Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte říj 04, 2022 12:53 am

Deye hybridný menič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Předchozí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvekod Franta2776 » čtv srp 25, 2022 1:08 pm

10640Wp=5940Wp Jinko 12x495Wp jihovýchod,4690Wp Leapton 14x335Wp ,cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad,baterie 43kWh(Lifepo4 16x260Ah,trakční gel 615Ah),Axpert Max 7200VA,Easun Isolar 5500VA
?
Franta2776

Příspěvekod ZIL » čtv zář 01, 2022 10:44 am

Nějaké novinky z testování ohledně střídače DEYE, jak jste spokojení. Poruchovost? A co přetížení vše OK?
ZIL

Příspěvekod jagr » čtv zář 08, 2022 8:42 pm

Franta2776 píše:Tak to,že nevyhovuje je pryč
https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?hyb ... id-p550063

Tady je soulad s EN-50549-1:2019

https://uloz.to/tamhle/2M11Xed98mfI/nam ... OmLGH4Mt==

Jen pozor, už existuje *:2021
?
jagr

Příspěvekod MirekX » pát zář 09, 2022 10:06 pm

Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
?
MirekX

Příspěvekod Radek » čtv zář 15, 2022 11:35 am

MirekX píše:Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.

Dobrý den přeji, chtěl bych se zeptat, co máte nastaveno v "Nabidce nastavení sítě"?
U mne.. "230V-3P a 0/120/240". A sic jedu stále na ostrov, když ji na zkoušku přepnu, velmi často se mu tato síť nelíbí?
Anebo spíš, když ji připojím (přes jistič), tak se většinou po pár vteřinách, ale někdy třeba teké vůbec, odpojí.
A to tu síť jsem připojil vždy večer, když sli všichni spát a to proto, že mám shozený dům se Zatížení. Mám ho totiž na těchto svorkách.
Předem děkuji za odpověď.

Blažek
?
Radek

Příspěvekod MirekX » čtv zář 15, 2022 5:43 pm

Zkoušel jste přehodit 2 fáze mezi sebou? Jsou ve správném pořadí?
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
?
MirekX

Příspěvekod tafx » pát zář 16, 2022 8:51 am

MirekX píše:Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.

Mě by zajímalo, jak ho máš přípojenej k distr. síti nebo jestli vůbec a máš před ním přepínač sítí? Jde mi o to, jestli lze jednoduše přepínat mezi ostrovem a případným hybridním režimem, pokud bych ho oficiálně připojil. Nemůžu v manuálu najít volbu pro odpojení od vstupu GRID. Stačí prostě shodit jističem nebo stykačem na vstupu GRID? Pokračuje měnič pak plynule s dodávkou z baterií a panelů do výstupu LOAD?
Děkuji za pomoc.
?
tafx

Příspěvekod MirekX » pát zář 16, 2022 11:35 am

Zatím ho mám jako ostrov s tím, že mu stykačem na vstup grid pustím síť když je potřeba, aby si dobil baterky (klasicky NT stykač ovládaný HDO) . Snažil jsem se mu nastavit časové pásmo s povolením dobíjet tak, aby stykač odpadnul když už nedobíjí, ale asi mu to moc nevadí, přechod na provoz z baterek po odpadnutí stykače NT proběhne neznatelně. A nebo už v tu chvíli má stejně baterky nabité na nastavené napětí (%).
?
MirekX

Příspěvekod tafx » pát zář 16, 2022 2:05 pm

MirekX píše:Zatím ho mám jako ostrov s tím, že mu stykačem na vstup grid pustím síť když je potřeba, aby si dobil baterky (klasicky NT stykač ovládaný HDO) . Snažil jsem se mu nastavit časové pásmo s povolením dobíjet tak, aby stykač odpadnul když už nedobíjí, ale asi mu to moc nevadí, přechod na provoz z baterek po odpadnutí stykače NT proběhne neznatelně. A nebo už v tu chvíli má stejně baterky nabité na nastavené napětí (%).

Díky moc. Ještě poslední dotaz - jak probíhá přifázování? Je rychlé? U Goodwe ET to třba trvá 3-5 minut.
?
tafx

Příspěvekod MirekX » pát zář 16, 2022 10:10 pm

Chvíli to trvá, odhad tak minuta, max 2. Možná to jde i někde nastavit, to jsem zatím moc neřešil.
?
MirekX

Příspěvekod jami » ned říj 02, 2022 8:41 am

přidal jsem se do klubu majitelů DEYE s baterkama. Vzhledem že budete ve znalostech dále, tak bych vás rád požádal o radu popřípadě jak nastavit střídač. Bylo mi to nainstalováno firmou, kkterá o nastavení nemá potuchy (přoč jsem takovou formu vybral ... netušil jsem při podpisu co budou žač :( ) Rád bych se zeptal jak nastavit TIME OF USE. Mám 5 baterek o celkovým výkonu 13.3kWh. Na střeše 10kWp. Používám TČ a bylo mi sděleno že mi nebude přes noc vybíjet baterky, že na BACKUP není zapojeno ale mě se zdá, že je to pořád připojeno na GRID a baterky mi to stejně vysosá. Rád bych se i zeptal jak máte v time of use nastavené časy a urovně nabití a vybití baterek v průběhu dne. Vím že plácám 5 přes 9, ale už před tím stojím takovou dobu a nevím si rady. Jde o to, že se mi třeba baterie dejme tomu nabijou dnes když jsem slunce a přes noc se dostanou díky TČ na 30%(čož je nyní moje dno) a zítra bude hnusně a bez výroby. Baterie budou na 30% a přijde blackout a nebudu mít už (nebo velmi málo) k využití na backup.

Snad se v tom vyznáte a pochopíte moje trápení a předem děkuji za rady
Tom
jami

Příspěvekod MirekX » pon říj 03, 2022 10:03 pm

používáš VT-NT nebo máš jednotarif? pokud jednotarif tak dej 0-24 a napětí odhadni kolik chceš nechávat v baterce pro případ výpadku a taky aby jsi měl prostor když začne svítit. Ale přidal bych baterie, na 10kWp mi přijde 13kWh málo, to je za 2 hodiny nabitý. Nebo můžeš přebytky poslat do sítě?
?
MirekX

Předchozí

Zpět na DC-AC měniče, střídače, invertory