Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
Emaxkuba
Příspěvky: 34
Registrován: čtv úno 21, 2019 10:29 am
Reputace: 2
Bydliště: Chata Svojšovice

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Emaxkuba »

Přidávám se také s malým příspěvkem, tak ať slouží dobré věci.
poloostrov ve stádiu testů: 5,86kWp J+Z,MPPT eSmart3 60A,Swipower sine 3kW + ISolar SML 5K, Li 48V 21kWh, e-skůtry Emax 90S, Akumoto na prodej?, Mia Electric
Uživatelský avatar
ferdinand
Příspěvky: 50
Registrován: úte dub 19, 2016 10:37 am
Reputace: 2

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od ferdinand »

Odesláno.
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Reputace: 133
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od marsal64 »

Tak já jsem taky posílal před pár dny, doufám, že ta QR platba dorazila ;-).
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od rasto1 »

Poslanych 10 ríšskyck kaček :-)
Ďakujem
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od pkougl »

také odeslané
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od bol-St »

Také jsem něco přispěl adminovi do M-banky.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Vitek »

Zaslana platba za hřebíky od Vitka
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Plazivec »

Já bych se tady ještě chtěl, krom děkovného pro fórum, poděkovat zdejším pánům profesorům, kteří mi pomohli se dostat do obrazu. Díky tomu mám docela přehled a moje malá FV mi dělá radost, protože vím, co od ní můžu chtít a co chce ona ode mě.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od NOPARasito »

Plazivec píše:Já bych se tady ještě chtěl, krom děkovného pro fórum, poděkovat zdejším pánům profesorům, kteří mi pomohli se dostat do obrazu. Díky tomu mám docela přehled a moje malá FV mi dělá radost, protože vím, co od ní můžu chtít a co chce ona ode mě.
Nedekuj, vizitka je jen tvuj vysledek.
Pochval se a pokud chces, tak se o to podel.
:handshake:
A tim udelas i ostatnim sluzbu a nekdy i proslapnes cestu.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Vážení přátelé, drazí kolegové,

před nějakým časem jsem navrhl, zda-li by šlo doplnit zdejší forum o pokročilé "hledátko". Takové, s jehož pomocí by šly snadno vypsat hodnotné či jinak zajímavé příspěvky. Jak také víme z feedbacku od některých z vás, tak komfortnější vyhledávání by přišlo vhod, neboť ani pomocí Google se někdy nedaří vyfiltrovat vše.
  • Tímto hledátkem by například šlo najít všechny příspěvky, které obsahují slovo "vytěžovač", zároveň v sobě mají obrázek a dostaly aspoň jedno líbítko.
  • Nebo třeba příspěvky, které v sobě mají slovo "hromosvod", jsou od uživatele "Hromosvodař" a mají v sobě obrázek.
  • Nebo, zobrazit v daném vlákně jen ty příspěvky, které tam vložil zakladatel vlákna a jsou delší než 300 znaků.
Jak vidíte, jednalo by se o skutečně silný nástroj. Detailní návrh vyhledávacích kritérií je zde:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=132178#p132178

...
Zdravím komunitu.

Informuji o progresu co se týče práce na vyhledávání dle požadavků.

Vyhledávání už funguje, ale zatím není veřejné, neb je nutno ještě pořešit určité výkonnostní optimalizace, s čímž budu experimentovat zítra. Pokud je zadáno více parametrů než fulltext, tak samozřejmě hledání je bleskurychlé, neboť fulltext neprobíhá na celé databázi. Pokud je zadán jen fulltext, pak je to v určitých případech ještě poněkud problém. 22 sekund na dotaz do databáze je příliš mnoho. Zítra tedy zkusím ještě nějaké čáry a kouzla, které mám ještě "v rukávu" a uvidíme.

Na obrázku níže je pracovní verze. Otestováno je vše, tedy veškeré kombinace parametrů pro vyhledávání a hledá to správně, jen tedy zbývá poněkud vyladit výkon fulltextu. Pro znalé, jsou tam teď použity regulární výrazy, což je pochopitelně výkonnostní zabiják. Uvidíme co se povede. Už se ale blížím k finálnímu řešení a věřím, že bude komunitě (zejména těm co přispěli na vývoj i těm co ještě přispějí) k užitku.

Kvízová otázka: Vyhledávání jsem pojmenoval Ysearch. Hádá někdo proč zrovna Ysearch ? :D
ysearch4.png
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Vitek »

Youda search
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Plazivec »

Já bych měl dotaz trochu mimo aktuální témy, když se pokouším napsat některým uživatelům SZ, fórum mě drze do očí lže, prý takový uživatel neexistuje. Neumím si to nějak vysvětlit.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Vitek »

Plazivec píše:Já bych měl dotaz trochu mimo aktuální témy, když se pokouším napsat některým uživatelům SZ, fórum mě drze do očí lže, prý takový uživatel neexistuje. Neumím si to nějak vysvětlit.
musíš tuším vyhledat ale pak to tam znova nějak napsat taky sem s tim zápasil, od té doby už niikomu nepíšu a tím že to nefunguje optimálně tak mě nikdo nepíše :-) nejsi asi jediný ale stěžovalo sí víc lidí už u mě... že neexistuji
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Plazivec píše:Já bych měl dotaz trochu mimo aktuální témy, když se pokouším napsat některým uživatelům SZ, fórum mě drze do očí lže, prý takový uživatel neexistuje. Neumím si to nějak vysvětlit.
Fórum tuším vyžaduje, aby uživatel byl zapsán přesně tak, jaké má uživatelské jméno. Je to vlastnost PHPBB. Velká, malá písmena, mezery. Nebo je možno kliknout u příspěvku na uživatele a poslat mu SZ, čímž se vyřeší problém s nenalezením uživatele v okně pro psaní soukromé zprávy. Osobně to také nepoužívám a píšu zprávy pomocí kliknutí u příspěvku. Některé uživatele si pamatuju jak jsou přesně, takže u těch to projde. Holt je to vlastnost téhle verze PHPBB. V nově připravované verzi fóra to může být lepší. Pak ale nebude možné aby se registroval uživatel František a Frantisek. neboť pak bude problém s tím, kdo je kdo, když si odesilatel nebude pamatovat přesně uživatele.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Plazivec »

mypower.cz píše:.......... Nebo je možno kliknout u příspěvku na uživatele a poslat mu SZ, ...............
No a právě v tomhle to zblbne, už mě to udělalo několikrát. Nejsem zas tak PC nevzdělanej, abych se nevěděl, že uživatele je třeba napsat přesně - do písmene a bodky, proto zásadně klikám na tl. poslat SZ. No a proto mě zaráží, že mě fórum lže. Někde na fórech ještě bývá možnost v uživ. nastaveních od koho přijímat SZ a od koho ne, tak jsem to připisoval tomu, že default nastavení bude moc user safety. Není to náhodou tak?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Plazivec píše:
mypower.cz píše:.......... Nebo je možno kliknout u příspěvku na uživatele a poslat mu SZ, ...............
No a právě v tomhle to zblbne, už mě to udělalo několikrát. Nejsem zas tak PC nevzdělanej, abych se nevěděl, že uživatele je třeba napsat přesně - do písmene a bodky, proto zásadně klikám na tl. poslat SZ. No a proto mě zaráží, že mě fórum lže. Někde na fórech ještě bývá možnost v uživ. nastaveních od koho přijímat SZ a od koho ne, tak jsem to připisoval tomu, že default nastavení bude moc user safety. Není to náhodou tak?
Tak to se mi ještě nestalo. Screenshot by to chtělo v momentě kdy to u nějakého konkrétního uživatele hlásí, že neexistuje, aby se to dalo prověřit.
Plazivec
Příspěvky: 458
Registrován: čtv kvě 07, 2020 2:35 am
Reputace: 39

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Plazivec »

Teď jsem zkusil test na dva uživatele včetně admina a šlo to, škoda, že mě dřív nenapadlo udělat ty screeny.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
3x150ah Lion
Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 449
Registrován: ned úno 12, 2017 9:32 pm
Reputace: 135

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od Kobra23 »

Mám stejný problém jako Plazivec. Když jsem dával dohromady ten hromadný nákup, tak jsem psal všem SZ a některé jsem musel složitě hledat ve starších příspěvcích a až kliknutí na jejich nick mi umožnilo najít adresáta. Jinak při přesném opsání to ne vždy fungovalo.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Kobra23 píše:Jinak při přesném opsání to ne vždy fungovalo.
Opět je nutno screenshot s konkrétní situací a konkrétním uživatelským jménem. Jinak není co ověřovat a jak zjistit proč údajně přesně opsané uživ. jméno PHPBB odmítne.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Návrhy a připomínky k MyPower.CZ

Příspěvek od kybos »

mypower.cz píše:Prijde mi to jako psuti nekterymi zdejsimi vytecniky zcela zbytecne za to ze se nekdo uklepne a misto kWh napise kW i kdyz z kontextu je cela vec zcela jasna. Ale proc si nerypnout, ze jo. Vzdyt to je nejlepsi a tim mnoho dosahneme. Lide budicek... uz je cas vstavat....
Mýliti se je lidské. Každý se může zmýlit, ale jen hlupák na své chybě trvá. Tohle fórum, díky zásahu admina z diskutujících ty hlupáky dělá. Když jej čte někdo s odstupem času, vypadá to jako by pisatelé příspěvků na svých chybách trvali. Je to dáno tím, že timeout možnosti editace příspěvku byl adminem zkrácen na půl hodiny, což je doba, za kterou se většinou nestihne provést korektura do správného stavu, pokud si chyby nevšimne pisatel ihned po zveřejnění příspěvku. Ale třeba je to adminův cíl a chce mít fórum plné chyb. Já bych se ale přimlouval za prodloužení možnosti editace alespoň na týden, což je podle mého mínění doba, za kterou si chyby může někdo všimnout a pisatele upozornit, když už si toho pisatel nevšimne sám. Časový limit jednoho týdne by mohl stačit i na ochranu, pro kterou byl tento limit zaváděn, aby pisatelé v návalu emocí po sobě nemazali celou svou stopu na fóru a fórum by se tím stávalo nepřehledným a špatně čitelným.
Pokud by se doba možnosti editace prodloužila, dostal by i karelkylian možnost upravit chybu ve svém příspěvku https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 97#p146570 a fórum by získalo na věrohodnosti a serióznosti.
Já osobně budu velmi rád, pokud mne na chyby, které jsem v mých příspěvcích přehlédnul, někdo z čitatelů upozorní a velmi rád je opravím, budu-li k tomu mít možnost a rozhodně to nebudu považovat za rýpání.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek