GoodWe TCP modbus

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
jarda1729
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 16, 2022 9:05 am
Reputace: 2

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od jarda1729 »

Poslední manuál co jsem dosatl od supportu http://www.malavalaska.cz/automatizace/ ... taOnly.pdf
kornel51
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 15, 2022 8:38 pm
Reputace: 2

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od kornel51 »

Komunikácia funguje aj cez Modbus TCP s prevodníkom Modbus RTU - Ethernet:

https://www.aliexpress.com/item/1005004754791568.html
Přílohy
Schránka011.jpg
Uživatelský avatar
Gttech
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 28, 2023 8:30 am
Reputace: 0
Lokalita: Praha západ

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Gttech »

@Wotan, děkuji za dobré tipy. Mám GW8k-DT , port kde jsou RS-485/422 piny je obsazený Wifi modulem, který tam chci ponechat. Firma mi to nainstalovala a zprovoznila až na cloud. Nicméně první věc, pokud budu chtít využít TCP Modbus (který údajně jde přes wifi-only modul), tak potřebuji nějak vypátrat IP adresu. Pokud by to bylo IT zařížení, tak někde na něm by byl štítek s MAC adresou a to bych si v routru nebo ARP dohledal. Jenže není. Jak na to ?

Pak adresu modbus buď jak píšete "247" nebo si jí změním přes displej a tlačítko na měniči. Na komunikaci python skript nebo nějaký terminálek co umí modbus master TCP, to je taky okej.
Díky za tipy,
GT
Uživatelský avatar
John008
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 10, 2023 12:15 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od John008 »

Tak jsem z toho celkově zmatený. Vůbec nechápu koncepci Číňanů, zabezpečení, jak čachrujou s těma připojeníma.
Mám nový GoodWe. Zapojil jsem ho přes wifi modul do domácí sítě klasicky připojením na jeho wifi, zadáním hesla do mojí sítě. Dostane od DHCP svojí IP adresu, kterou zjisti jedine od sebe z DHCP serveru.

Takže http://jeho adresa mě hodí jen do té "hloupé" konfigurační obrazovky sítě kde je pohodlněji konfigurovat jmené SSID nebo zase heslo.

Jestli správně chápu, tak zbytek už je na té krabici samotné, co sama nahlásí do cloudu připojeníma, který sama iniciuje někam Číňanům a co je pak vidět v SEMS.

No dále, PV Master potažmo SolarGo (kterej chce přístup k médiím v telefonu a GPS jinak se nespustí, Fantozzi pojímá určité podezření) tak ti zase musejí vidět ten AP (to znamená Wifinu, top znamená, musím stát blízko). Kterou když jsem v dosahu, vidím s 15 sekundama aktualizovanej stav. Ale to spojení s wifinou mi periodicky mizí. Jako kdyby pravidelně mě odpojuje. Ve smyslu podívej se a vypadni. A já zase klepnu a zase se připojim, minutu pozoruju spotřebu a zase mě vykopne.
Přihlašovací údaje (do WIfi) musím zadávat ale jsou nakešovaný tak jen poprvé.

No a s čím si třeba lámu hlavu: má ta wifina jednu nebo dvě Wifi karty? Jednu na vytváření toho AP a druhou, kterou je to trvale přípojený jako Wifi klient do mojí sítě. Nebo to přerušování nesouvisí právě s tím že jak to periodicky potřebuje odesílat data, vypne to na chvíli ten hostitelskej AP, přepne do kleinta a pošle sadu dat do Goodwe?

A teď třešnička. Instaloval sjem Python Goodwe modul, díky za tip, do počítače v lokální síti a pak stačilo fakt zadat IP adresu a on mi vrátil vyčtené údaje a ani nepotřeboval žádnou autentizaci.

Tak sakra si říkám je to celé strašně zamotané.

Heslo a AP SSID jsem si samozřejmě změnil, aby každej kdo půjde kolem nepřipojil.
Po síti přístup kdokoliv ale musí se nejdřív do té mojí lokální sítě dostat takže asi cajk.
A GoodWe samotný přístup do cloudu, takže až jednou nastane apokalypsa a Čína se rozhodne, dá hromadnej pokyn GoodWečkám aby vybouchly nebo tak něco nebo přestaly vyrábět.

Pythoní program je super jako vzor. Neměl byste někdo funkční skelet jak vyčíst něco přes ten modbus přes C# ? Je mi přeci jen bližší. Alespoň surové hodnoty registrů. S modbusem mám nula zkušeností. Ale to že chodí python program znamená, že by mohl vyčítat i C# po UDP/TCP že?

Do toho vstupuje to jak tu někdo zmiňoval, že instalační firma si je schopná ten Goodwe nějak registrovat tak, aby ho mohla ovládat. To může udělat i na dálku když má QR kód a to ověřovací číslo z něj? To je další druh připojení ve kterým nemám úplně jasno. Tam zase Goodwe je ten kdo iniciuje spojení někam na portál a sosá si příkazy jak co překonfigurovat.....? A můžu i já nějak registrovat někde abych já sám sobě mohl dělat toho správce, no asi ne že :-)

Máte-li k těmto základním principům jakékoli zpřesnění, uvítám je. Strašně by mi udělal radost nějakej ten kus v c# co vyčítá ty hodnoty, nemořil jste se s tim už někdo?
PetrV2
Příspěvky: 121
Registrován: pát úno 17, 2023 6:08 pm
Reputace: 9
Lokalita: Praha

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od PetrV2 »

Just PoC (proof of concept) "FVE" pro odzkoušení a doplnění si vzdělání
1x panel 180Wp, MPPT EPever 5415, EPever IPower+ 500-12, LifePo4 30Ah 12V, JK BMS, HomeAssistant
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Wotan píše:Ano, jde to nastavit. Jedu na rychlosti 57600 baudů. Hodnota se zapisuje do registru 45132 v délce 32 bitů -> jedná se o dva modbus registry s tím, že by mělo stačit zapsat do registru 45133 hodnotu 19200 (0x4B00). Pro jistotu doporučuji zkontrolovat hodnotu obou registrů a pokud je v registru 45132 hodnota 0 a v 45133 hodnota 9600, tak hodnotu přepsat. Jen opatrně - zapsáním špatné hodnoty se již nemusíte se střídačem dokomunikovat přes RS485.
Zdravím! Snažil jsem se změnit baudrate na 115200. Zapsal jsem UINT32 do registru 45132 a od té doby se mi nedaří jakákoliv komunikace přes RS485 (ani na původní rychlosti 9600 ani na nové 115200). Zkoušel jsem reboot celé FVE, nepomohlo. Existuje něco, co mi zresetovalo špatně nastavený baudrate? Něco jako Factory reset střídače (GW10K-ET)? Případně upgrade firmware?

Moc díky za jakoukoliv odpověď.
Wotan
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 12, 2022 11:37 am
Reputace: 4

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Wotan »

Přesně proto jsem psal "opatrně"... Pokud nevíte, co jsem tam zapsal, tak přes RS485 se s ním nedokomunikujete. O resetu, který by to vyřešil nevím - asi nějkaý factory, ale ten by udělal víc škody než užitku. Co jste přesně udělal? Registry modbus jsou 16bitové - jak jste tam zapsal 32bitvé číslo?
Na střídač byste se ale pořád měl dostat přes Modbus TCP - pokud jej tam máte aktivovaný nebo tím pseudomodbusem, který je tam nativně (tím jsem to nakonec také změnil, když se mi to povedlo pokazit). Můžete taky zkusti požádat podporu o reset baudrate pro RS845.
Pak jen taková filozofická - proč potřebujete rychlost 115200 baudů? Kolik registrů s jakou frekvencí chcete číst?
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Wotan píše:Přesně proto jsem psal "opatrně"... Pokud nevíte, co jsem tam zapsal, tak přes RS485 se s ním nedokomunikujete. O resetu, který by to vyřešil nevím - asi nějkaý factory, ale ten by udělal víc škody než užitku. Co jste přesně udělal? Registry modbus jsou 16bitové - jak jste tam zapsal 32bitvé číslo?
Na střídač byste se ale pořád měl dostat přes Modbus TCP - pokud jej tam máte aktivovaný nebo tím pseudomodbusem, který je tam nativně (tím jsem to nakonec také změnil, když se mi to povedlo pokazit). Můžete taky zkusti požádat podporu o reset baudrate pro RS845.
Pak jen taková filozofická - proč potřebujete rychlost 115200 baudů? Kolik registrů s jakou frekvencí chcete číst?
Moc díky za reakci! Provedl jsem zápis U32 na 45132 (podle GoodWe Modbus tabulky v1.7) - což reálně znamená dva registry U16 za sebou a to číslo se tam rozdělí. Možná mají nějak swapnuté wordy. Postupoval jsem ale analogicky obráceně od čtení U32 (např. registr 35191 PV E-total), který bez problémů čtu, tak jsem moc nečekal problémy (čtení se opět reálně děje jako čtení 2x 16bit registr).

Ten baudrate registr jsem nejdříve přečetl a bylo tam 9600. Pak jsem tam zapsal 115200 a komunikace probíhala dále (na původní rychlosti 9600). Přepnul jsem rychlost u sebe v algoritmu na 115200 a už jsem spojení neotevřel. Pak jsem zkoušel reboot, bohužel bez změny.

Můžete mi, prosím, nasměrovat, co myslíte tím pseudomodbusem? To jsou ty UDP packety?

Modbus TCP nemám aktivovaný - to umí GW podpora?

Filozofická odpověď: Fungovalo mi to skvěle, četl jsem cca 180 registrů každou vteřinu, špatných zpráv bylo velmi málo (méně jak jedna denně) - tak jsem si říkal, že by to mohlo běhat rychleji... no a pro jistotu to nejede vůbec :D ("popíleček"). Je mi jasné, že v reálu tohle není na nic potřeba - chtěl jsem najít hranici, abych věděl, čeho je to schopné...

Ještě jednou moc díky! T.
Uživatelský avatar
kamo1969
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 15, 2023 6:07 pm
Reputace: 0
Lokalita: Kosice
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 15
Kapacita baterie [kWh]: 28

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od kamo1969 »

Zdravim,
dostal jsem se nak k tomuto foru. Dnes jsem si nainstaloval WIFI+LAN modul. A tapu s tim co dal.
Zakladni problem je, ze asi neprojdu celym konfigem, pac mi na iPhone nejde spustit semsportal a PowerSight me nepusti ve Wifi menu do dalsi konfigurace, stlae pise ze nejsem pripojen na jeho AP (pritom jsem, napr. PV Master jede).
Menic ma statickou ip, muzu na ni pinkat.
Ale telnet na tuto adresu a port 502 mi nedava zadny vystup.
Zkousel jsem nake sw co jsem nasel, jestli neco nenactou, ale nikam jsem se neposunul.
Nevim ani, jestli tedy menic funguje na LAN nebo WIFI a jestli se dostanu k Modbus datam pres TCP
Poradi mi nekdo?
Bikeprincess
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 02, 2023 8:00 am
Reputace: 1
Lokalita: Šumperk
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Bikeprincess »

Wotan píše: pon zář 19, 2022 6:58 pm Ano, jde to nastavit. Jedu na rychlosti 57600 baudů. Hodnota se zapisuje do registru 45132 v délce 32 bitů -> jedná se o dva modbus registry s tím, že by mělo stačit zapsat do registru 45133 hodnotu 19200 (0x4B00). Pro jistotu doporučuji zkontrolovat hodnotu obou registrů a pokud je v registru 45132 hodnota 0 a v 45133 hodnota 9600, tak hodnotu přepsat. Jen opatrně - zapsáním špatné hodnoty se již nemusíte se střídačem dokomunikovat přes RS485.
Tak radši neměňte tu rychlost na 115200, protože co jsem to vyzkoušel, jak se to píše v dokumentaci, tak mi přišla odpověď asi po 4 týdnech od podpory, že maximální rychlost pro MODBUS je na řadě ET max 57600 a očividně to nemají nijak ošetřeno. Stále čekám na odpověď podpory, zda mi vrátí na nějakou podporující hodnotu.
Uživatelský avatar
DoktorHanak
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 28, 2023 8:32 pm
Reputace: 0
Lokalita: Mezi Vltavou a Labem
Výkon panelů [Wp]: 7800
Kapacita baterie [kWh]: 12,4

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od DoktorHanak »

Dobrý den,

mám dotaz na zkušenější, kteří již plně zvládají komunikaci s Goodwe po RS485:
- na základě sebraných vědomostí na tomto fóru i jinde jsem přepnul rychlost na 57600Bd a pomocí modbus testovací utility ověřil, že se s mým Goodwe dá dokomunikovat - tak jsem se odvážil dále ...
- po aktualizaci firmware (verse 1010) se komunikace po RS485 = Modbus RTU rozběhla, nikoli však bez výpadků - ty jsou vyhodnoceny cca v minutových intervalech a to mě dost bourá moje představy o možnosti integrace do mojeho PLC.
- komunikuje se s těmito parametry: BaudRate 57600 (nastaveno v měniči GoodWe, registr 45132), PauseBeforeRequest 20ms, ResponseTimeout 5000ms, dělá se dotaz na SoC, pak některé statistické hodnoty po 500ms.
= prosím, jaké parametry přenosu ti úspěšní z vás použivají?

- ALE hlavně: pokud je baterie plně nabitá (hlásí SoC 100% - mmch, toto je default nastavení z výroby? nemělo by to být cca 90% ??) měnič přestane po Modbus RTU odpovídat ! ...
- pokud se baterie poněkud vybije (přes noc, např. 88%), komunikace se opět obnoví (i s výše popsanými výpadky - ale aspoň občas něco přijmu). Je to takové podivné, toto je na základě pozorování chování, neměl jsem čas udělat analýzu a případně potvrdit "závislost na SoC"
= nemá někdo z vás podobné zkušenosti?

Technická podpora Goodwe zatím jede v módu "mrtvý brouk" už asi měsíc ...

Moc děkuji za odpovědi!
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Bikeprincess píše: úte zář 19, 2023 10:21 pm Tak radši neměňte tu rychlost na 115200, protože co jsem to vyzkoušel, jak se to píše v dokumentaci, tak mi přišla odpověď asi po 4 týdnech od podpory, že maximální rychlost pro MODBUS je na řadě ET max 57600 a očividně to nemají nijak ošetřeno. Stále čekám na odpověď podpory, zda mi vrátí na nějakou podporující hodnotu.
Zdravím! Povedlo se Vám to nějak znovu rozkomunikovat po RS-485? Jsem ve stejném stavu, podpora GW mi jen suše odpověděla, že cesta zpět není možná - tomu se mi ale nechce věřit - zatím jsem na podobné zařízení nenarazil, že by nešlo uvést do defaultu. Po naléhání mi aktualizovali FW střídače na 1127 - chování Modbusu se ale nezměnilo. Zkoušel jsem teď jestli se nerozjel Modbus TCP přes WiFi a taky si to se mnou nepovídá...

Nějaké nápady zkušenějších? Nerad bych se toho Modbusu vzdával - běželo to krásně. Díky!
Bikeprincess
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 02, 2023 8:00 am
Reputace: 1
Lokalita: Šumperk
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Bikeprincess »

Opylecz píše: čtv říj 12, 2023 8:47 pm
Bikeprincess píše: úte zář 19, 2023 10:21 pm Tak radši neměňte tu rychlost na 115200, protože co jsem to vyzkoušel, jak se to píše v dokumentaci, tak mi přišla odpověď asi po 4 týdnech od podpory, že maximální rychlost pro MODBUS je na řadě ET max 57600 a očividně to nemají nijak ošetřeno. Stále čekám na odpověď podpory, zda mi vrátí na nějakou podporující hodnotu.
Zdravím! Povedlo se Vám to nějak znovu rozkomunikovat po RS-485? Jsem ve stejném stavu, podpora GW mi jen suše odpověděla, že cesta zpět není možná - tomu se mi ale nechce věřit - zatím jsem na podobné zařízení nenarazil, že by nešlo uvést do defaultu. Po naléhání mi aktualizovali FW střídače na 1127 - chování Modbusu se ale nezměnilo. Zkoušel jsem teď jestli se nerozjel Modbus TCP přes WiFi a taky si to se mnou nepovídá...

Nějaké nápady zkušenějších? Nerad bych se toho Modbusu vzdával - běželo to krásně. Díky!
Zdravím! Bohužel. Podpora se mi stále vyhýbá a není mi nikdo schopný pomoct. V ČR nevím, jeslti to někdo umí, protože to řešili s nějakým technikem z německa. Zkoušel jsem i ty, co to montovali (Tenaur), ale přislíbili že se ozve technik a stále nic, takže komunikace je úděsná.

Ještě můžete zkusit koupit LAN modul (ethernetová verze) a tam je implementace MODBUS/TCP, ale nevím jak je to s FW, protože někde psali, že se musí aktualizovat. To si myslím, že používají stejné registry a bude tak možné přepsat rychlost RTU přes TCP. Ale to už je pak asi zbytečné, když bude TCP.

Jinak je aplikace SolarGo, to si myslím, že s tím chodí ti servisáci a tam jsou nějaké nastavení. Ale nevšimnul jsem si tam modbusu, ale doma se ještě podívám. Ještě jsem viděl, že mají nějaký svůj TCP protokol, tak to zkusit přes to, ale musejí se k tomu dohledat podklady a nejsem si jist, jestli to tam vůbec bude, jestli to není pouze na čtení energo údajů.

V případě nových info dám vědět.
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Bikeprincess píše: pát říj 13, 2023 8:36 am Zdravím! Bohužel. Podpora se mi stále vyhýbá a není mi nikdo schopný pomoct. V ČR nevím, jeslti to někdo umí, protože to řešili s nějakým technikem z německa. Zkoušel jsem i ty, co to montovali (Tenaur), ale přislíbili že se ozve technik a stále nic, takže komunikace je úděsná.

Ještě můžete zkusit koupit LAN modul (ethernetová verze) a tam je implementace MODBUS/TCP, ale nevím jak je to s FW, protože někde psali, že se musí aktualizovat. To si myslím, že používají stejné registry a bude tak možné přepsat rychlost RTU přes TCP. Ale to už je pak asi zbytečné, když bude TCP.

Jinak je aplikace SolarGo, to si myslím, že s tím chodí ti servisáci a tam jsou nějaké nastavení. Ale nevšimnul jsem si tam modbusu, ale doma se ještě podívám. Ještě jsem viděl, že mají nějaký svůj TCP protokol, tak to zkusit přes to, ale musejí se k tomu dohledat podklady a nejsem si jist, jestli to tam vůbec bude, jestli to není pouze na čtení energo údajů.

V případě nových info dám vědět.
Díky za odpověď! Rád bych to prošťouchnul už jenom pro to, že jsem nad tím strávil tolik času a že by to mohlo pomoci i někomu jinému. Bohužel GDW support moc nepomáhá. LAN modul je také řešení, ale přijde mi škoda se loučit s RTUčkem. Když na něco přijdu, tak to sem také postnu - zatím jsem nenašel relevantnější zdroj informací než tohle vlákno, tak ať je to aspoň po kupě :)

Držím palce!
T.
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Zdravím,

mám nový update. Je to jako v pohádce - jedna dobrá a jedna špatná. Povedlo se mi zprovoznit komunikaci s měničem přes UDP (WiFi). Bohužel to vypadá, že zápisové registry nejsou přes tento kanál přístupné. Takže reset baudrate není možná (= mně se nepovedlo).

Asi poslední varianta je výměna WiFi donglu za LAN a zkusit to přes Modbus TCP po LAN, který na WiFi není (port 502). LAN dongle mám půjčený, uvidím, jak se k tomu dostanu.
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Zdravím! Tak se mi konečně povedlo změnit baudrate pomocí půjčeného LAN modulu přes Modbus TCP. Použil jsem nástroj qModMaster ( :!: pozor! číslování registrů v tomto nástroji je +1 oproti GoodWe Modbus mapě). Po restartu střídače vše funguje jako před tou fatální změnou.

Ať svítí!
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Reputace: 13
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Mart »

Opylecz píše: úte říj 24, 2023 8:08 am Zdravím! Tak se mi konečně povedlo změnit baudrate pomocí půjčeného LAN modulu přes Modbus TCP. Použil jsem nástroj qModMaster ( :!: pozor! číslování registrů v tomto nástroji je +1 oproti GoodWe Modbus mapě). Po restartu střídače vše funguje jako před tou fatální změnou.

Ať svítí!
Jen pro zajímavost, podařilo se vyčíst původně chybně zadanou hodnotu? Jen by mě zajímalo, jestli to bylo totálně mimo rozsah nebo co se do toho registru vlastně zapsalo.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
Opylecz
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 09, 2023 11:06 am
Reputace: 1
Lokalita: Plzeň

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Opylecz »

Podařilo. Bylo tam zapsáno 115200, které jsem tam poslal. Bohužel verze čínské Modbus mapy tento rozsah umožňovala, ale z české podpory GDW mi napsali, že maximum je 57600. Není to tedy úplně failsafe.
Bikeprincess
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 02, 2023 8:00 am
Reputace: 1
Lokalita: Šumperk
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Bikeprincess »

Zdravím,

Tak konečně po nějaké době nesu nějaké pozitivní zprávy. Nechci pomlouvat podporu GoodWe, ale v něčem stojí zaprd. Stále nemám uzavřený tickety ohledně toho, ale dostal jsem se postupně nějak k řešení:

Pořídil jsem si LAN modul, jakožto jedinou možnost, jak to opravit. Jakmile mi přišel, tak jsem to vyměnil, ale modul nenajel správně a stále se restartoval, takže jsem nebyl schopný ani modul nastavit :hell: Dostal jsem se k tomu, že je asi problém v SW, tak jsem napsal na podporu GoodWe, aby mi aktualizovali FW střídače. Viděl jsem v různých diskuzích, že udávají verzi pro WiFi modul, nikoli měniče, tak si to neplést. Můj střídač měl ver. FW 080819 (s touto to nefungovalo) a následně mi to podpora aktualizovala na verzi 111127, se kterou LAN modul konečně fungoval. Následně jsem to nastavil, změnil rychlost RS485 na podporovanou a chodilo. Nicméně jsem narazil na problém, že když jsem měnič připojil pouze přes LAN modul, tak to nekomunikovalo se SEMS portálem, tedy nepřipojilo se to k internetu. Když jsem to připojil i přes WiFi (s LAN), tak se to připojilo k internetu.

Teď ale k tomu nejpřínosnějšímu. Po aktualizaci FW, se v aplikaci objevila možnost pro nastavení Baudrate. Najdete to pod více (...) -> Nastavení komunikace -> Další nastavení. U starší verze FW bylo možné nastavid ID měniče a povolit modbus TCP, který mi přes WiFi modul stejně nefungoval. Takže s novým FW ani nemusíte kupovat LAN modul, ale stačí to změnit v aplikaci 8-)
Solar Go modbus Baudrate
Solar Go modbus Baudrate
Přidal jsem také pro jistotu popis komunikace, který mi fungoval a také ten, co jsem dostal od podpory.

Snad to pomůže všem, co pochybili. A lovu dat zdar :lol: :yes:
Přílohy
Modbus_Protocol_Hybrid_(ARM205)_V1.7 (ET,EH,BT,BH)_ReadDataOnly.pdf
Ofiko soubor od GoodWe podpory
(1.71 MiB) Staženo 133 x
Komunikacni_protokol-Modbus_v.1.7-SPE.pdf
Popis komunikace MODBUS RW
(6.52 MiB) Staženo 133 x
Peetrs
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 15, 2022 11:22 am
Reputace: 0

Re: GoodWe TCP modbus

Příspěvek od Peetrs »

Měl bych dotaz, ještě nemám Goodwe v provozu a zvažuji, zda na vstup do baráku dávat další elektroměr s Modbus, abych měl přehled o přetocích po jednotlivých fázích (ukládám do databáze) nebo na to využít Smart meter. Nevíte někdo, co za hodnoty je pod adresami:
36005-36007 PmeterR-T a 36019-36023 PmeterR-T. Předpokládám, že jedno je směr ven a druhé směr dovnitř.
Můžete mi to prosím někdo potvrdit nebo upřesnit.
Dík

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek