Držáky do střechy satjam

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Uživatelský avatar
Luko
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 10, 2022 8:50 pm

Držáky do střechy satjam

Příspěvek od Luko »

Zdravím chlapi. Řeším dilema montáže konstrukce do střechy satjam. Zda použít kombišrouby nebo originální držáky od satjam do vlny plechu. Každý mi doporučuje něco jiného. Budu montovat 6 panelů. Satjam držák se montuje přes gumové těsnění do vlny plechu na 4 šrouby. Otázka je zda se nebudou šrouby vytahovat z plechu. Pokud použiju kombišrouby do krokve, podmazávat ještě gumové těsnění tmelem?Nemate někdo namontovány origo držáky do satjam?Za každou radu děkuji.
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od Neo »

Luko píše:Zdravím chlapi. Řeším dilema montáže konstrukce do střechy satjam. Zda použít kombišrouby nebo originální držáky od satjam do vlny plechu. Každý mi doporučuje něco jiného. Budu montovat 6 panelů. Satjam držák se montuje přes gumové těsnění do vlny plechu na 4 šrouby. Otázka je zda se nebudou šrouby vytahovat z plechu. Pokud použiju kombišrouby do krokve, podmazávat ještě gumové těsnění tmelem?Nemate někdo namontovány origo držáky do satjam?Za každou radu děkuji.
Určitě kombišrouby až do krokve a čím delší tím lepší.
++
FRSO
Příspěvky: 2280
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od FRSO »

Luko píše:Zdravím chlapi. Řeším dilema montáže konstrukce do střechy satjam. Zda použít kombišrouby nebo originální držáky od satjam do vlny plechu. Každý mi doporučuje něco jiného. Budu montovat 6 panelů. Satjam držák se montuje přes gumové těsnění do vlny plechu na 4 šrouby. Otázka je zda se nebudou šrouby vytahovat z plechu. Pokud použiju kombišrouby do krokve, podmazávat ještě gumové těsnění tmelem?Nemate někdo namontovány origo držáky do satjam?Za každou radu děkuji.
Já jsem použil na 3 střechách nerez kombi šrouby M10 180-200 mm, držáky i matice přes latu i krov-pokud se trefíš, gumové těsnění jsem jen dotáhl, ale můžeš to i zasilikonovat, drží to festovně, na profil 4,3m jsem dal jen 3 ty šrouby, panely to pak zpevní ještě jak se to vše dotáhne.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 486
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od stano22 »

Len mala poznamka... nesilikonovat, silokon vyrzi prd. Zo skusenosti treba pouzivat klampiarske tmely urcene pre konkretnu aplikaciu, spicka sa mi zda byt OTTO, aj RAMSAUER je slusny.
wendl
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 06, 2022 1:50 pm
Lokalita: Ústí nad Orlicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 10400
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od wendl »

Zdravím,
můžu taky dotaz ke kombi šroubům?
To gumové těsnění musí být na té hladké části šroubu, nebo může být výše na závitu?
Na trámech mám totiž latě a na nich podbití a pokud chci ten kombi šroub zašroubovat pořádně do trámu, tak musím těsnění posunout.
10400Wp,baterie 30kWh Lifepo4,2x Axpert King 5000VA, Victron, ...
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od PetrDubi »

Taky mám na Satjamu nerez kombišrouby 10x250. Šrouby mám vždycky zašroubované do krokve, takže potom to drží dobře. Těm držákům daných do plechu osobně moc nevěřím a tomu přidělání pomocí šroubů taky ne (to už bych víc věřil nýtům). Výrobce to sice takhle prodává, ale osobně bych měl strach buď z promáčknutí vlny (a tím deformace konstrukce s panely) když napadne a zmrzne na panelech mokrý sníh nebo z utržení při vychřici (a že jich u nás je několik každý rok). Viděl jsem u nás už i utrhhané plahové střechny, kde nebyl dostatečně pevně přidělaný okraj. Pokud bych dával tyhle držáky, tak bych je dával minimálně každou třetí vlnu a ještě vedle vlny s držákem z každý strany dát šsroub na přichycení plechu.
Já dávám pod to gumové těsnění nebo i třeba pod prostupovou manžetu butylovou pásku (kupoval jsem před lety x kol u Satjamu a zbyla mi) - ta se pěkně přilepí, dobře drží i těsní a ani po 14 letech jsem na ní nenašel žádnou degradaci nebo že by někde zatékalo, takže jí používám v případě potřeby dál.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od Quickyprd »

Sice již OT ale dodatek. Já mam Prefalz, originál kotvení do rkovu moc nešlo, jelikož mám vazníky šíře 45mm, na tom je lať 6cm a na tom bednění. Trefit kombišroubem skrz toto vše vazník tak aby se nerozštípl by bylo umění, navíc to udělá hromadu děr do plechu. Mám tedy nerezové úchyty přímo na falce, vychází to na každá druhý až třetí falc. Navíc se s tím počítalo, čili samotná krytina je přikotvena k plnému bednění více než se musí. Stejně ale každou vichřici koukám zda neletí panel se střechou k sousedům....další barák by byl klasická keramická krytina či alu šindel s klasickým krovem.
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od jahodovák »

Sice to dá víc práce,ale pokud se díra předvrtá,nic se neštípe a drží to ...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od cipis »

To za předpokladu, že se do těch 45mm trefíš :D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Držáky do střechy satjam

Příspěvek od Quickyprd »

cipis píše:To za předpokladu, že se do těch 45mm trefíš :D
Přesně, to je nereálné, jelikož vazník je kompletně skryt fasádou a na něm je ještě 9cm skladba střechy, tak se tam trefit je prakticky nemožné...ano do těch latí se nedá trefit, jelikož zvenku proste není vidět kde jsou latě, stejně jako ty vazníky. Já jinak osobně předvrtávám i všechny prkna a palubky na vruty od 5mm výš, do sibiřského modřínu a listnáčů jakékoliv vruty.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek