Panley Energetica

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
soundlovers
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 31, 2022 10:28 pm

Panley Energetica

Příspěvek od soundlovers »

jsou panely energetika dobré? Zaujalo mne že mají elektroniku vhodnou pri zastínění.Máte s tím zkušenosti?

jedná se mi o to že chci dát několik panelů, ale každé místo na střeše i na pergole bude mít během dne stíny od okolních budov, stíny se budou pohybovat, v určité denní dobe budou panely celé osluněné

stín bude na všech panelech do 10 hodiny pak jak putuje slunce budou postupně osluněny a při západu slunce zase postupně na všechny pujde stín.. jde o to že napr pulka panelů bude pod sluncem pulka ve stínu a to bude pro panely strémně zátězové ...?

dá se nějak řešit problém? Optimizéry vypnou zastíněný panel.
není jiné řešení kdy i ten zastíněný panel by dodával určitou energii? např dát MPPT na kazdý panel? i kdyz by to bylo dražší, nemám jinou možnost..

prosím o rady a návrhy jak to řešit....panelů bude 4 na střeše a 5 na pergole vic se nevejde, uplně mi ten výkon postačí, vše bude jako ostrov...