Výběr panelů

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Zdravím.
mám v plánu v následujících měsících vystavět FVE (5kwp) a chtěl bych polykrystaly. (Mono už mám).. toto bude druhý systém s jiným střídačem.

Mám vybrané panely viz foto..
myslíte si že je to dobrá cena? poměr cena/výkon? nebo neumí někdo sehnat levnější? třeba alespoň o DPH? :lol:

Díky.
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-02-13 v 19.42.30.png
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm
Reputace: 74

Re: Výběr panelů

Příspěvek od chatař »

Nevím. Jsou podezřele levné. Chtělo by to vidět datasheet těch panelů. Znát jejich teplotní koeficient výkonu a napětí. Čím nižší koeficient, tím lepší panel. Studuj, čti vše kolem fotovoltaiky. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

chatař píše:Nevím. Jsou podezřele levné. Chtělo by to vidět datasheet těch panelů. Znát jejich teplotní koeficient výkonu a napětí. Čím nižší koeficient, tím lepší panel. Studuj, čti vše kolem fotovoltaiky. :D

Datasheety nemají ke stažení.. v jiných eshopech jsem je viděl, ale tady je nemají.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 866
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Výběr panelů

Příspěvek od beethowen »

jmachi88 píše:Zdravím.
mám v plánu v následujících měsících vystavět FVE (5kwp) a chtěl bych polykrystaly. (Mono už mám).. toto bude druhý systém s jiným střídačem.

Mám vybrané panely viz foto..
myslíte si že je to dobrá cena? poměr cena/výkon? nebo neumí někdo sehnat levnější? třeba alespoň o DPH? :lol:

Díky.
Můžeš zkusit i tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 03#p114654
Myslím, že se dá vždy domluvit.
Jinak Iftech je s cenama v pohodě. Občas se dá dobře koupit tady: https://www.secondsol.com/en/marktplatz ... vel3=41118
Ale spíš ve větším, ale když si zajedeš, zaplatíš na místě, tak se dá dost často domluvit i bez VAT.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

beethowen píše:
jmachi88 píše:Zdravím.
mám v plánu v následujících měsících vystavět FVE (5kwp) a chtěl bych polykrystaly. (Mono už mám).. toto bude druhý systém s jiným střídačem.

Mám vybrané panely viz foto..
myslíte si že je to dobrá cena? poměr cena/výkon? nebo neumí někdo sehnat levnější? třeba alespoň o DPH? :lol:

Díky.
Můžeš zkusit i tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 03#p114654
Myslím, že se dá vždy domluvit.
Jinak Iftech je s cenama v pohodě. Občas se dá dobře koupit tady: https://www.secondsol.com/en/marktplatz ... vel3=41118
Ale spíš ve větším, ale když si zajedeš, zaplatíš na místě, tak se dá dost často domluvit i bez VAT.


https://www.secondsol.com/en/anzeige/22 ... 85#gallery
není to nějak podezřele levné? to vychází za 1800 Kc a pokud to nechají bez VAT, tak naprostá pecka...kde jsou nejbliz? v Německu?

Jinak díky moc
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
FCC
Příspěvky: 210
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm
Reputace: 38

Re: Výběr panelů

Příspěvek od FCC »

Jsem v komunikaci s dovatelem :

http://www.emat-tn.com/home/opportunites .

Vzhledem k ceně dopravy má smysl paleta. Pokud by byl zájem dejte vědět.

P.
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

FCC píše:Jsem v komunikaci s dovatelem :

http://www.emat-tn.com/home/opportunites .

Vzhledem k ceně dopravy má smysl paleta. Pokud by byl zájem dejte vědět.

P.

Zájem bych měl...domluvíme se ve zprávě...
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 866
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Výběr panelů

Příspěvek od beethowen »

jmachi88 píše:
beethowen píše:
jmachi88 píše:Zdravím.
mám v plánu v následujících měsících vystavět FVE (5kwp) a chtěl bych polykrystaly. (Mono už mám).. toto bude druhý systém s jiným střídačem.

Mám vybrané panely viz foto..
myslíte si že je to dobrá cena? poměr cena/výkon? nebo neumí někdo sehnat levnější? třeba alespoň o DPH? :lol:

Díky.
Můžeš zkusit i tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 03#p114654
Myslím, že se dá vždy domluvit.
Jinak Iftech je s cenama v pohodě. Občas se dá dobře koupit tady: https://www.secondsol.com/en/marktplatz ... vel3=41118
Ale spíš ve větším, ale když si zajedeš, zaplatíš na místě, tak se dá dost často domluvit i bez VAT.


https://www.secondsol.com/en/anzeige/22 ... 85#gallery
není to nějak podezřele levné? to vychází za 1800 Kc a pokud to nechají bez VAT, tak naprostá pecka...kde jsou nejbliz? v Německu?

Jinak díky moc
Toto je aukční server, který to jenom zprostředkovává. Obecně to koupíš přes ně a oni z toho mají provizi, ale potom je asi problém s VAT. Obchodují na tom prodejci z celé Evropy. Nejvíce Německo, zbytek většinou Belgie, Itálie, Holandsko, atd. Prodávají se tam i skladovky (nové, ale třeba 5-8 let na skladě), demontované použité panely z přepanelování, atd.
Ideální je zjistit kdo to prodává a oslovit ho napřímo a domluvit se. Do emailu ti to nikdo nedá, že je to bez VAT, ale umí naznačit, že by se mohlo platit v hotovosti, atp.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

Toto je aukční server, který to jenom zprostředkovává. Obecně to koupíš přes ně a oni z toho mají provizi, ale potom je asi problém s VAT. Obchodují na tom prodejci z celé Evropy. Nejvíce Německo, zbytek většinou Belgie, Itálie, Holandsko, atd. Prodávají se tam i skladovky (nové, ale třeba 5-8 let na skladě), demontované použité panely z přepanelování, atd.
Ideální je zjistit kdo to prodává a oslovit ho napřímo a domluvit se. Do emailu ti to nikdo nedá, že je to bez VAT, ale umí naznačit, že by se mohlo platit v hotovosti, atp.[/quote]


Hodně zajímavé :-) díky.. :-)
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am
Reputace: 16

Re: Výběr panelů

Příspěvek od Jan Novák »

5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr panelů

Příspěvek od ota »

Ceny panelů stále klesají.
Minulý týden jsem byl na veletrhu Genera v Madridu, čínští výrobci deklarují při dodání EXW, občas i FOB u polykrystalů ceny od 0,19Euro/Wp, monokrystaly pak od 0,22-0,23E/Wp
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 866
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Výběr panelů

Příspěvek od beethowen »

ota píše:Ceny panelů stále klesají.
Minulý týden jsem byl na veletrhu Genera v Madridu, čínští výrobci deklarují při dodání EXW, občas i FOB u polykrystalů ceny od 0,19Euro/Wp, monokrystaly pak od 0,22-0,23E/Wp
Přesně tak. V přístavech se to prodává potom za cca 60-70EUR za 280Wp při paletovém odběru.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

když je tu tolik odborníků...je lepší polykrystal nebo mono??
ja uz mono mam..v zime vyrobim kulovy a donanım to pres leto...v CR je podnebí lepsi na poly, nebo se pletu?
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Výběr panelů

Příspěvek od volente »

Já bych v tom nehledal nějaký větší rozdíl, možná v řádu jednotek procent, a to ještě záleží na mnoha okolnostech (horizontální a vertikální úhel). Možná má někdo jiný názor , ale já mám obě technologie a rozdíl v tom nevidím. Bavím se o pevné montáži, na tracker bych asi volil MONO vzhledem k vyšší účinnosti.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

volente píše:Já bych v tom nehledal nějaký větší rozdíl, možná v řádu jednotek procent, a to ještě záleží na mnoha okolnostech (horizontální a vertikální úhel). Možná má někdo jiný názor , ale já mám obě technologie a rozdíl v tom nevidím. Bavím se o pevné montáži, na tracker bych asi volil MONO vzhledem k vyšší účinnosti.

mono ma vyssi účinnost pro primem slunci, takže tracker souhlas. ja ale budu mít polovinu ve sklonu a druhou půlku jako pristresek, takže temer vodorovne...je mi jasné ze to da nula nula prd, ale když uz to delam, tak nebudu kupovat střechu na pergolu a dam tam panely taky :-D na to je asi poly lepší..

ale rad se necham poučit.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
zbek
Příspěvky: 438
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Výběr panelů

Příspěvek od zbek »

Vodorovně přijdeš o samočistící schopnost panelu . Bude je potřeba čistit .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

zbek píše:Vodorovně přijdeš o samočistící schopnost panelu . Bude je potřeba čistit .

Dobra poznamka...diky..
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr panelů

Příspěvek od ota »

Běžné se dělají profi instalace se sklonem 15 stupňů.
Ty se taky nikdy nečistí a přesto vyrábí.
Pergola není problem.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am
Reputace: 11

Re: Výběr panelů

Příspěvek od jmachi88 »

ota píše:Běžné se dělají profi instalace se sklonem 15 stupňů.
Ty se taky nikdy nečistí a přesto vyrábí.
Pergola není problem.

díky ale na vodorovno je lepší pole, ze?? tedy pokud tomu rozumím správně
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 866
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: Výběr panelů

Příspěvek od beethowen »

jmachi88 píše:
ota píše:Běžné se dělají profi instalace se sklonem 15 stupňů.
Ty se taky nikdy nečistí a přesto vyrábí.
Pergola není problem.

díky ale na vodorovno je lepší pole, ze?? tedy pokud tomu rozumím správně
Jestli poly nebo mono je celkem malý rozdíl. Poly vyjde lepší Kč/Wp, mono Wp/m2. Teoreticky by měl mono vydržet déle. Ty rozdíly co se týče úhlů osvitu vs. výkon nebudou velké.
Toť můj názor. Já šel trochu po ceně, proto mám poly.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek