(NE)odesílání registračních mailů z mypower.cz

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

(NE)odesílání registračních mailů z mypower.cz

Příspěvek od mypower.cz »

Ahoj všem, zejména těm co zde nejsou registrováni a nedošel jim registrační mail. Objevil jsem ve spolupráci s nově registrovaným uživatelem problém, který byl již vyřešen a zdá se, že je vše už funkční. Jisté mailservery odmítaly příjmout maily a speciálně pouze ty, které byly odesílány z fóra. Tedy například registrační maily, aktivační maily, upozornění na SZ, pokud to tak někdo má nastaveno, atd.

Příčina? Například já osobně při komunikaci s ostatními prostřednictvím odchozí adresy info@mypower.cz používám SMTP na serveru mypower.cz, konkrétně klasický linuxový Postfix. Jde zejména o MX záznamy, doménu odesílatele a podobné důvody, proč odesílat přímo přes tenhle lokální SMTP. Fórum si však z historických důvodů jelo po svém pomocí PHP funkce mail(), což se některým SMTP serverům, na které byly maily odesílány, prostě nelíbilo a maily jsou takovými servery zahazovány. Takovou komunikaci a takový problém ale nevidím v logu lokálního postfixu, tedy programu běžícím na serveru mypower.cz v roli SMTP serveru, který zajišťuje mailovou komunikaci, protože ten je v tomto případě obejít a fórum si řešilo svou cestu pro zasílání mailů.

Tudíž změněno, fórum teď odesílá stejně jako já, pokud píšu z info@mypower.cz a už by to mělo chodit naprosto na všechny mailservery a žádné zahazování mailů, aniž bych o tom nevěděl, nebo nebyl schopen diagnostikovat proč. No a jelikož mailing z fóra ani nešel do logu, neměl jsem možnost vidět, že nějaký problém vůbec je. Samozřejmě jako správný správce serveru občas logy sleduju, ale jak se lidově říká "kde není žalobce, není ani soudce". Tudíž o čem nevíš to neřešíš.

Díky uživateli david69, který chtěl oslovit prodejce Vertexu ve zdejším bazaru a zaboha mu nešly maily z fóra.

:handshake2:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek