Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od hurvayz »

Chyba byla že mě vlezl i na mail.Takže změnil nastavení a upozorňování. Vždycky jsem si říkal, že tohle se mě namůže stát.. (tak jako s tím nabíjením kondů přes žárovku).. Ano karta tam zůstává uložena a to je problém. Tady u nás když kupuju něco přes kartu tak se to musí vždy potvrdit smskou.Nevím proč z toho Ali to tak nebylo, i když jsem kupoval věci třeba za dvojku, tak se to hned strhlo. Neřešil jsem to. No, člověk se furt učí, už nikde kartu nezadám. Nevím ten zmetek mě smazal celý obsah mailu za dobu let, některé konverzy byly zajímavé, škoda jich. Nevím jak do toho vllez, kde byla chyba, heslo bylo dobré.Jen se hošan v něčem přepočítal. Ono ali se umí přihlašovat i přes FB, který tak někteří tak mají rádi a.. No já mu tam vlezl a zrušil ještě neodeslané objednávky a podařilo se mě spojit s Ali podporou a nějak to řešit. Hodím sem zajímavou fotku.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od hurvayz »

no abych něco k tématu. Pumpy od mandy mám druhý rok a jedou super. Když jsem je mě odpojené tak byly články mega rozhozené, ted drží pěkně v jedné stopě. Za mě dobrý výrobek.
Přílohy
vera4.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od hurvayz »

Tady pise ze je muj bracha. A pak me pise ze ho to mrzi, ze ucet koupil..6 :)
Přílohy
20190826_220540.jpg
20190826_220633.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

A proč nepřiznáš svoji skutečnou adresu na Ukraině? :)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od Madra »

hurvayz píše:Ano karta tam zůstává uložena a to je problém. Tady u nás když kupuju něco přes kartu tak se to musí vždy potvrdit smskou..
To jsem řešil před měsícem, kdy jsem klikl na nákup s tím, že mne tohle zastaví. Podle banky to musí mít nastavené i prodejce, není to automaticky.

Asi bude nejlepší mít na tyhle platby extra účet s kartou a prázdným kontem a vždy tam peníze přeposlat.
Madra
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

A nestačí mít na kartě limit na platby na internetu? Ostatně zatím jsem neměl problém, aspoň mě to zastaví v nějakým utrácení za blbiny, "když to stojí jenom 2USD" tak limit zasáhne spolehlivě, denní nebo měsíční, to už je jedno :)
A pokud kupuju něco dražšího, tak si nastavím dočasný lilmit a je hotovo, ti nejopatrnější můžou mít nastavenou trvale 0Kč a jenom měnit dočasný. Ale to je snad základ používání karet a internetového bankovnictví, nebo ne?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od xmasin »

Stačí, když přes Alipay v profilu vymažete kartu, pak se musí zadat při objednávce znova. Ale je nutné nezaškrtnout, že nechcete kartu uložit. Potom i kdyby někdo naboural účet, tak neudělá objednávku, kterou platí majitel účtu.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od dracekvo »

Já mám trvale 0 :) Větší limit nastavuju jen když něco platím. Naštěstí air bank to má bez nějakých otravných ověřovacích sms.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od mypower.cz »

Tos kdyz uz jsme zde offtopic tak pridam take koment a to typu "pozor'. Limity skutecne nefunguji zcela korektne. Prikladem budiz ponekud jina platebni metoda a to platba kartou na offline terminalu. Bohuzel to ma mastercard (coz pouzivaji vsechny banky) tak sprasene a amatersky udelane technicky (ostatne jako obvykle u korporatu), ze limity jsou v jistych pripadech zcela irelevantni. Nejsou ani ulozeny na karte, aby se jimi offline terminal mohl ridit. Sam jsem ted tuto tematiku resil s nekolika bankama protoze vybiram schopnou banku a zjistuji ze zadna schopna banka v CR neexistuje a lidem je to masove jedno a z tohoto duvodu bankam taky, protoze klientu, kteri nepindaji a je jim jedno, ze mohou snadno prijit o penize, maji dost. A kdyz uz, tak to ma dojebkane jinou kktinou, napriklad nutnost se do ibankingu hlasit pomoci jednorazoveho hesla z nejake aplikace do mobilu (v opacnem pripade je prihlaseni do IB zpoplatneno), ktera ale vyzaduje vsechna prava (pozice GPS, pristup do filesystemu mobilu, pristup k siti atd.) Takze ja si mam otevrit svou infrastrukturu bance ale samozrejme banka me do svych internich systemu nepusti. Kde to jako jsme? Ze jo vazeni amateri z Unicreditu. To jsem je s tim poslal do totalniho hajz**, teda háje.

No nic .. zpet k puvodnimu tematu.
FCC
Příspěvky: 211
Registrován: čtv říj 16, 2014 8:43 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od FCC »

Doporučuji Revolut. Použím na to tyhle platby a funguje to perfektně. Bez poplatků, je to banka , za mě není co řešit.

Pavel
Panely 10 kWp; Conext MPPT 150 60 2x; Conext MPPT 600 100 1x, Conext XW+ 8548; Conext Gateway; BYD Battery-Box Premium LVS 11,5kWh
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od brumlaj »

mypower.cz píše:........... vybiram schopnou banku a zjistuji ze zadna schopna banka v CR neexistuje a lidem je to masove jedno .......
Jediná schopná banka byla Ebanka než ji koupil ten žlutočernej šmejd kterej znivelizoval bezpečnost na nulovou úroveň běžnou v jiných baňkách. Trvalo to, ale povedlo se jim zničit opravdu absolutně vše.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od DanoP »

Nepotesim vas, zacina platit EU smernica ze aj prihlasenie do internet bankingu musi byt overene dvojfaktorovo, a samo ze banky tlacia na autorizaciu mobilnou aplikaciou. Osobne si nemyslim ze akakolvek aplikacia na androide prinasa zvysenie bezpecnosti.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od dumi »

Ja mam zamernr v inet bankingu uvedeny cislo na sim kterou mam ve stary nokii :-) ono to ma svoje vyhody.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od brumlaj »

já nemám žádnou jinou sim než tu ve starý nokii a míním v tom vytrvat dokud nějakou v zastavárně seženu ;-) Ale i ta stará Nokie uměla šifrovat pomocí SIM což dnes žádná baňka nepoužívá? Proč asi? Byl to hrobník peněžních transferů? Jsem zvědav na ta vícefaktorová ověřování. Móoooc zvědav.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
RRR
Příspěvky: 211
Registrován: pon led 09, 2012 7:24 pm

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od RRR »

Nevím, jestli to tady na fóru už někde není, ale při hledání na netu jsem narazil na zajímavý projekt levného aktivního balanceru:
https://hackaday.io/project/20825-low-c ... y-balancer
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od DanoP »

Tu je obrazok ako sa to zapaja
hookup.jpg
Princip je taky ze analogovy komparator riadi menic ktory udrziava na dvoch clankoch rovnake napatie. Podobny princip pouzivaju aj tu uz zmienovane balancery https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=440 len to maju v jednom cipe ETA3000. Zeby namet na novu verziu balancerov? Uz by nebolo treba balancer s problematickym odporom pre pasivne balancovanie, namiesto analogoveho komparatora by sa dala Attyna 841 aby bol aj monitoring.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marsal64 »

Ježkovy oči, tohle nic (https://www.aliexpress.com/item/33033967951.html) že mám připojit ke svým milým drahým LiFePo a ne třeba poctivé drahé krabičky od Mandy a spol.?
Vím, že se tuhletu novinku chystal kupovat třeba kodl69, má tedy s tímto už někdo tady reálné zkušenosti?
Přílohy
2019-10-02 21.39.38.jpg
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od kodl69 »

Zatím netestováno, ale na lifepo4 to stačit nebude, protože máš tak 0.1V na srovnání, než přijde průšvih. Ale li-ion "rozumné kapacity" tj třeba 20Ah do elektrokola by to mělo rozumným proudem srovnat, a na tohle to chci použít. LiFePO4 potřebuje doopravdickou BMS, tohle je fakt spíš na li-ion...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od NOPARasito »

marsal64 píše:Ježkovy oči, tohle nic (https://www.aliexpress.com/item/33033967951.html) že mám připojit ke svým milým drahým LiFePo a ne třeba poctivé drahé krabičky od Mandy a spol.?
Vím, že se tuhletu novinku chystal kupovat třeba kodl69, má tedy s tímto už někdo tady reálné zkušenosti?
Ale i me by zajimal aspon test ;-), nekoho tady z fora. Jake ze mas baterky?? 200Ah???
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Aktivní BMS/"přelévací pumpy"

Příspěvek od marsal64 »

Hmm, Manda (https://www.aliexpress.com/item/1768384410.html) píše (nejasně), že srovnává do 3 A, tohle prý do 1.5 A, to nestačí?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek