Amorfy Schott ASI Protect

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od vata »

Objednala jsem si pár kousků pro rozšíření svého ostrova, minulý týden došly a teď čekají na instalaci.
Cenově velmi výhodné - něco přes 2000.- Kč. Vyrábí se ve výkonové řadě do 107Wp po zahoření, a mají některé zvláštnosti, které by mohly případným zájemcům zkomplikovat život podobně jako mě:

- ačkoliv jde o Schotty, nedodávají se s Tyco konektory ale s LC4. Ty by měly být kompatibilní s MC4, uvidíme až mi MC4 dojdou...
- nemají obtokové diody. Ani toho jsem si z dokumentace nevšimla, protože by mě to ani nenapadlo. No, uvidíme, jak se budou chovat při částečném zastínění.
- Mají připojovací káblíky 0,8m dlouhé, nicméně jsou připojeny do protilehlých rohů, nikoliv z krabice uprostřed jako staré ASI, což má ten důsledek, že tři panely paralelně nepropojíte roztrojkou, musíte si vyrobit prodlužovací kabeláž...
- mají i zadní stěnu ze skla, takže jsou o 2 kila těžší než staré ASI (20kg panel) - to překvapení samo o sobě nebylo, prostě jen sděluji, že jsou dost těžké a vypadají vysoce křehce.

Tahle překvapení byla nemilá, zatím ale doufám, že po připojení do ostrova tenhle první nedobrý dojem vylepší - dám vědět :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od miroc »

vata píše: - nemají obtokové diody. Ani toho jsem si z dokumentace nevšimla, protože by mě to ani nenapadlo. No, uvidíme, jak se budou chovat při částečném zastínění.
Pozor na to tienenie! Ostre tiene prechadzajuce panelom v nespravnom smere ho mozu skutocne poskodit. V manuali sa sice pise len o vyznamnom poklese napatia v retazci (stranka manualu v prilohe, cely manual bol vacsi ako je pripustne pre vkladanie priloh) v pripade nevhodneho zatienenia, ale mam potvrdene jednou serioznou montaznou firmou, ze casom dojde k poskodeniu takto tienenych panelov.
Přílohy
tienenie.jpg
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od LIX »

Mám už pár mesiacov zapojené dva kusy týchto panelov a zatial fungujú velmi spolahlivo. S MC4 pasujú dobre, je to vlastne úplne to isté, ten pripojovací kábel oproti sebe mi vyhovoval pri zapájaní, tá váha ma predsa len trochu prekvapila, ale dali sa v pohode vyniesť po šikmej streche, po jednom kuse v rukách. :D A krehké mi vôbec nepripadajú, už som sa dosť opieral o sklo a vydžalo to.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od vata »

já tam budu mít zrána a po obědě stíny od větví stromů. Prostě takové neostré pohybující se fleky...
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od LIX »

Ja mám tie panele natočené 20° od juhu smerom k západu a asi 15° na to je susedov komín takže tam mám tiež tieň, myslím že pri oddelení každého panelu diódou nič nehrozí, pravdaže pri sériovom zapojení by sa panel poškodiť mohol relatívne lahko, preto ich mám paralelne. Mám to aj vyskúšané že straty sú menšie keď je každý panel paralelne ako keď sú do série. Najprv mi zakryje komín jeden panel, pracuje druhý a potom opačne. Medzičasom sú pravdaže oba zakryté z časti, to ma ale netankuje..
ostrovpoděbaby
Příspěvky: 86
Registrován: stř srp 22, 2012 9:38 am

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od ostrovpoděbaby »

Ty Schotty po novém roce nějak podražili - z 2251Kč na 2471Kč / ks(na solarpartner).Nevíte o nějakých levnějších?
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Amorfy Schott ASI Protect

Příspěvek od LIX »


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek