Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned kvě 31, 2020 4:25 pm

Tepelna ztrata bojleru

Nezařaditelné
Předchozí

Re: Tepelna ztrata bojleru

Příspěvekod Matess » pon kvě 11, 2020 8:15 am

za tento nápad se přimlouvám... mám 10m trubek v paneláku od kondenzačního kotle do sprchy a kotli trvá 10s než se rozjede, 10s než ledovou protékající vodu ohřeje do provozní teploty a 5s než to dojede do sprchy. Je to hrozný. Minulý turbo kotel měl předehřátou vodu a byl reálně na polovině času. Kdybych si tam mohl zapnout cirkulaci a začít ohřívání vody s rozsvícením v koupelně by bylo asi dost dobrý.
Matess

Příspěvekod Pawel » pon kvě 11, 2020 10:54 am

U Číňana koupit nějaký dálkový ovladač + přijímač a trochu to upravit na sepnutí třeba 1 minuty.
Pawel

Příspěvekod luky » pon kvě 11, 2020 12:11 pm

Matess píše:za tento nápad se přimlouvám... mám 10m trubek v paneláku od kondenzačního kotle do sprchy a kotli trvá 10s než se rozjede, 10s než ledovou protékající vodu ohřeje do provozní teploty a 5s než to dojede do sprchy. Je to hrozný. Minulý turbo kotel měl předehřátou vodu a byl reálně na polovině času. Kdybych si tam mohl zapnout cirkulaci a začít ohřívání vody s rozsvícením v koupelně by bylo asi dost dobrý.

U strejdy na hájovně jsem to řešil PIR čidlem - před WC s koupelnou je malá chodbička. Když tam někdo vleze, pustí se na pár minut čerpadlo cirkulace. Je tam běžný PIR čidlo s relátkem. Funguje to už několik let.
luky

Příspěvekod youda » pon kvě 11, 2020 12:42 pm

Chlapi já nechápu, co furt řešíte.

Logicky, než jdu do lázně, tak snad řeknu služebné, ať mi napustí vanu či umyvadlo. A jestli k dosažení správné teploty vyplácá trochu více vody, tak to nevadí. Vždyť se tím pak zalejou lanýže v zámeckém hájku!
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod jahodovák » pon kvě 11, 2020 1:23 pm

Jouda zase nezklamal,jdu se podívat zda se mi na pozemek vejde zámek a případně rozmyslím stavbu,děkuji za nápad,hezký den..
6,4kWp-2 krát aexpert MKS,cca 40kW LIFE A LION
jahodovák

Předchozí

Zpět na Ostatní