Solax X3 hybrid G4 standby režim

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Autacek
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 26, 2022 9:27 pm
Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od Autacek »

Lze ve střídači nějak nastavit prahové hodnoty pro standby režim? Střídač se mi v noci samovolně přepíná do standby i při odběru 500W, baterie je přitom nabitá. Je to v pořádku, nebo je třeba někde něco změnit?
Přílohy
FB_IMG_1665145884646.jpg
viprcz
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 06, 2022 9:40 pm
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od viprcz »

Zdravím.
Narazil jsem na Váš příspěvek a reším momentálně stejný problém. Poradil byste mi prosím, pokud se Vám to podařilo vyřešit?
¨Děkuji Vilém Prajka
RSvorcik
Příspěvky: 14
Registrován: úte úno 08, 2022 10:29 pm
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od RSvorcik »

Funkce HotStandby Seting zapnuto vypnuto
lubobo
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 31, 2022 3:06 pm
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od lubobo »

Řeším teď to samé a myslím si, že tohle je důvod:
Self-use
3) Solární energie je nedostupná a baterie potřebuje nabít: spotřeba se vykryje ze sítě a ze sítě se též může dobíjet baterie.
FV = 0, síť → zátěž + baterie
Baterie je nabitá: spotřeba se primárně vykryje z baterie. Není-li energie v baterie dostatek, zbývající spotřeba se dokryje ze sítě. Měnič přejde do úsporného režimu.
Podstatná je ta poslední věta. Mně to přesně odpovídá. Omylem se mi v noci při přepnutí na levný tarif začal ohřívat bojler z baterie a když baterie klesla na nastavené SOC 10%, začal se bojler ohřívat ze sítě. Přesně v tu chvíli se měnič přepnul do "idle módu". Když se ráno začaly panely vyrábět, tak se měnič přepnul zpět do normálního režimu.
Uživatelský avatar
seltudymeldudy
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 18, 2023 2:39 pm
Lokalita: Hluboká nad Vltavou
Výkon panelů [Wp]: 5,85
Kapacita baterie [kWh]: 10
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od seltudymeldudy »

Zdravím Vás.

Mám podobný problém jako zde jeden diskutující. Elektrárnu mám zprovozněnou teprve druhý den, ještě nemám vyřízené připojení od EGD a jsou tedy zakázané přetoky do sítě EGD.
V noci mi na měniči (Solax X3 Hybrid 8.0 G4) začne blikat modrá dioda, která v normálním režimu svítí trvale. Na displei měniče se objeví "Standby" a ani při plně nabité baterii nedodáva do domácí sítě nic. Veškerá spotřeba se kryje ze sítě EGD.
Dále mi měnič na displei i aplikace Solaxcloud ukazuje nereálné zatížení domácí sítě, zkoušeno a sledováno při zapnutí více spotřebičů.. navíc aplikace vůbec neukazuje spotřebu ze sítě EGD, ale reálně tam samozřejmně spotřeba je - sledováno na elektroměru. Vůbec mám pocit (podle aplikace), že soláry pouze nabíjejí baterii, pokud je baterie nabitá najednou je výkon celé elektrárny velmi nízký. Systém je nastaven v režimu Self-use. Instalace FVE 5,85, baterie Triple Power T58 (11,6 kWh)

O tomto nezvyklém chování jsem informoval i montážní firmu, která to přijede zkontrolovat. Nicméně mě to zajímá a rád mám o věcech přehled, navíc doufám, že se ukáže, že to je jen chyba nějakého nastavení...

Nedokázal by tedy někdo poradit?

Děkuji
Uživatelský avatar
seltudymeldudy
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 18, 2023 2:39 pm
Lokalita: Hluboká nad Vltavou
Výkon panelů [Wp]: 5,85
Kapacita baterie [kWh]: 10
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od seltudymeldudy »

Takže navazuji na svůj příspěvěk. Problém byl v nějaké chybě měřiče (mám tam CHINT Smartmeter), byl špatně zapojený nebo tak něco, takže měl špatné údaje a tím pádem měnič nepracoval podle požadavků sítě...
Petr Žoha
Příspěvky: 53
Registrován: ned srp 28, 2022 8:48 am
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od Petr Žoha »

Díky za info

Ahoj. Nevíte jak kompletně nebo pro určitě časove období smazat data ze solaxcloud
Uživatelský avatar
boriksikula
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 19, 2023 7:33 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 8.5
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: ANO
Re: Solax X3 hybrid G4 standby režim

Příspěvek od boriksikula »

seltudymeldudy píše: pát kvě 26, 2023 11:04 am Takže navazuji na svůj příspěvěk. Problém byl v nějaké chybě měřiče (mám tam CHINT Smartmeter), byl špatně zapojený nebo tak něco, takže měl špatné údaje a tím pádem měnič nepracoval podle požadavků sítě...
Dobrý den. Řeším stejný problém (při malých odběrech jde energie jde ze sítě, i když je baterie plně nabitá) a tak jsem se chtěl zeptat na podrobnosti.

Jak vám to funguje teď - čerpáte z baterie i v noci a i když je spotřeba domu nízká? Zhruba při jaké spotřebě se vám střídač vypne do standby modu a zase zapne? U mně je to něco jako 200W.

A nevíte přesněji jak špatně byl zapojený ten měřič? V tom ale asi můj problém není, protože spotřeba se mi zdá realistická.

Děkuji.

Zpět na