Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon říj 14, 2019 4:26 pm

Baterie z elektromobilu?

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie

Baterie z elektromobilu?

Příspěvekod vres » pon zář 30, 2019 3:49 pm

Dobrý den,

Mám HFVE o výkonu 6kWp a kapacitě baterie 9,6kWh. Rád bych rozšířil kapacitu baterie na 20-40 kWh, ovšem baterie určené primárně k připojení na FVE jsou stále velmi drahé. Protože mám elektromobil a o použití starších baterií z elektromobilu se stále píše, rád bych zkusil jít tímto směrem. Máte někdo zkušenosti či znalosti s tímto? Jedná se mi zejména o informaci o nějaké firmě, která se tomuto věnuje a nebo vlastní řešení udělané doma.

Děkuji.
vres

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvekod diablo007 » pon zář 30, 2019 4:39 pm

Jelikož ti na tom nikdo neudělá homologaci pro provoz na pozemních komunikací a pokud ano za velký peníze počítej spíš s tím že šintó budeš muset udělat sám a ta kapacita kterou popisujes ti vezme půlku kufru ne li více
diablo007

Příspěvekod beethowen » pon zář 30, 2019 4:58 pm

vres píše:Dobrý den,

Mám HFVE o výkonu 6kWp a kapacitě baterie 9,6kWh. Rád bych rozšířil kapacitu baterie na 20-40 kWh, ovšem baterie určené primárně k připojení na FVE jsou stále velmi drahé. Protože mám elektromobil a o použití starších baterií z elektromobilu se stále píše, rád bych zkusil jít tímto směrem. Máte někdo zkušenosti či znalosti s tímto? Jedná se mi zejména o informaci o nějaké firmě, která se tomuto věnuje a nebo vlastní řešení udělané doma.

Děkuji.

A co máš za auto? Jaké tam jsou baterky? Obecně to asi problém nebude, ale co dáš potom do auta? Jenom asi nepočítej, že do toho půjde nějaká firma. Ti radši prodají bez starosti hotovou origo baterku a nebudou se pouštět do žádných bastlů. pokud tomu úplně nehovíš, tak moc nedoporučuji se do toho pouštět na vlastní pěst, ono 20-40kWh už je trocha energie. chce to potom dobře dořešit BMS a případné balancování.
3,8kWp Suntech poly, 2,6kWp IBC poly, MPPSolar PIP-4048MSD, Li-ion 120P14S 300Ah (2.kus ve výstavbě)
beethowen

Příspěvekod vres » pon zář 30, 2019 6:14 pm

Dobrý večer,

děkuji za odpovědi a omlouvám se za nepřesné vyjádření - mým úmyslem je použít baterii z elektromobilu (buď bouraný a nebo již malá kapacita) do mé fotovoltaické elektrárny. Výhodu hledám v ceně versus kapacitě, nevýhodu v tom, že zatím nevím o firmě, která by to dělala.
vres

Příspěvekod kodl69 » pon zář 30, 2019 6:58 pm

Stačí počíst příspěvky, něco se dá koupit tuším z holandska, ale firma to nedělá žádná, musel by sis to sbastlit sám, jenom ti prodají část baterky, nebo celou...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Powerjack 8kW (reálně 6kW po úpravě). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

Příspěvekod petrs » pon zář 30, 2019 7:11 pm

...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
petrs

Příspěvekod KubisKV » pon zář 30, 2019 10:47 pm

viewtopic.php?f=64&t=5153

baterek z eaut už začíná být víc a víc v nabídkách. Stačí kouknout na ebay atd. úprava a jiné rady od zkušenějších najdeš možná na youtrubce. Zde na fóru se nabízejí ve více inzerátech.
KubisKV

Příspěvekod vres » stř říj 02, 2019 8:42 am

Díky za odpovědi. Jsem si vědom, že sehnat baterii není až tak velký problém, nicméně zapojení do stávajícího systému je to, co bych radši nechal udělat někoho zkušenějšího. Nejsem elektrotechnik a byť mě to baví, nemám čas půl roku studovat možnosti a půl roku to stavět stylem pokus omyl. Co je dle mého laického názoru potřeba vyřešit při koupi baterie z elektromobilu:
- je baterie i s BMS a lze tento BMS využít i v HFVE? Pokud není s BMS, tak je potřeba tento tam doinstalovat.
- spolupráce se střídačem - stávající střídač komunikuje s baterií Pylontech přes RS485. Je to nutné? Pokud ano, tak jak to správně nastavit s novou BMS?

Neumím si představit, že toto vyřeším sám (bez půlročního studia) a tak bych nejradši našel odborníka (klidně i amatérského), který by mi to udělal.
vres

Příspěvekod dracekvo » stř říj 02, 2019 9:38 am

Několik baterek z aut jsem na prodej viděl. Ale jejich cena mi nepřišla zajímavá. Aspoň né tak, aby to dokázalo konkurovat ceně Lanzhd 18650.
dracekvo

Zpět na Baterie, úložiště energie