instalace háků - broušení tašky

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
janda77
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 26, 2020 8:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od janda77 »

Tak jsem dneska zkoumal znovu ty tašky. Lepší by mi přišlo umístit háky né do "žlábku tašky" -MODRÁ - musel bych řezat obě tašky
ALE do ZELENÉ části, řezala by se jenom jedna taška. Není to blbé umístit takhle na střed tašky(zelená část)? Podle mě by to nejvíce i odolávalo možnosti zafoukání sněhu/vody. Co Vy na to? Děkuji
Přílohy
haky1.jpg
haky.jpg
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

Presne tam.je davam ja, plus minus do stran jak to vyjde. Rezu jen horni tasku.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od youda »

dumi píše:Presne tam.je davam ja, plus minus do stran jak to vyjde. Rezu jen horni tasku.
Tak teď jsem smíchem málem spadnul ze židle.
Dumi to prostě dává "přesně tam", akorát nám zapomněl říct, jestli přesně na zelené nebo přesně na modré místo.

Ale ve finále je to stejně jedno, protože nakonec platí "plus mínus do stran jak to vyjde".

:D :mrgreen: :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

Aha :-) no myslel sem samozrejmne tu podle pisatele lepsi variantu doprostred. To plus minus do stran je treba 1-2 cm podle toho jak jde zrovna krokev. Nejdou pokazde presne stredem tasky.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Vitek »

Ahoj ja pouzivam variantu do zlabku. Je to urcite lepsi viz foto...
20200303_173050.jpg
Jedine co je potreba vedet je ze horni taska se brousi zespod a jeste zleva a spodni se brousi shora zprava. No a kdyz hak spatne vychazi tak jje to i obracene no a z toho plyne 4 ruzne rezane tasky.
Kdyz pak musis mit haky nad sebou o jednu tasku tak mas 3 nad sebou a z toho horni brousis zespodu . prostredni shora a zdola a spodni jen shora.

Kdo si to umi predstavit ma u me panaka...
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od mobilik »

A to je ta správna varianta... :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

Takze uprostred tasky je to horsi? Budu ted delat dalsi sadu, tak se rad priucim.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Vitek »

dumi píše:Takze uprostred tasky je to horsi? Budu ted delat dalsi sadu, tak se rad priucim.
Tahle taska je hodne vysoka jses si jisty ze tam nad lat uchytnes hak spravne? Ja mel velky problemy.... Tak sem se podival na web a provedl to tak jak se to mozna dela. Vzdy se najde nekdo kdo jde proti proudu a nebo zkratka neni ovce. Nekdy to nese ovoce jindy to je nova vyslapana slepa ulicka. Sam osobne jsem dost podnikavej a pokud na to mas koule tak to tak postav. Nikdo ti nemuze diktovat jak budes montovat haky. Ja psal jak to mam a ze to je asi 2 x pracnejsi... Na paleny tasce tohoto typu je fakt hodne hliny ktera musi pryc!

Budiz Tva volba tou nejlepsi!
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

Pres spodni tasku mi hak vychaze vetsinou v pohode. Mam 3x nastavitelnej, takze prostoru mam dost.
je prevda, ze se pak.ta.spodni taska hur vyndava, ale to predpolkladam, ze bude vzdy.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od JiříK »

Tašku vždycky brousím tam, kde překáží. Hák má prostě přednost, hlavně žádné štráchy.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od youda »

Vitek píše:Ahoj ja pouzivam variantu do zlabku. Je to urcite lepsi viz foto......
Pane kolego!
Až budete příště zase něco fotit, prosím sundejte krytku z objektivu :idea:
Jinak klobouk dolů, že se Vám chtělo kvůli fotce ven v tom dešti...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od beethowen »

Já tedy ani nebrousím. Co je navíc tak odštípnu obkladačskými kleštěmi. Jde to rychle, bez prachu, elektriky, atd. Tedy u pálené tašky a té co mám já (Stodo 12). Ale obecně myslím u všech pálených by to mělo jít. Trvá to tak 2 minuty max.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Vitek »

youda píše:
Vitek píše:Ahoj ja pouzivam variantu do zlabku. Je to urcite lepsi viz foto......
Pane kolego!
Až budete příště zase něco fotit, prosím sundejte krytku z objektivu :idea:
Jinak klobouk dolů, že se Vám chtělo kvůli fotce ven v tom dešti...
A to sem malem jeste prisel k urazu kdyz jsem lezl na hromadu zulovych slizkych kamenu.... Priste abych si vzal brankarskou vystroj. Foto se uplne. Nepovedla pokusim sw sjednat napravu
A doplnim
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od rob.brno »

Pozor: hák nesmí těsně doléhat na spodní tašku. v zimě se háky "smršují" a tašky potom mohou praskat. Probrušoval jsem obě tašky, horní i spodní. háky jsem chytal vždy na krokve, přes kontralatě 8-čkou šroubem at to drží. Pupky tašek zůstaly na taškách, háky do nich nezasahovaly.

Tašky jsou Brněnky a hák šel vždy žlábkem tašky, budto levým nebo pravým, podle toho jak to vycházelo na krokev.

Při běhání po střeše samozřejmě v sedáku a jistit se, s výhodou jsem využil sněháky a přes ně položené střešní latě-líp se po tom chodí. Viz.obr.
Přílohy
_DSC_0880.jpg
qqP1050310.jpg
detail prořezu
detail prořezu
Naposledy upravil(a) rob.brno dne čtv bře 26, 2020 2:46 pm, celkem upraveno 4 x.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Vitek »

rob.brno píše:Pozor: hák nesmí těsně doléhat na spodní tašku. v zimě se háky "smršují" a tašky potom mohou praskat. Probrušoval jsem obě tašky, horní i spodní. háky jsem chytal vždy na krokve, přes kontralatě 8-čko šrouby at to drží.

Tašky jsou Brněnky a hák šel vždy žlábkem tašky, budto levým nebo pravým, podle toho jak to vycházelo na krokev.
Ano takhle to je správně, hlavně aby tam zůstala vůle oni i krovy a latě se s vlhkostí hýbou.
supr job !
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od mypower.cz »

Pamatuji si v davnych dobach kdy jsem vypomahal Martinovi Kolarikovi ze zacatku s instalacemi, ze jsme haky podkladali drevenymi odrezky nebo necim co bylo po ruce, aby ten hak skutecne nedolehal natestno. Ona se ta taska pak i blbe vysouva kdyz je potreba. Kus preklizky nebo neco ... Taky jsem se snazil pri montazi pouzit nejmene 2 vruty aby se tonemelo tendenci stacet. Samozrejme lat nesmi prasknout kdyz tam leze vrut.

Ta posledni fotka z predpredchoziho prispevku vypada hezky, jen bych to jeste vypodlozil onou preklizkou cimz se hak trosku zvedne.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

Hmm me se nekde teda hak spodni tasky trosku dotykal. Zatim pres zimu se zda ze nic.neprasklo. tak.uvidime.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od ota »

Hák ležící na tašce je velmi špatně a v budoucnu to způsobí problem a zatékání.
Profi řešení pro přizvednutí háku je obdélníková nerezová podložka tlouśťky 2-5 mm
Protože nejsou úplně levné, podkládal jsem háky velkoplošnyma podložkama o vnějším průměru 3cm. Háky jsem takto zvedal až o 7mm.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od rasto1 »

ota píše:Hák ležící na tašce je velmi špatně a v budoucnu to způsobí problem a zatékání.
Profi řešení pro přizvednutí háku je obdélníková nerezová podložka tlouśťky 2-5 mm
Protože nejsou úplně levné, podkládal jsem háky velkoplošnyma podložkama o vnějším průměru 3cm. Háky jsem takto zvedal až o 7mm.
A tu podlozku si tam po instalacii haku nechal?
Pokial ano tak tam ziadna diletecna medzera nevznikla a nevidim v tom ziaden zmysel.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od rob.brno »

Mypower: háky jsem nechával min. 3-5mm nad taškou. Ty tašky jsou všechny zhruba stejně vysoké, takže je nutno jen z počátku zvolit správně posunutí háku na krokvi vůči střešní lati (nastavit tu výšku nad taškou) a pak už to vychází plus mínus nastejno a bez podkládání. Střecha byla nová, nevím jak by to šlo na starých střechách, které už mohou být trochu "rozjeté".

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek