Upírovo doupě - Poloostrov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Dagus
Příspěvky: 1951
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od Dagus »

Hele respekt, že to bereš takhle. Dělej to jak chceš samozdřejmě a já si dám od fóra pár dní voraz, protože mi to tu přijde vyhrocené.

Adminovi:pokud tě to tak sere ty letadla, tak si spočti ušlej zisk a žaluj všechny aerolinie. Pravo na to dle zákona máš. Dle mě je to marná energie.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

Dagus píše:Adminovi:pokud tě to tak sere ty letadla, tak si spočti ušlej zisk a žaluj všechny aerolinie. Pravo na to dle zákona máš. Dle mě je to marná energie.
Ale tak to je taková argumentace.. kdo má větší zisky má jako na přírodní zdroje větší právo? To si nemyslím. No jasný, že jako jednotlivec se proti letecké společnosti asi moc nezaangažuju, ale v pořádku mi to rozhodně nenpříjde, to co se na tom nebi poslední dobou děje, konspirace nekonspirace. To je jak kdyby přišla Veolia a protože je to velká firma, vysála všem v okolí studny s pitnou vodou. Každý jednotlivý majitel studny má asi malé škody, ale dohromady ranec. A to se taky ze zákona nesmí. Na nebi zatím žádné takové zákony neplatí. Když si představím takové velké polní FVE v řádech MWp, tak tam je ta škoda v součtu celkem už jako jiný ranec, řekl bych.

Jinak tedy vyhrocené mi to tu nepříjde. Diskutujem. Výměna názorů je zdravá. Slušnou formou. A od toho aby to bylo v nějakých mezích slušnosti a faktičnosti, od toho jsem tu zase já :))

Tohle naštěstí mohu ovlivnit. Ty rozplizlé čáry na nebi moc ne.
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od bublich »

Chemtrails-Switch.jpg
Tohle Vás určitě potěší.
Píšu to z vnitřní zeměkoule,co je větší než ta vnější.
Předpokládám,že máte rád Kubrickovi filmy,zejména ty o Měsíci.Ten o Neilovi je pěkný.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

bublich píše:Píšu to z vnitřní zeměkoule,co je větší než ta vnější.
Výsměch zde určitě není na místě. Na tomto fóru rozhodně ne. Akorát to svědčí o tom, že si děláte prdel, že vaše mentální kapacita na víc nemá a že vám počmáraná obloha prostě příjde zřejmě fajn. Mě ne. I kdyby to byla obyčejná zmrzlá voda vzniklá díky prudké změně tlaku na hranách křídel. Doufejme, že to tak je.

Důkaz, že píšete odkud píšete, nemáte. Důkaz, že je obloha zasr*aná rozplizlýma bordelama, které nejsou přírodní a normálně by tam nebyly, a jsou produktem leteckého provozu máte, když občas zvednete hlavu a otevřete oči.
Franta2776
Příspěvky: 2433
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od Franta2776 »

bublich píše: Tohle Vás určitě potěší.
Píšu to z vnitřní zeměkoule,co je větší než ta vnější.
Předpokládám,že máte rád Kubrickovi filmy,zejména ty o Měsíci.Ten o Neilovi je pěkný.

To jsi zabil:))Já na tu vnitřní zeměkouli jezdím každý rok na dovolenou:))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
ViktorEX
Příspěvky: 416
Registrován: stř zář 16, 2020 5:45 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od ViktorEX »

budu hádat, obrazek je z nejakyho akrobatu, ktery se pouziva na leteckych show. to jeste neznamena, ze se jedna o vec, o ktere se tady bavime.
navic se celoplosny chemtrail už neda dale utajovat, proto verejna media pomalu prichazi s informacemi "jako by objevu" s tim, ze priznaji nyni jen zmrzlou vodni paru.... a jeji vliv na oteplovani/ochlazovani planety
(pak tedy nevim, proc mi v ucpanem okapu plave na hladine cosi s duhovymi barvami jako by to byla olejova skvrna. ale olejova skvrna je tekuta. tohle vytvorilo "pevnou" mikroskopicky tlustou krustu, do ktere, kdyz jsem strcil prstem se chovala jako zmrzle kry na vode. barackuju 25 let a cistim okapy. tento efekt nepamatuji.)

.... no postupne zacnou pod tlakem vedcu "ala pani Pekova" priznavat, ze to není jen zmrzla para, ale i jiné věci. třeba slouceniny hliniku, ktere organismu moc nesvedci. zatim ovsem jen spekulace.

hele, to mas jednoduchý ... predstav si, ze v dobe Karla IV prijdes ke císaři a řekneš mu, že nemusí vysílat posly se zapečetěnou zprávou, ale že by stačilo poslat SMS (tak ti nechá setnout hlavu).

... a moje oblíbené ... "to že něco neznáš ještě neznamená, že to neexistuje."

jsou to jen informace, a nicht stoff dazu sich ueber jemanden lustig zu machen
(polo) - Ostrov 13,8 kWp (bude 15 kWp, už to tu leží), 2x Mppt Epever 5kW, Batt Lifepo4 18kWh, 3x invertor 6kW (čistý sinus) .... 300K CZK bez práce, všechno nějaká čína,

14.7. -31.12.2021
21,4 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 3,69 MWh

1.1. -27.3.2022,
20,6 kwh/den, 57% soběstačnost
Celkem spotřeba ... 1,8 MWh
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od jahodovák »

Ono je to asi tak,někteří lidé nejsou schopni pochopit cokoliv,co se vymiká něčemu co znají a nejsou schopni se oprostit od omylů a přiznat,že by něco mohlo být jinak,někteří z neznalosti ale daleko horší jsou trolové,co mají za úkol útočit na každého,kdo se blíží pravdě,ona ta pravda bolí ale osvobozuje....a to elity ale vůbec nepotřebují,jelikož je to napsáno jen obecně,jsem zvědav kdo se na to chytne.....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

Tak co si budem povídat, v bitcoinovém tématu jsme se taky dohádali kdysi, že prej někdo tahá za nitky ceny BTC a přitom to tak není, opravdu tam hraje roli poptávka a nabídka a samozřejmě manipulace s davem, který pod vlivem buď masově buď koupí nebo prodá a udělá díru v orderbooku všude na burzách, někde víc někde míň, podle likvidity, ale zas je to aktuální stav orderbooku a dostupnost levných BTC, nebo drahých BTC z druhé strany, což při velkém nákupu udělá díru, takže cena lítá pak sem a tam, ale objednávky se zas doplní a díra se zmenší, což měnu vystabilizuje. Není to tak, že by cenu určoval někdo tak, že ráno vstane a řekne, že teď bude BTC za tolik a tolik. Že ten program BTC je děravý apod. To byla taky taková část období, kdy se nedařilo vysvětlit fakta i zdejším, kteří jsou teď považováni za konspirátory a ostatní jim nevěří.

Já třeba co se chemtrails týče to beru s rezervou, vůbec bych se nedivil, že vlády něco zkouší a přísně to tají, jinak by je dav umlátil lopatama, což si nemohou kvůli stabilitě dovolit, ale u nás fotovoltaiků je to jedno co to je. Bordelí to oblohu, ať je to cokoliv i kdyby to byla neškodná tlakem zmrzlá voda. Nám to může být z tohoto pohledu jedno.

Ta neznalost a zfašizovanost je navíc úplně krásně vidět na těch množstvích zblblých a zfašizovaných lidí kolem kovidu například. Postupně přicházejí na ty debility co jim byly vryty do palic, o kterých říkali konspirace a ejhle, odedneška tě v hospodě číšník nesmí obsloužit jako normálního zdravého člověka bez jakéhosi kovidpasu a placeného testu, nebo nacpání do sebe jakési funkcíny, kdy následně seš přenašeč ale nikdo tě nebuzeruje i když si zlomíš nohu a místo v nemocnici stejně obsadíš. Kdo by to byl řek? Před rokem ještě těžká konspirace. To je taky téma samo za sebe.
unicast
Příspěvky: 1233
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

bublich píše:Píšu to z vnitřní zeměkoule,co je větší než ta vnější.
K tomu existuje moc krásné vysvětlení o tom, kdo to konkrétně v té pivnici U Kalicha říkal a jak na to tedy Hašek vůbec mohl přijít: https://www.youtube.com/watch?v=TSL3ymMZtj4
unicast
Příspěvky: 1233
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

jahodovák píše:Ono je to asi tak,někteří lidé nejsou schopni pochopit cokoliv,co se vymiká něčemu co znají a nejsou schopni se oprostit od omylů
A někdo není pro změnu schopen pochopit ani to, co by znát měl :-)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:A někdo není pro změnu schopen pochopit ani to, co by znát měl :-)
Třeba? Schválně :))
unicast
Příspěvky: 1233
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

Třeba v tomto konkrétním případě vyjmenovaná slova po m, učivo 3. třídy :)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od PavelR »

to si pamatuju. myslivec myslí že mydlář mydlí myš mejdlem ...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:Třeba v tomto konkrétním případě vyjmenovaná slova po m, učivo 3. třídy :)
A jo takto... Grammar Nazis jo ? :D Ale no tak, já se taky sem tam utnu a docvakne mi to někdy až při zpětném čtení den poté, ale já můžu upravovat cokoliv kdykoliv, user jen hodinu po napsání.

Co se týče 3tí třídy, nebo 4té? teď už nevím, no já si sám sebe vybavuju, jak jsem programoval 64 bitovou matematiku na 8mi bitovém arduinu, když jsem programoval tehdy microlog - https://microlog.mypower.cz/source - funkce i64divW a zaboha jsem nevěděl, jak se dělá postupné dělení a musel si vygooglit učivo ZŠ.

3tí třída je daleko. A platí pořekadlo "Co se v mládí naučíš, ve stáří jak když zapomeneš"

Nějaké i/y myslím nemá vliv. Zato čmáranice na obloze jsou dost iritující a zásadní z pohledu majitele FVE.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od vlkazajac »

Ad chemtrails... USA a EÚ s poľutovaním práve teraz na summite v Anglicku vyjadrili sklamanie nad tým, že Čína a Rusko sa ku spoločnému dielu za chladnejšiu zemeguľu neprihlásili. Bude to preto, že málo lietajú v 10 km a nič nevidia !
lietame.jpg
Pre objektivitu si pozrime situáciu o 12 hodín neskôr.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od vlkazajac »

Je to tu :
plus 12 hod.jpg
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
unicast
Příspěvky: 1233
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:Co se týče 3tí třídy, nebo 4té? teď už nevím, no já si sám sebe vybavuju, jak jsem programoval 64 bitovou matematiku na 8mi bitovém arduinu, když jsem programoval tehdy microlog - https://microlog.mypower.cz/source - funkce i64divW a zaboha jsem nevěděl, jak se dělá postupné dělení a musel si vygooglit učivo ZŠ.

3tí třída je daleko. A platí pořekadlo "Co se v mládí naučíš, ve stáří jak když zapomeneš"

Nějaké i/y myslím nemá vliv.
Takhle -- dělení víceciferným číslem na papíře bych už taky z hlavy nevylovil. Taky si už nepamatuji všechna vyjmenovaná slova, vlastně jsem si je nepamatoval nikdy, ale na písemném projevu bych řekl, že se to neprojevuje (prostě se ty tvary slov propsaly někam do nižších vrstev a naskakují automaticky, což je, řekl bych, ostatně cílem té výuky, ne je umět vyjmenovat jako básničku). Rozdíl oproti tomu dělení je v tom, že to opravdu nepotřebuji, když ho budu potřebovat, tak na to půjdu jinak, udělám z toho rozšiřování zlomků nebo násobení převrácenou hodnotou nebo si to koneckonců dohledám, protože i tak vím, že to existuje ("known unknowns"). Dopad na praktický život a komunikaci s ostatními lidmi je nulový, což ale u těch hrubek až tak docela neplatí.

Navíc, pokud na Tvůj přístup nasadím test rozšířené aplikace, bude v pořádku zapomínat i jednotlivá písmena a číslice, plést si kočku se sovou a mrkev s cibulí atd., neboť první třída je přece ještě dál než třetí, že...

Dlouhodobě a konzistentně tvrdím, že mozek, který je v pořádku, takové věci prostě zvládá ;)
mypower.cz píše:Zato čmáranice na obloze jsou dost iritující a zásadní z pohledu majitele FVE.
Takže čmáranice na obloze vytvořené přírodou, altocumuly, altostraty, straty, cumulonimby apod. jsou akceptovány, kdežto ty, které vznikly vlivem člověka a jejichž vliv na FVE je v řádu desetin procent těch přirozených, vadí, rozumím tomu správně?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od mypower.cz »

unicast píše:
mypower.cz píše:Zato čmáranice na obloze jsou dost iritující a zásadní z pohledu majitele FVE.
Takže čmáranice na obloze vytvořené přírodou, altocumuly, altostraty, straty, cumulonimby apod. jsou akceptovány, kdežto ty, které vznikly vlivem člověka a jejichž vliv na FVE je v řádu desetin procent těch přirozených, vadí, rozumím tomu správně?
Přesně tak. S čmoudící sopkou nenaděláme nic, je to příroda a nezbývá než změnit místo. S čmoudícím autem pod balkonem řekneme majiteli auta, aby se odklidil někam a čmoudil si pod nos sám.

Stejně tak letadlům lze jistě nařídit aby upravily svůj provoz tak, aby čmáranice byly minimalizovány. Buď aby letěli v noci, jindy, nebo v jiné výšce. To už je na nich jak si to zařídí.

S mrakem vytvořeným přírodou nehnem taky nějak zásadně i když i toto jde. Odstřelit sopku atomovkou jde taky, ale je to silně na hlavu.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upírovo doupě - Poloostrov

Příspěvek od PavelR »

Když už tu jede to OT neodpustím si otázku. Dejme tomu že na chvíli uvěřím chemtrails a podobným věcem. Naprosto vážně a bez srandiček.
Nejde mi do hlavy k čemu to může být komu dobrý? Vyhubit lidstvo? ala Bender. Nebo aby lidé onemocněli a nemohli do práce? Nebo aby propukla nějaká forma závislosti na něčem?
zrovna u těch letadel mi to nejde do hlavy. Dělají to všecka letadla všech zemí a vlád. To jako že by se vůdci všech zemní dokázali na něčem jednohlasně shodnout přes naboženské a politické rozdíly? To mi nějak nehraje.
Prosím o názor ne o odpověď kdo hledá najde.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek