Spínání bojleru dle napětí baterie.

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
skybor
Příspěvky: 754
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Spínání bojleru dle napětí baterie.

Příspěvek od skybor »

Tomasito píše:
yolo80 píše:
Tomasito píše:Zdravím
Mohl by prosím někdo poradit jak zprovoznit nebo jestli je možné rozjet tohle relé na spínání bojleru pomocí kybosova vytěžovače? Upravil sem vytěžovač tak aby výstup byl do 10V ale rele se nespina… Mohl by mi prosím někdo ujasnit jaký je potřeba výstup 0-10V aby relé šlapalo? Dioda na kyb. se rozsvítí, výstup je cca 8V ale relátko nereaguje. Díky
Pokial pouzivas presne to co je na obrazku RM1E23V50 tak bez zapojenia toho konektoru co je hore na rele (3pin) to nepojde. Ten konektor sluzi na regulaciu vykonu. Pozri datasheet.

Konektor mam take, datasheet nastudován. Ale bohuzel mi to nefunguje. Je to rele řízeni prostým DC napětím 0-10V? Nebo je potřeba něco jako PWM?
No ked si pozries na schemu tak to potrebuje napajanie 24V a potom regulaciu 0-10V (vykon 0-100%). Nepotesim ta ale toto rele nie je vobec vhodne na tento vytazovac, resp. by to potrebovalo vela uprav.
Screenshot 2022-03-16 at 20.30.15.png
Nedošlo mi že bude potřeba i to napajeni 24V. No nic odložím do šupliku na později na další pokusy. Díky díky
Podařilo se ti nějak rozchodit ot relé řízené 0-10v? Nějaká zkušenost?
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 33s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
Uživatelský avatar
Kuucza
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 31, 2022 4:17 am
Lokalita: Hradec Králové

Re: Spínání bojleru dle napětí baterie.

Příspěvek od Kuucza »

jiri59 píše:Já používám pro vytěžování do boileru podle napětí baterie modul Shelly UNI např. zde https://www.yatun.cz/produkty/SHELLY-UNI/ .
Modul je vhodný pouze pro systém 24 V. K modulu je nutno připojit relé které zvládne proudovou zátěž boileru.
V modulu se nastaví napětí pro sepnutí a pro rozepnutí. Výhodou je sledování napětí baterie na dálku (mám aplikaci v mobilu), dá se tím sledovat i teplota čidly DALLAS (DS18B20).
Můžu se zeptat, jak máte Shelly uni zapojeno? Používám totiž různé Shelly zásuvky a měl jsem představu, že mi půjde nastavit třeba: Při 27 V sepni zásuvku A . U uni jsem zapojil jen černý a červený zařízení jede,v apce ho taky mám, ale ukazuje stále 0 V.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek