Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Vyplatí se nebo nevyplatí se? Koupit použité nebo nové? Za jak dlouho se to vrátí? Kolik mi to ušetří? Kolik za to zaplatím? Nebude to příliš drahé? ... a podobné dotazy : )
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2551
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od NOPARasito »

dracekvo píše:Přemýšlím o odstřihnutí bytu od elektřiny.

7Kč/kWh. Toho s bazarovým solárem v klidu dosáhnu. Vidřiduši nenažraný.

12. 6. 2019 až 28. 11. 2019 - 170 dni, 389 kWh = 2 701,76 Kč s DPH.

Levněji si tu elektriku můžu koupit autem u nabíječky. Ještě že už v létě z toho bytu potáhnu do háje.

A ještě si z váš ČEZ dělá prdel, že máte 1kWh za 4,72,- To nevím jak to počítají. Může mi to někdo vysvětlit?
Tohle ti proste vyjde spravne. Ja mam poplatky za to, ze neodeberu ani kWh nejakych 2.000/rok, kdyz pripoctes treba 500kWh v nizkem tarifu za 3,5kc(v.c.distribuce), tak ti razem vyjde 3750kc celkem.
3750/500(kWh)
Cca 7,5kc/kWh!!!!!
Co te na tom sere??? To, ze jsi solidarni jak k siti, kterou jsi zaplatil z dani, elektriku taktez a trosku prispet podnikatelum, at maji lepsi pomer kWh/kc.
Vypada to, ze jsi snad jediny komu to vadi :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
svango
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 12, 2018 2:44 pm
Bydliště: Trencin

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od svango »

Z jednoho baracku pri Brne, VT iba, D02:
elektrika_2019.JPG
spolu s danou: 10'422 Kc
FVE1 - 3kW do 48V 7.2kWh LiFe cez 5kW Axpert, FVE2 domcek pre maleho - 0.26kW do 12V 0.5kWh LiFe cez Victron375, termicky ohrev vody 200 l
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od dracekvo »

Asi budu stavět dřív než sem myslel.
Ale bez přípojky to asi nebude. Největší překážkou je právě elektromobil :D Jinak by to nejspíš nějak šlo.
jahodovák
Příspěvky: 1926
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od jahodovák »

To asi záleží i kde budeš stavět a jaké máš priority,vše jde udělat pokud se s tím počítá už z počátku...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od dracekvo »

Nevyplatilo by se to. Min 10kW denně jen pro auto je v zimně utopie.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od diablo007 »

dracekvo píše:Nevyplatilo by se to. Min 10kW denně jen pro auto je v zimně utopie.
Já mám pocit že někdo říkal že by určitě šlo naopak jezdit s nabitým autem z práce místo toho to vozit sebou do práce
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od josse »

dracekvo píše:Nevyplatilo by se to. Min 10kW denně jen pro auto je v zimně utopie.
CHP? Z bioplynu nebo dřevoplynu?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od dracekvo »

Omylem jsem zabrousil na nový ceník ČEZ a nestačil jsem se divit jak narostla cena hlavně v době NT. Tarif D26d.
S mojí spotřebou 2MWh VT a 7MWh NT je tam docela znatelý nárůst. Dokonce by se mi podle kalkulačky i vyplatilo přejít na D27d. V provozu jsou jedny akumulačky, ale ty se budou rušit. Pak zůstane jen boiler a auto, jako hlavní spotřebiče.

Měnil tu někdo dodavatele v průběhu roku. Je to hodně běhání? Asi bych zkusil skauty.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od xmasin »

Já jsem měnil k začátku roku na Skauty. Odcházel jsem od Energie ČS (zvedli cenu silové elektřiny na 1650 Kč bez DPH ve VT i NT, mám tarif D35d). Změna je úplně v pohodě, většinu věcí vyřídíš elektronicky vyjma plné moci, tu je potřeba vytisknout, podepsat a poslat na jejich adresu. Zbytek zařídí sami.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3346
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od marko250 »

Fonergy vše online i tu smlouvu jsem podepsal a okopírovanou zpět mailem.Od čezu to šlo taky online odhlášení.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od beethowen »

dracekvo píše:Omylem jsem zabrousil na nový ceník ČEZ a nestačil jsem se divit jak narostla cena hlavně v době NT. Tarif D26d.
S mojí spotřebou 2MWh VT a 7MWh NT je tam docela znatelý nárůst. Dokonce by se mi podle kalkulačky i vyplatilo přejít na D27d. V provozu jsou jedny akumulačky, ale ty se budou rušit. Pak zůstane jen boiler a auto, jako hlavní spotřebiče.

Měnil tu někdo dodavatele v průběhu roku. Je to hodně běhání? Asi bych zkusil skauty.
Běhání není žádné. Napiš skautům požadavek a oni zařídí vše co je třeba. Bude potřeba jen pár podpisů, ale ani nikam nemusíš chodit. Max. opsat hodnotu z elektroměru. Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, tak to bude trvat cca 3 měsíce. Pokud fix, musíš bohužel vydržet až skončí.
Ideální si to spočítat, jak to vyjde tady: http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od dracekvo »

Tak už jsem skaut. Jen ty papíry poslat do brna. Ušetřím asi 8 tis ročně. Kde to člověk najde válet na ulici.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od rva »

Taky jsi mě inspiroval a už jsem též skaut (teda v očekávání, než mě odhlásí od stávajícího dodavatele).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od Vitek »

rva píše:Taky jsi mě inspiroval a už jsem též skaut (teda v očekávání, než mě odhlásí od stávajícího dodavatele).
Tak to já zatím platím u čez, jsem jim věrný... mám přímotopný tarif, a nespotřeboval jsem zatím ani 0,5 MWh od srpna - bojler jedu ze sítě to fakt 9 kWp pole v zimě nedá a jiný ohřev zatím není.
čekám co zase budou měnit...
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od xmasin »

Vitek píše: Tak to já zatím platím u čez, jsem jim věrný... mám přímotopný tarif, a nespotřeboval jsem zatím ani 0,5 MWh od srpna - bojler jedu ze sítě to fakt 9 kWp pole v zimě nedá a jiný ohřev zatím není.
čekám co zase budou měnit...
Pokud vím, tak ČEZ měnil ceny od 1.1.2020, ale bude záležet jakou máš smlouvu.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od diablo007 »

V tom kalkulátoru éru nevidím skauty nebo jsem slepý
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od dumi »

nejsou tam, taky sem je hledal, vetsine tech co tam jsou neverim. mozna tak kdybych si vybral NMD tam bych usetril 8k rocne, ale otazka je spolehlivost. precijenom Eon je pomerne velkej a spolehlivej :)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
jars10
Příspěvky: 95
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od jars10 »

diablo007 píše:V tom kalkulátoru éru nevidím skauty nebo jsem slepý
Řekl bych že proto, že jsou zájmová skupina a ne dodavatel.
Momentálně pro ně elektriku dodává Yello, ale psali, že letos budou soutěžit a ze soutěže může vyjít vítězně někdo jiný.
Něco podobného dělá Dtest. Taky shromažďuje lidi a dělá aukce.
jars10
Příspěvky: 95
Registrován: úte čer 07, 2016 8:26 pm

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od jars10 »

dumi píše:nejsou tam, taky sem je hledal, vetsine tech co tam jsou neverim. mozna tak kdybych si vybral NMD tam bych usetril 8k rocne, ale otazka je spolehlivost. precijenom Eon je pomerne velkej a spolehlivej :)
Spolehlivost vůbec není třeba řešit.
Neexistuje snad bezpečnější obchod, než jsou energie.
Pokud by obchodník zkrachoval, musí plynule dodávky převzít distributor a zákazník má šanci si bez problémů vybrat jiného.
Co se týká solidnosti, tam už bych viděl větší problémy. Tedy u některých firem.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2707
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Průzkum: Skutečná cena elektřiny

Příspěvek od kybos »

dumi píše:nejsou tam, taky sem je hledal, vetsine tech co tam jsou neverim. mozna tak kdybych si vybral NMD tam bych usetril 8k rocne, ale otazka je spolehlivost. precijenom Eon je pomerne velkej a spolehlivej :)
MND má zajímavou strategii. Na první rok po přestupu k nim dostaneš speciální nižší cenu pro přeběhlíky. V dalším roce už se cena zvýší. Vyplatí se tedy jen na rok, pak je potřeba zase přeběhnout jinam. Je potřeba dát výpověď tři měsíce před koncem prvního roku. Ty tři měsíce se počítají od měsíce následujícího po tom, kdy se podá výpověď.Já jsem to prošvihnul. Takže tuhle zimu ještě u MND.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek