejspravedlivěji rozdělená komodita: nikdo si nestěžuje, že jí dostal málo... :D

Zásah potopena :D
Madra
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od NOPARasito »

Madra píše:
unicast píše:
Madra píše:Osobně se za tydyta nepovažuji
Osobně se za tydyta nepovažuje nikdo, obávám se.

Může se dokonce zdát, že inteligence je nejspravedlivěji rozdělená komodita: nikdo si nestěžuje, že jí dostal málo... :D

Zásah potopena :D
Třeba, já se osobně za tydýta považuji, ale snažím se s tím bojovat :read:
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od chatař »

Tak v tom případě nejsi tydýt, protože skutečný tydýt s tím nejen že nebojuje, ale jako tydýti mu připadají všichni ostatní.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
rottenkiwi píše:Ak má človek IQ, empatiu a skúsenosti + vedomosti, tak je schopný pomáhať iným,
bez nároku na odmenu.
Človek by mal byť schopny opustit svoje JA a pozriet sa na seba každý večer očami
iných a zhodnotiť, či dnes niekomu neublížil.
Schopnost pomáhat druhým není vázána na vědomosti , IQ , empatii či zkušenosti , ale je to samostatná individůální vlastnost jednotlivce . Schopnost a především chuť pomáhat druhým se nedá naučit (krom hluboké hypnózy) , buď ji jedinec v sobě má hodně až málo nebo vůbec .
Sebereflexe je hodně vzácná schopnost :? .

Druhým činím to co bych chtěl aby činili mě a nečiním co nechci aby jiní činili mě . Tímto se snažím řídit bo cítím je to správně :D . Leč odezvy okolí nic moc :( .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Madra »

Celkem hezky to vystihl před týdnem jeden kolega včelař se kterým jsem před 9 lety absolvoval učitelé včelařství a má cca 25-30 let praxe..

A určitě si všímáš další věci. Spousta začátečníků, kteří chtějí být in, s souladu s přírodou, alternativní. Včelaří dva roky a jsou nejchytřejší. Kdo s nima nesouhlasí je svazák....Strašný. O včelách a včelaření vědí prd..... Ale budou se s tebou hádat do krve...
Madra
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od chatař »

Já si myslím, že takový "včelař" jde po pár žihadlech od toho. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Matess »

diablo007 píše:
Matess píše:
diablo007 píše:Trošku odbočím a budu možná za trola ale kolik z těch kteří zde napsali příspěvek (klidně kdokoliv) své dítě je či bylo schopno vychovat do stádia kdy sociální sítě a nesmyslné trávení času na nich neprovozuje a učilo ho hodnotám které kdysi byli automatické a místo toho aby sedl k PC TV a virtuálně žil radši jde ven za deckama nebo na zahradu pomáhá rodičům samo bez nějaké finanční či jiné odmenovovaci motivaci?

Já jsem bezdětný, ale mám kamaráda, který své děti takhle vede. Je to zvláštní tento sociální experiment pozorovat.

Rodina je postavená na tom, že se uživí doma, otec za mlada makal jako blázen až to s ním seklo a nyní je v invalidním důchodu a má papíry na hlavu. Je to ale velice schopný a šikovný člověk a když něco dělá stojí to za to. Není ale schopen pracovat moc dlouho - není to denní limit spíše měsíční limit. Někdy má týden kdy dělá normálně a jindy týden není schopen vstát z postele. Nedá se mu upřít to, že má výborné organizační schopnosti. Se ženou (na kterou je podnikání psané) nějakým způsobem fungují a vydělávají a nemají se zle. Děti (15-20 let) jsou vedeny k pomoci doma, za kterou jsou ale náležitě odměňováni - můžeme tomu říkat brigáda. Sice mají počítače i smartphony, ale jsou vedeny k tomu aby to co tam dělají mělo nějaký smysl a hodně je to tam o komunikaci - mezi prací kolem domu a výdělečnou činností se schází u jídla a u kafe několikrát denně a prostě komunikují - baví se navzájem jako sobě rovni. Ti kluci mají nadhled na svět, dění kolem nás, politiku i historii zmáknutou asi lépe než já.

Má to i nevýhody... otec je v pozici vychovatele, otce a generála současně a přijde mi, že klukům prostě tak nějak chybí ten zbytek - neoblečou se pěkně a nejdou v pátek do hospody či na zábavu poznávat jiné lidi, nebo se bavit za holkama. Já jsem taky nebyl nějaký svůdník a najít si slečnu (co by za to stála) pro mě nebylo lehké a obávám se že u nich to bude ještě horší pokud nebudou mít fakt prostě štěstí.

Bavíme se spolu normálně a říkám mu co si myslím, ale nemám nějaký tlak u něj něco měnit (ani se necítím být v pozici že bych měl být ten co radí). On je starší než já a zkušeností má o mnoho víc. Tak z toho mám kamaráda a sociální experiment v jednom. Navštěvuji je ale rád... jsou to dobří lidé a vždy jsem měl rád ty co umí něco tvořit a moc takových lidí neznám.
K těm jeho synům a hledání partnerek bych dodal jen to že když půjde v pátek do hospody či do baru tak si popravdě myslím že tam těžko najde ženu která by s ním mohla intelektuálně či empaticky navázat vztah který má budoucnost
to máš možná pravdu, nicméně zkušenosti jsou taky třeba.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od marsal64 »

youda píše: Prosím Vás, máte podobné zážitky, nebo se ze mne jen stává čím dál tím nerudnější dědek?
Tyhle věci se prostě nečtou (a jejich žánr se dá detekovat rychle), natož aby se na ně reagovalo.
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od Madra »

chatař píše:Já si myslím, že takový "včelař" jde po pár žihadlech od toho. :D
Bohužel ne, často jsou jak tupa, hloupá, vosa která naráží do okna zas a znova,
Pokud jim úhynu včely, pořídí si nové a kecají něco o šlechtění... Nebo že tento kmen včel nebyl ono, ale tamta bude lepší a tak dál dokola...
Madra
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od NOPARasito »

Madra píše:Celkem hezky to vystihl před týdnem jeden kolega včelař se kterým jsem před 9 lety absolvoval učitelé včelařství a má cca 25-30 let praxe..

A určitě si všímáš další věci. Spousta začátečníků, kteří chtějí být in, s souladu s přírodou, alternativní. Včelaří dva roky a jsou nejchytřejší. Kdo s nima nesouhlasí je svazák....Strašný. O včelách a včelaření vědí prd..... Ale budou se s tebou hádat do krve...
Tohle nebude jen o "vcelareni" a to pravdepodobne Youda myslel vseobecne :roll: .
Obcas je to k zamysleni ;)
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: IQ, empatie, zkušenosti?

Příspěvek od kodl69 »

Ještě mám pár poznámek. Už kdysi dávno, díky základní vojenské službě jsem si osobně ověřil rozložení inteligence v populaci. A co víc, díky tomu, že jsem pár těch " jednodušších" dostal na povel. Drobnosti, jako poškozený vybavení díky blbosti a naftu nalitou do chladiče s otevřeným vypoušťákem neřeším (to jsem ve výsledku odnsel já). Spíš to pro mě byla škola toho, že je musím umět přimět k činnosti, kterou by rádi viděli velitelé a naopak se nestát drábem, protože tím by se semkli a postavili proti mě...
Zajímavý bylo pozorovat druhou rotu, kde, když to zjednoduším, byl poměr lidí s iq nad sto opačný než v naší rotě: neuvěřitelná šikana, k čím větší debil, tím větší šikanista. Sice jsou to zážitky z minulýho tisíciletí, ale byly to zdánlivě dvě podobný skupiny lidí, který bydlely ve dvou sousedních barácích...
Já se pokuším u lidí okolo sebe otevřít kritický myšlení a hledání souvislostí. Třeba před chvilkou jsem s děckama pobíral, proč se nějaká obec jmenuje Žďár.. nebo Újezd u/nad. O tom se ve škole nic nedoví, mají všechny informace, ale neumí si to spojit...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek