NMC- 12S nebo 8S

Archiv ukončených inzerátů
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

Ahoj,
Nabízím k prodeji bateriové moduly VW Id4 6,85kWh v provedení 8S nebo 12S.

8S moduly jsou 24 - 34VDC
12S moduly jsou 36 - 51VDC

Moduly jsou nové nepoužité.
Cena 14200CZK / ks

Osobní převzetí, nebo dovezu v rámci ČR při větším množství.

Pište do SZ
HonzaK
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 17, 2022 10:05 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od HonzaK »

Ahoj, nemuzu ti napsat SZ, tak pisu sem. Mel bych zajem o 2ks 8S. Kde se daji vyzvednout? Diky
4,5kWp 5S2P na strese, 18x450Wp v garazi | Axpert VM 48V 5000W | 6,8kWh - Teprve to rozjizdime :)
Letni ideal - elevace 35° azimut 150°
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

HonzaK píše:Ahoj, nemuzu ti napsat SZ, tak pisu sem. Mel bych zajem o 2ks 8S. Kde se daji vyzvednout? Diky
prosím o mail napíšu vice info
Díky
HonzaK
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 17, 2022 10:05 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od HonzaK »

BattWolf píše:
HonzaK píše:Ahoj, nemuzu ti napsat SZ, tak pisu sem. Mel bych zajem o 2ks 8S. Kde se daji vyzvednout? Diky
prosím o mail napíšu vice info
Díky
Ahoj mail stale neprisel.
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

HonzaK píše:
BattWolf píše:
HonzaK píše:Ahoj, nemuzu ti napsat SZ, tak pisu sem. Mel bych zajem o 2ks 8S. Kde se daji vyzvednout? Diky
prosím o mail napíšu vice info
Díky
Ahoj mail stale neprisel.
Ahoj, nevím proč ale zmizely tu odpovědi s vaším mailem. Můžete poslat znovu.
Děkuji
cipis
Příspěvky: 4514
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od cipis »

Tak mu pošli svůj mail do SZ, číst může, odpovídat ne.
A maily asi zmizely kvůli GDPR ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 926
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od lzahradil »

Sorry za OT v příspěvku, ale:

Uživatele BattWolf sem přivede Google ohledně prodeje jiných baterek. Řekne si, tady by to šlo... Vytvoří si registraci aby mohl několik minut poté vytvořit svůj první příspěvek s inzerátem na prodej baterií.
Mimo to, že jeho první příspěvek měl být spíše o jeho ostrovní elektrárně aby se zde představil.
Takhle nikdo neví kdo BattWolf je, odkud je, což je hned další nesplněné pravidlo v sekci bazar když už prezentuje osobní převzetí.
Soukromé zprávy jdou odesílat po třetím příspěvku. To se splní právě tím představením atd...
BattWolfovi byla zaslána SZ. Na mě by mu odpověď jít měla i jako nováčkovi. Nereaguje. Hlavně že zde anonymně prodává.
Kdo brečí že mu něco nejde, ať nejprve začne u sebe.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

lzahradil píše:Sorry za OT v příspěvku, ale:

Uživatele BattWolf sem přivede Google ohledně prodeje jiných baterek. Řekne si, tady by to šlo... Vytvoří si registraci aby mohl několik minut poté vytvořit svůj první příspěvek s inzerátem na prodej baterií.
Mimo to, že jeho první příspěvek měl být spíše o jeho ostrovní elektrárně aby se zde představil.
Takhle nikdo neví kdo BattWolf je, odkud je, což je hned další nesplněné pravidlo v sekci bazar když už prezentuje osobní převzetí.
Soukromé zprávy jdou odesílat po třetím příspěvku. To se splní právě tím představením atd...
BattWolfovi byla zaslána SZ. Na mě by mu odpověď jít měla i jako nováčkovi. Nereaguje. Hlavně že zde anonymně prodává.
Kdo brečí že mu něco nejde, ať nejprve začne u sebe.
Koukal jsem na ty SZ a přečíst ani odpovědět mi nejde.

Zkusím to představení tedy.
cipis
Příspěvky: 4514
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od cipis »

No a hlavně doplň tu lokalitu.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
ptech
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 03, 2022 10:55 pm
Bydliště: CZ Jihočeský kraj

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od ptech »

BattWolf píše:Ahoj,
Nabízím k prodeji bateriové moduly VW Id4 6,85kWh v provedení 8S nebo 12S.

8S moduly jsou 24 - 34VDC
12S moduly jsou 36 - 51VDC

Moduly jsou nové nepoužité.
Cena 14200CZK / ks

Osobní převzetí, nebo dovezu v rámci ČR při větším množství.

Pište do SZ
Je součástí BMS (např. s CAN komunikací) nebo jsou jen vývody jednotlivých článků do nějakého konektoru?
12.48kWp FVE, GoodWe GW10k-ET, 10.65kWh Pylontech H2, akumulace topení+TUV 750l, TČ 12kW, vlastni systém řízení: NUC+Docker+NodeRed+ESP32 moduly
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

ptech píše:
BattWolf píše:Ahoj,
Nabízím k prodeji bateriové moduly VW Id4 6,85kWh v provedení 8S nebo 12S.

8S moduly jsou 24 - 34VDC
12S moduly jsou 36 - 51VDC

Moduly jsou nové nepoužité.
Cena 14200CZK / ks

Osobní převzetí, nebo dovezu v rámci ČR při větším množství.

Pište do SZ
Je součástí BMS (např. s CAN komunikací) nebo jsou jen vývody jednotlivých článků do nějakého konektoru?
Modul je bez BMS, je zde jen 24pin konektor na které jsou vyvedeny napětí článku plus dvě teplotní čidla.
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od SAKO »

BattWolf, můžu poprosit o SZ? já jsem poslal,ale nic...
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

SAKO píše:BattWolf, můžu poprosit o SZ? já jsem poslal,ale nic...

Omlouvám se ale, nefunguje mi přístup k SZ.
SZ ani nemohu vidět natož odpovídat.
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

lzahradil píše:Sorry za OT v příspěvku, ale:

Uživatele BattWolf sem přivede Google ohledně prodeje jiných baterek. Řekne si, tady by to šlo... Vytvoří si registraci aby mohl několik minut poté vytvořit svůj první příspěvek s inzerátem na prodej baterií.
Mimo to, že jeho první příspěvek měl být spíše o jeho ostrovní elektrárně aby se zde představil.
Takhle nikdo neví kdo BattWolf je, odkud je, což je hned další nesplněné pravidlo v sekci bazar když už prezentuje osobní převzetí.
Soukromé zprávy jdou odesílat po třetím příspěvku. To se splní právě tím představením atd...
BattWolfovi byla zaslána SZ. Na mě by mu odpověď jít měla i jako nováčkovi. Nereaguje. Hlavně že zde anonymně prodává.
Kdo brečí že mu něco nejde, ať nejprve začne u sebe.
Mám dotaz jak doplním specifikaci svého systému, nad avatara jak to máš treba ty?
Hledám jsem to v nastavení ale nemohu to najít.
Děkuji za navedeni
packet
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 16, 2013 9:18 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od packet »

Vazeni, vsichni kdo tyhle bloky kupujete nebo se chystate koupit, by jste asi meli vedet jaky je skutecny puvod techto bloku. Jedna se o odpad z vyroby, tedy v kazdem bloku je alespon jeden clanek ktery je vadny. Mam techto bloku jiz docela dost od jednoho predesleho prodejce a presto ze informace ze maji mechanickou vadu, tak clanky maji samovybijeni. U vybitych tak jak je kupujete je samovybijeni male takze temer neznatelne ale pri nabiti nad 4v zacnou spatne clanky rychle klesat. samozdrejme pokud se na blok pripoji BMS a kazdy den probehne cykl a balancovani, nejak to funguje. otazka jak dlouho.
ptech
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 03, 2022 10:55 pm
Bydliště: CZ Jihočeský kraj

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od ptech »

packet píše:Vazeni, vsichni kdo tyhle bloky kupujete nebo se chystate koupit, by jste asi meli vedet jaky je skutecny puvod techto bloku. Jedna se o odpad z vyroby, tedy v kazdem bloku je alespon jeden clanek ktery je vadny. Mam techto bloku jiz docela dost od jednoho predesleho prodejce a presto ze informace ze maji mechanickou vadu, tak clanky maji samovybijeni. U vybitych tak jak je kupujete je samovybijeni male takze temer neznatelne ale pri nabiti nad 4v zacnou spatne clanky rychle klesat. samozdrejme pokud se na blok pripoji BMS a kazdy den probehne cykl a balancovani, nejak to funguje. otazka jak dlouho.
Dají se moduly nějak rozumně rozebírat a případně články vyměnit?
12.48kWp FVE, GoodWe GW10k-ET, 10.65kWh Pylontech H2, akumulace topení+TUV 750l, TČ 12kW, vlastni systém řízení: NUC+Docker+NodeRed+ESP32 moduly
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

packet píše:Vazeni, vsichni kdo tyhle bloky kupujete nebo se chystate koupit, by jste asi meli vedet jaky je skutecny puvod techto bloku. Jedna se o odpad z vyroby, tedy v kazdem bloku je alespon jeden clanek ktery je vadny. Mam techto bloku jiz docela dost od jednoho predesleho prodejce a presto ze informace ze maji mechanickou vadu, tak clanky maji samovybijeni. U vybitych tak jak je kupujete je samovybijeni male takze temer neznatelne ale pri nabiti nad 4v zacnou spatne clanky rychle klesat. samozdrejme pokud se na blok pripoji BMS a kazdy den probehne cykl a balancovani, nejak to funguje. otazka jak dlouho.
Děkuji za postřeh, ale bloky co mám jsou 100% ok, osobně jsem je testoval. Možná šťastná ruka při výběru možná dobrá série.
Poprosil by jsem o upřesnění co je velké samovybije, trochu to více rozvedte. Opravdu mě to zajímá, každá nová zkušenost je přínos.
Díky za reakci
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od BattWolf »

ptech píše:
packet píše:Vazeni, vsichni kdo tyhle bloky kupujete nebo se chystate koupit, by jste asi meli vedet jaky je skutecny puvod techto bloku. Jedna se o odpad z vyroby, tedy v kazdem bloku je alespon jeden clanek ktery je vadny. Mam techto bloku jiz docela dost od jednoho predesleho prodejce a presto ze informace ze maji mechanickou vadu, tak clanky maji samovybijeni. U vybitych tak jak je kupujete je samovybijeni male takze temer neznatelne ale pri nabiti nad 4v zacnou spatne clanky rychle klesat. samozdrejme pokud se na blok pripoji BMS a kazdy den probehne cykl a balancovani, nejak to funguje. otazka jak dlouho.
Dají se moduly nějak rozumně rozebírat a případně články vyměnit?
Určitě dají, jen to chce trochu zručnosti, modul je colohlinikovy s na vařenými konci na obou stranách. Je nutné odriznout konce a články vytlačit.
packet
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 16, 2013 9:18 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od packet »

blok se da rozrezat, flexa a lidova tvorivost to vyresi.
co je ale dulezite, nikdo narovinu nepriznal ze clanky samovybijeni maji, vsichni kdo prodavaji mlzi nebo narovinu lzou o puvodu. je docela mozne ze se jedna o celou spatnou serii a ze i ty dobre jsou vlastne spatne akorat se nam to jeste neprojevilo. budme uprimni, nikdo z nas nema takovy hw doma aby udelal stejny test jakym se bloky testuji ve vyrobe.
nejake nabit/vybit vubec nic neresi protoze timhle testem jsou vsechny bloky vporadku.
bylo by fajne kdyby prodejci co se tady na tom masti, kapli bozskou. nektere bloky maji trosku nizsi napeti nez ostatni, skoro jako kdyby je nekdo rovnal nez posle dal. tohle je velmi neobvykle protoze ve vyrobe se clanky nabiji na stejne napeti. i nekolik let stare 18650, nepouzite, stejneho typu, se lisi v radu mv.
kdo k tomu ma relevantni informace?
k dotazu prodejce, velke samovybijeni je takove ktere je vetsi nez nemeritelne. nektere bloky co mam jsou ve stavu, ze byt v aute, do mesice resite servis protoze mate dojezd na pulce nebo nejedete vubec.
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: NMC- 12S nebo 8S

Příspěvek od brin »

Samovybíjení je velký problém, protože jej způsobuje malý vnitřní zkrat. Dobré NMC baterky se v podstatě nevybíjí. Na tyhle baterky bych si dal velký pozor, malý vnitřní zkrat se může změnit na velký a pak na požár.