Žvanírna, bylo Energie zdraží víc, než se čekalo

Nezařaditelné
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

fugas píše:Mohl bys prosím zvýraznit, čemu přesně na těch pravidlech nerozumíš? Je takové zvláštní, že je zde sdílíš jako argument proti sobě.
Teď mam pocit, že nerozumíš těm argumentům. Zastávám elektromobilitu jako mimořádnou soběstačnost, protože nemusím kupovat na 3x zdaněná paliva zdaněnými penězi.

A současně tvrdím, že argument o ceně za EE někde venku je naprosto irelevantní a pro nečleny tohoto fóra dvojnásob.

Místo toho tady padají arogantní argumenty, že to lidi nemají číst.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Teď už chápu čemu nerozumíš. Nuže, pokud jde o pravidla, tak jsi se zavázal že jsi ostrovník, což nejsi. Na dotaci se ptát nebudu.
Nečlenové tohoto fóra jsou jistě sveprávní a vyhledají si více zdrojů. Třeba takový nějaký nezávislý od tebe.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Ronne, opět manipuluješ, překrucuješ a podsouváš ...

EV rozhodně není o nezávislosti na infrastruktuře (i ty silnice jsou státní), naopak, jsou na ní závislejší mnohem víc než spalováky, jsou závislé dokonce na kritické infrastruktuře (rozvody elektřiny).
A co se týče pravidel fóra, tak pokud FVE vztáhneme i na EV, tak tu nemají rozhodně co dělat!
Odporují většině pravidel tohoto fóra, zvlášť pikantní je ta státní podpora.
Stačí už jen to, co jsme se jako novinku dozvěděli, že navýšení základu daně je o 1% u spalováku, ale jen 0,5% u EV. Tedy podpora.
Parkování zdarma.
Tedy podpora.
Levnější ručení.
Tedy podpora.
A co já vím, jaké další úlevy a výhody jsou všude možně ...

Díky neskutečné tlačence je to defacto totálně nespravedlivé a těžce závislé na státu.
EV tu jsou o 50 let déle (za 12 let to bude 200 let) než spalováky, ale za tu dobu se nezvládly prosadit normální, tržní cestou. Tak se někdo někde rozhodl, že to potlačí.

Kde je ta nezávislost? Když nebude mít člověk doma FVE, tak bude totálně závislý na státu, na jeho kritické infrastruktuře, na všem okolo. Dokonce i na servisech těch aut.

A když tomu připočteme o milion větší pořizovačku, tak je to v háji už úplně.

Pokud se nabídne ekvivalent té fábie, klidně i za maličko vyšší cenu, klidně i za to, že se bude muset defacto za 8 let vyhodit (ať žije ekologie), protože baterky vyjdou jak nové auto, tak to bude důstojná náhrada. Ale to se nikdy nestane ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

cipis píše:Ronne, opět manipuluješ, překrucuješ a podsouváš ...
Takhle se neprosadíš a nepomůžeš si.
cipis píše:A co se týče pravidel fóra, tak pokud FVE vztáhneme i na EV, tak tu nemají rozhodně co dělat!
Teď už přepisuješ pravidla za chodu... Teď už si tady pomáháš rozvody elektřiny a silnice... Pravidly se neoháněj.

Dokonce v argumentační nouzi je nyní už nepřípustná i podpora od soukromých subjektu.
cipis píše:Kde je ta nezávislost? Když nebude mít člověk doma FVE, tak bude totálně závislý na státu, na jeho kritické infrastruktuře, na všem okolo.
Proč používáš jako štít lidi, co chtějí bydlet v bytě. Obhaj se bez nich. Víš kolik lidí se odstěhovalo zpět do města i s vědomím, že tam si vypěstují jen bylinky na balkóně. Prostě oni to tak chtěli. Já mám zato, že žijeme v zemi, kde si každý může realizovat rozhodnutí a změnit místo bydliště. Je to náročné po všech stránkách? Ano je. Tak ať byt prodají a nastěhuji se jinam... že to není tak jednoduché?: Ne není. Ale protože jsem si tím prošel, vím že to jde zvládnout. Není potřeba ještě více debilizovat obyvatelstvo.


Řekl bych: Už mě nechalenguj těmi pravidly, už vím, že pravidla jsou pro Tebe gumový pendrek, který si ohýbáš podle potřeby.

Zpět k meritu věci:
Naprosté nepochopení, proč EV, jen pocit křivdy a nespravedlnosti a nepochopení, co se děje. A nemusíš to ani chápat, bude stačit, když čtenáři (nečlenové) z tohoto fóra nebudou odcházet s dezinformacemi, které pak opakuji jinde.

Teď jsem ti chtěl poděkovat za diskuzi, ale nakonec jsem to smazal, neb bys to bral jako ironii, ale nakonec sem to zase napsal, neboť to je Tvé čtení světa.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

fugas píše:Teď už chápu čemu nerozumíš. Nuže, pokud jde o pravidla, tak jsi se zavázal že jsi ostrovník, což nejsi. Na dotaci se ptát nebudu. Nečlenové tohoto fóra jsou jistě sveprávní a vyhledají si více zdrojů. Třeba takový nějaký nezávislý od tebe.
Přečti si pravidla, je tam i polostrov.
Na dotace se není potřeba ptát, stačí číst příspěvky. Filip mne už jednou veřejně z...l za zelený bonus a nepotřebuji se pravidelně nechat šikanovat.
Právě, že lidi jsou svéprávní a proto mohou konat právně závazná nelogická rozhodnutí, která jsou formována EV hatem.. Bo na to nemám, Bo sem slyšel, bo sem viděl jednu rozbitou Teslu z těch x milionů vyrobených...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od fugas »

Je to poměrně nová informace. Ale mezi lidmi od EV hate se špitá, že poloostrov neprodává, jen někdy odebírá. Vzhledem ke zdroji je to ale zatím konspirace.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 487
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od PetaJoule »

cipis píše: Kde je ta nezávislost? Když nebude mít člověk doma FVE, tak bude totálně závislý na státu, na jeho kritické infrastruktuře, na všem okolo. Dokonce i na servisech těch aut.
Mě tady tyhle výroky už zase zavání tak trochu farizejsky.

Jako jasně, někdo si určil nějaká pravidla, tak ok - držte se toho, pokud tu chci být budu se toho držet taky.
Ale nemusím tu být a až se tu začnou nosit chrámové lokny (payoty?), asi nebudu.

Nevím kam to co tu občas zaznívá zařadit mezi atributy radikální, směšné nebo tragické.
Je to tady malinké, usmrkané radikalizované forumčátko a asi zůstane. Fajn - why not.
Připouštím, že se jedná o takovou moji trochu perverzní zábavu občas zavítat do digitálního skanzenu.

Jasně, ten směr by v principu souhlasil: na dotace pro FVE kašlu taky, každému klientovi
celkem jasně ukážu jaká rakovina NZÚ vlastně je. Ano, jisté formě dotací pro EV se člověk
nevyhne - ať chce nebo ne.

Ano, bez vlastní FVE bude člověk totálně závislý na státu, ale s vlastní (správnou - t.j. funkční i v zimě) FVE může naopak mít koule velké jak kostelní zvony. A to i v souvislosti s EV. Protože s vlastní FVE je s EV ohledně mobility nezávislejší, než se spalovákem.

Pokud teda někdo nemá ropné pole, rafinerii a benzínku na zahradě.
V tom ohledu jsou EV příliš levné.

Já se omlouvám, jsem v posledních měsících latentně naštvanej na českou populaci a to samozřejmě obsahuje i tady to forum (které se považuje jaksi za osvícené, což možná i relativně k populaci je, ale pak by muselo dostát i relativně² vyšším standardům a to už zase ne), takže asi jsem nevrlej.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Já se nepotřebuji prosadit.
Pravidla žádná neměním, ta jsou furt stejná, nikdo je neměnil. Dokonce se tu nějaké věci na hraně nebo těsně za ní tolerují ...
Někdo může být pokrytec, na FVE nedá dopustit, ale u EV zavře obě oči, aby tu neskutečnou tlačenku neviděl, ale také někdo takový není.
EV v žádném případě není krok směrem k větší nezávislosti na státu.

Vidíš to, na to jsem zapomněl, na ty tvoje 100x vyvrácené hejty.
Chceš to fakt počítat?
Takže, za fábku není náhrada, použitelná je několikanásobně dražší a i se státní podporou furt znamená, že se nebude dát použít ne za podobných, ale za výrazně horších podmínek k soukromým jízdám. Děkuji za to půl procento, to jsem nevěděl, ale bohužel to nestačí, je to prostě ekonomicky úplně někde jinde.

Další, to topení. Fajn, to je možná tak 2:1, protože jak jinak si vysvětlit, že když čekáme na borca, jak natěšení Jardi, že se projedeme v jeho EV, a on po příjezdu řekne, hoši, smůla, kolona a musel jsem si zatopit a najednou je v prdeli 100 km, které měl jako rezervu, abychom se projeli. A to jsme měli naplánovanou cestu tak akorát kolem města, tedy ani 20 km. Kde jinde je běžně napsané, jak to ta auta mají? Nikde, jinak už by to dávno někdo smetl ze stolu. Bombastickým kecům z reklamních letáků dávno nikdo nevěří, viz. předchozí fábka, co měla papírově 4,3 nebo kolik a nikdo z kolegů se na to nikdy nedostal.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

PetaJoule:
Ale vždyť to jsem psal jako argument, že bez FVE je EV závislejší. Tj. s vlastní FVE budu nezávislejší.

Celá tahle debata vznikla (nejen) kvůli tomu, že se hledá ekonomická (ne ekologická, protože to stejně ekologičtější není, jen ta auta mají výfuk jinde) varianta.
Já nemám nic proti EV, já jen chci ekvivalent toho, co mám teď.
A jak jsme si povídali na předchozích několika stránkách, tak za fábku neexistuje rovnocenná náhrada. To je prostě fakt.
A dokonce ani ta náhrada není ani v tom případě, že to auto nebudu muset kupovat já, ale zaměstnavatel. I v tomto případě to prostě zabije ten paušál.

Kdybych byl velké zvíře a jezdil v superbu (či jiném za 1M+), tak už bych měsíčně platil srovnatelnou částku (díky té poloviční sazbě), tak by to asi takový rozdíl nebyl.

Jenže velké zvíře nejsem, stejně tak většina obyčejných lidí v této zemi. To nikdo nepopřel, že nejčastější auto je kolem těch 300 tisíc, možná řekněme teď do toho půl, kvůli nárůstu cen.

A za takové vozidlo prostě není náhrada.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 487
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od PetaJoule »

cipis píše:PetaJoule:
Ale vždyť to jsem psal jako argument, že bez FVE je EV závislejší. Tj. s vlastní FVE budu nezávislejší.
No dobrá. Tu logickou dedukci tam sice nevidím, ale výsledek souhlasí, tak dejme tomu.
Celá tahle debata vznikla (nejen) kvůli tomu, že se hledá ekonomická (ne ekologická, protože to stejně ekologičtější není, jen ta auta mají výfuk jinde) varianta.
Ekologičtější to právě je když to poháníš solarem. Když do toho cpeš elektřinu z transformovaného hnědého uhlí, tak je to samozřejmě na prd. Ale i v takovém případě to není vina toho EV.

Co se týká učinnosti konverze energie->pohyb, tak EV má 95%, spalovák tak možná 40% když přimhouříme všechny kukadla včetně těch kuřecích.
Já nemám nic proti EV, já jen chci ekvivalent toho, co mám teď.
Chceš... chceš... já bych toho chtěl.
A máš na to nárok? Zamysli se nad tím. To, že jsi dosud mohl vozit svůj zadek obalený tunou oceli po světě a že se ti nechce to oželit chápu. Ale i kdyby se mi dnes líbil takový otrok (nebo spíš otrokyně), už se to taky nenosí. A dříve to šlo! Dobrá, alespoň hospodyňku? Mladou holku z venkova co by měla svoji 8m² komůrku a pracovala za almožnu? Babička ještě jednu měla.
A jak jsme si povídali na předchozích několika stránkách, tak za fábku neexistuje rovnocenná náhrada. To je prostě fakt.
A co tak elektroscooter, carsharing, taxi, uber, vlak, bus?
Nechceme? Fajn. Můžeš si stěžovat, klidně i na Václaváku. Možná se vláda bude bát a něco s tím udělá. Možná ale si jen odneseš moncl od gumového projektilu a ve finále se ani Ty, ani vláda neubrání tzv. "normativní síle faktického".
Jenže velké zvíře nejsem, stejně tak většina obyčejných lidí v této zemi. To nikdo nepopřel, že nejčastější auto je kolem těch 300 tisíc, možná řekněme teď do toho půl, kvůli nárůstu cen.
A za takové vozidlo prostě není náhrada.
Takovej je život. Generální ředitelé už taky nejezdí 12ti-válcem.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Tohle ale už nejsou technické a ekonomické argumenty.

To se dostáváme už k těm melounům, zelený z venku, rudý uvnitř ... A hnědý, když zhnije ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

cipis píše:. ne ekologická, protože to stejně ekologičtější není, jen ta auta mají výfuk jinde) varianta.
Tohle naprostý nesmysl a 100x vyvrácená věc: Každá země má svůj energetický mix. A někde je Co2 méně (Francie, Norsko) a někde více (Polsko). Výhledově bude tento energetický mix stále méně vypouštět CO2, zatímco ty spalovány budou vypouštět s každým najetým kilometrem stále více emisí...

Např. jako provozovatel FVE 20kWp budu mít výfuk kde? To mi ho, Cipis, tedy umísti...

Jako poslední fakt, co lidí neví, že k rafinaci ropy je potřeba 1,5kWh na litr paliva. Mne ale Mondeo 6,5*1,5=> 54% spotřeby Tesla Y (v zimě) na 100km.

Jenže ten spalovák generuje mraky a nejhorší je benzoapiren https://cs.wikipedia.org/wiki/Benzo(a)pyren, https://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-p ... rii-zdroju

Katalyzátor u spalováku začne pracovat až po dosažené teploty přes 250°C a do té doby se plive naprostý bordel.

Tyhle auta se pak prodávají na seconhand trhu s vykuchanýma DFP a překypovanými jednotkami, protože to lepe jede (ale mraky emisi). Nájezd kilometrů je naprostý nesmysl viz podvody: https://www.youtube.com/watch?v=q5EtYworBlg

cipis píše:Já nemám nic proti EV, já jen chci ekvivalent toho, co mám teď..
Na to můžeme zapomenout, doposud jsi měl levné řešení (za 20kč tě stroj dopravil 15km? a dej někomu ať dopraví rikšou/ na kole někam 15km za 20kč), jenže existuje zákon zachování ceny. Zjednodušeně jsi někomu jinému způsobilo škodu na ovzduší a neplatit ty důsledky. Až tady bude 33°C a bude umírat mraky lidí, pak se přestane většina lidí smát, protěž každý má v rodině nějakého astmatika, diabetika, kardiaka, apd.. při mokrém teploměru 33°C vydrží jen absolutně zdravý jedinec.
cipis píše:A jak jsme si povídali na předchozích několika stránkách, tak za fábku neexistuje rovnocenná náhrada. To je prostě fakt. A dokonce ani ta náhrada není ani v tom případě, že to auto nebudu muset kupovat já, ale zaměstnavatel.
Levně už bylo... Dívám se na to optikou důchodce. Až budu v důchodu, abych vůbec mohl někam vyjet, musí to být EV, protože na to jinak nebudu mít... A proto buduj FVE pole a prodej přebytky, abys výnos mohl více rozšiřovat a zajistil se na důchod.

Mypower pravidel se nenajíš, ani Tě ty pravidla nikam nedopraví,...
Naposledy upravil(a) Ronn dne stř led 18, 2023 10:38 pm, celkem upraveno 1 x.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 487
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od PetaJoule »

cipis píše:Tohle ale už nejsou technické a ekonomické argumenty.

To se dostáváme už k těm melounům, zelený z venku, rudý uvnitř ... A hnědý, když zhnije ...
No jeje jsou to ekonomické argumenty. Protože pokud tu nebudeš mít hospodyně za almožnu, dělníka v Baťově továrně co ušije dělníkovi v autotovárně boty za 2,50 tak ani to auto nebude za 300 000.

Neboj, svoje EV za 300 000 dostaneš. Bude sice od BYD vyrobeno Ujgury, ale bude za 300 tis. a to je to jediné o co jde.

Jo, a je mi jasné, že bych takto žádné volby na prezidenta ČR nevyhrál.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Hlavně, že těma ekosračkama se řídí akorát tak EU, a veškeré to marné snažení stáhne emise o pouhé jedno procento.
Takže nezajdeme na nějakou pochybnou vyšší teplotu, ale že nás celý zbytek světa převálcuje.
Navíc, je to těžce pokrytecké, ohánět se, mám FVE, nemám komín. Panely vyrobili kde, jaké to mělo emise? Dopravili je jak moc ekologicky? Elektrolodí? Nabitou elektřinou z uhelných elektráren v Číně? Lithium vytěžili ekologicky? Zpracovali? Dovezli? Namontovali? Dělníci se starým dieslem? "Špinavou" stopu až od začátku až do konce.
Pokrytectví až na půdu.

No, takže to dopadlo vlastně tak, že náhrada 1:1 nebude, protože si to někdo nepřeje.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

cipis píše:Hlavně, že těma ekosračkama se řídí akorát tak EU, a veškeré to marné snažení stáhne emise o pouhé jedno procento. Takže nezajdeme na nějakou pochybnou vyšší teplotu, ale že nás celý zbytek světa převálcuje.
Navíc, je to těžce pokrytecké, ohánět se, mám FVE, nemám komín. Panely vyrobili kde, jaké to mělo emise? Dopravili je jak moc ekologicky? Elektrolodí? Nabitou elektřinou z uhelných elektráren v Číně? Lithium vytěžili ekologicky? Zpracovali? Dovezli? Namontovali? Dělníci se starým dieslem? "Špinavou" stopu až od začátku až do konce. Pokrytectví až na půdu.
Tak krásně opakuješ ruskou propagandu...

Parametr emise na jeden vyrobený panel je dostupná informace, kterou sise mohl řídit při jejich nákupu 800 Čína vs 400 EU.

Baterie vstupují do cirkulární ekonomiky..

Kolik té nafty zrecykluješ, co naleješ do té fabky...?
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od cipis »

Tvl, ruSSáci a já? Tak tos už posral :D

Edit:
To funguje akorát tak na papíře, jaká cirkulace nám přihrála tisíce a tisíce baterek z aut :D :D :D Ta recyklace fakt úžasně funguje. Někde dostali zaplacené, aby zrecyklovali baterky, ty se "zrecyklovaly" tak, že je odkoupili překupníci a ti je "zrecyklovali" tak, že je maj všichni v elektrárnách. A ještě se na tom napakovali úplně všichni po cestě.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
PetaJoule
Příspěvky: 487
Registrován: čtv črc 17, 2014 8:58 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3420
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Laniakea Supercluster

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od PetaJoule »

cipis píše:Hlavně, že těma ekosračkama se řídí akorát tak EU, a veškeré to marné snažení stáhne emise o pouhé jedno procento.
Takže nezajdeme na nějakou pochybnou vyšší teplotu, ale že nás celý zbytek světa převálcuje.
Navíc, je to těžce pokrytecké, ohánět se, mám FVE, nemám komín. Panely vyrobili kde, jaké to mělo emise? Dopravili je jak moc ekologicky? Elektrolodí? Nabitou elektřinou z uhelných elektráren v Číně? Lithium vytěžili ekologicky? Zpracovali? Dovezli? Namontovali? Dělníci se starým dieslem? "Špinavou" stopu až od začátku až do konce.
Pokrytectví až na půdu.

No, takže to dopadlo vlastně tak, že náhrada 1:1 nebude, protože si to někdo nepřeje.
Ty budeš nějakej českej starej dědek - viď? ;)

Tady máš na uklidnění: https://www.youtube.com/watch?v=TVQxp9ekPe0
Ne, Číňany nemusím, ale ano převálcují nás - ovšem z úplně jiných důvodů než se v běžné české hospodě tvrdí.

K otázkám jak moc jsou ekologické FV panely, viz (a pochop) https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=107&t=10420

K ostatním otázkám trochu whataboutismu: Dukovany se rozšíří o 1200MW výkon za 200 miliard, budeme to dotovat všichni. A drahý to bude, protože nám to tu vyprdí CO2-neutralně magické víly a posypou magickým zero-emisním práškem.

Za 200 mrd. bychom sice mohli mít výkon 8000MW decentrálně v cele ČR, ale to by si nemohlo namastit málo lidí hodně kapsy. A nebyla by taková zábava jako když taháš ovčany za nos.
"Es ist besser, wenn man mehr hat." - Rammstein
CZ: https://divis.petajoule.eu/
DE: https://einstein.petajoule.eu/
EN: https://feynman.petajoule.eu/
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Bydliště: Ondřejov

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Ronn »

cipis píše:Tvl, ruSSáci a já? Tak tos už posral :D
Prohlášení: "protože to stejně ekologičtější není, jen ta auta mají výfuk jinde", tady naimplementovali ruští trolové... Ok, nevěděl jsi..

Add " Ekosračkama se řídí akorát tak EU" pamatuj, v tom Bruselu nesedí žádní ubožáci, jak se ti tady občas vyjadřuje. viz. zákaz 100W žárovky, omezení 2kW vysavačů, omezení standby spotřeby na 0,1W atd... na všechno se nadávalo ... blablabla...

Kdyby to EU neudělal, máme na náměstí 1mio lidí co se sápou na ty dávky/dotace, které tak hejtíš...


Ronny
Naposledy upravil(a) Ronn dne stř led 18, 2023 11:21 pm, celkem upraveno 1 x.
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= FVE2 SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE03 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge1 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
FVE04 - 9,75kWp JolyWood 390 (SVV 80°/43°sklon) => SolarEdge2 => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od jahodovák »

PetaJoule píše:
cipis píše:Hlavně, že těma ekosračkama se řídí akorát tak EU, a veškeré to marné snažení stáhne emise o pouhé jedno procento.
Takže nezajdeme na nějakou pochybnou vyšší teplotu, ale že nás celý zbytek světa převálcuje.
Navíc, je to těžce pokrytecké, ohánět se, mám FVE, nemám komín. Panely vyrobili kde, jaké to mělo emise? Dopravili je jak moc ekologicky? Elektrolodí? Nabitou elektřinou z uhelných elektráren v Číně? Lithium vytěžili ekologicky? Zpracovali? Dovezli? Namontovali? Dělníci se starým dieslem? "Špinavou" stopu až od začátku až do konce.
Pokrytectví až na půdu.

No, takže to dopadlo vlastně tak, že náhrada 1:1 nebude, protože si to někdo nepřeje.
Ty budeš nějakej českej starej dědek - viď? ;)

Tady máš na uklidnění: https://www.youtube.com/watch?v=TVQxp9ekPe0
Ne, Číňany nemusím, ale ano převálcují nás - ovšem z úplně jiných důvodů než se v běžné české hospodě tvrdí.

K otázkám jak moc jsou ekologické FV panely, viz (a pochop) https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=107&t=10420

K ostatním otázkám trochu whataboutismu: Dukovany se rozšíří o 1200MW výkon za 200 miliard, budeme to dotovat všichni. A drahý to bude, protože nám to tu vyprdí CO2-neutralně magické víly a posypou magickým zero-emisním práškem.

Za 200 mrd. bychom sice mohli mít výkon 8000MW decentrálně v cele ČR, ale to by si nemohlo namastit málo lidí hodně kapsy. A nebyla by taková zábava jako když taháš ovčany za nos.
Asi máš tak trochu pravdu,a komu to prospěje,kdo že ji bude stavět...a máš odpověd,,většinou stačí sledovat komu to prospěje.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Franta2776
Příspěvky: 2433
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Energie zdraží víc, než se čekalo

Příspěvek od Franta2776 »

Tady se schází hodně lidí co EV používají a mají s nimi zkušenosti,poměrně dost z nich si pořídili ojetiny.
https://facebook.com/groups/2100772423579450/
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek