Regulátor EPIP 40-12/24V

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
tom
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 08, 2012 4:14 pm

Regulátor EPIP 40-12/24V

Příspěvek od tom »

Zdravím vespolek!
Mám tenhle regulátor. Chtěl bych teď rozšířit systém, ale nevím, jak velké může být napětí z panelů, nikde jsem to nenašel. Netuší někdo?
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Regulátor EPIP 40-12/24V

Příspěvek od JiříK »

Každopádně je to PWM, takže při 12V bych nedával panely s napětím přes 20V, při 24V přes 35V. Asi snese i víc, ale připravíš se zbytečně o část výkonu.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: Regulátor EPIP 40-12/24V

Příspěvek od atom »

neuvádí to, je to čínský výrobek tak se s tím musí počítat. Jako PWM by mělo být napětí nejlépe jen o málo vyšší než požadovaný výstup do baterie, cokoliv je navíc PWM osekne a jde do luftu. Takže vlastně vůbec nemá smysl zvyšovat výkon sériovým zapojením panelů, protože po připojení druhého panelu to nemusí dát ani watt navíc.
Proto neuvádí max. napětí panelů, není potřeba, ale obvykle číňani počítají s maximem asi 60V naprázdno.
Pro rozšíření tedy jedině zvýšit proud přidáním paraelního panelu a limit ampér tam snad uvádí.
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek