Novinka MPP Solar PIP-MAX

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od shuty »

je zaujimave ze roky sa tu na fore pise ze king pretoky nemoze mat ako jediny a to vdaka dvojitej konverzii a zrazu su o tom pochybnosti. mate tip na nejaky ac wattmeter ktorym by som vedel zmerat pripadne pretoky?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

Muj nazor neber napsal sem ze ma fet tranzistory na usmerneni site to je vse. Neres me. Ja si tady tak pisu
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od josse »

kodl69 píše:takže king má dvojí konverzi? to se mi nezdá, to by bylo moc součástek navíc, aktivní usměrňovač s PFC...
Už se to tu rozebíralo, já si z fotek myslím, že King dvojí konverzi nemá, ze stejného důvodu jako kodl.

Myslím si, že tomu dali pouze rychlejší DSP a nový firmware.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
StefanK
Příspěvky: 172
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od StefanK »

obchodnici ;O)
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Taky pravda,.. :roll:
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od mypower.cz »

Wo co tam jde? Uniklo mi neco jako tvurci webu (nejsem provozovatel eshopu, jen programator eshopu)? Vidim tam jen Transfer Time 0 ms, coz samozrejme odporuje fyzikalnim zakonum. Rychlost svetla (proudu ve vodici) neni nekonecna a transfer time musi byt aspon 0.00003ms :D Minimalne :D Ale je fakt, ze ja kombi menicum nerozumim. Ja mam svuj PowerStar IR od tehoz provozovatele eshopu a ten je neznicitelny :D Uz v prodeji bohuzel neni. Coz me mrzi.

Jinak samozrejme tady je lepsi odkaz, i kdyz uplne totez :D ale preci jen, kdo ma rad zdejsi forum, tak o milimetr lepsi ..

https://shop.mypower.cz/kombi-menic-axp ... w-pf1-3323
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Nn, o nic nejde.
On byl vejš, proto jsem dal jeho odkaz. Příště se polepším.
Jde o to, že se řeší jestli přetejká nebo ne.
Dal jsem do gůglu tohle a napsal, že bud všichni kecají, nebo dvojitou konverzi má. Dle jiných fór, ji má.
Přílohy
Screenshot_20201128-230050_Chrome.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Mě teda přetejká max vana, ale i kdyby asi bych to zkousl.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od mypower.cz »

Kazdy kombi menic pretyka. To ani nejde aby si tu tisicinu pulvlny neublinkl do site. To proste nestihne :D A jinak vidim ze se budu muset polepsit v Search Engine Optimization. Zapracuju na tom. Dik za info :yes:
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

Ja si dám brýle, abych koukl i níž :)
Nn ono je to jinak. Verze MK, KING mají mít systém 230/48/230 cili z 230 AC si nabiji baterky 48V DC a z baterek 48V DC znovu vyrobi 230V. Tím pádem by němelo dojit k přetokum. Je to jak kdyby jsi dal ext. nabíječku z DS na baterky a druhý menic by furt vyrabel. I dokrmovani funguje uvedeným zpusobem.Snad jsem to popsal spravne. Jini opravi.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od mypower.cz »

hurvayz píše:Ja si dám brýle, abych koukl i níž :)
Nn ono je to jinak. Verze MK, KING mají mít systém 230/48/230 cili z 230 AC si nabiji baterky 48V DC a z baterek 48V DC znovu vyrobi 230V. Tím pádem by němelo dojit k přetokum. Snad jsem to popsal spravne. Jini opravi.
Tak to pak jo, jen pak ta efektivita pri dvojte koverzi jde ponekud malinko nize, ale k pretoku pak dojit nemuze. Uz to chapu. Vicemene totez ma muj PowerStar IR. Ma integrovany dobijec baterii 45A, coz mi centrala sice neutahne ale ma ho, a je to menic 3kW, spickove 6kW. Kdyz k nemu pripojim 230VAC z nekama z venku, zacne dobijet baterky. Ne ze se hodi do pruchoziho stavu. Tak timpadem tohle funguje stejne asi jako muj PowerStar IR.
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Bydliště: Vychod SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od rege »

mam pred axpertom MK elektromer ktory mera oba smery a za rok a pol prevadzky na nom svieti -00000 , takze nic nebolo dodane do siete.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od shuty »

rege píše:mam pred axpertom MK elektromer ktory mera oba smery a za rok a pol prevadzky na nom svieti -00000 , takze nic nebolo dodane do siete.
aky je to elektromer, vies dat odkaz?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od xmasin »

hurvayz píše:Ja si dám brýle, abych koukl i níž :)
Nn ono je to jinak. Verze MK, KING mají mít systém 230/48/230 cili z 230 AC si nabiji baterky 48V DC a z baterek 48V DC znovu vyrobi 230V. Tím pádem by němelo dojit k přetokum. Je to jak kdyby jsi dal ext. nabíječku z DS na baterky a druhý menic by furt vyrabel. I dokrmovani funguje uvedeným zpusobem.Snad jsem to popsal spravne. Jini opravi.
V podstatě jsi to popsal správně, jen vnitřní sběrnice jede na cca 380V, teda aspoň u Kinga. Mohl by se někdo s jiným Axpertem podívat jaké má napětí vnitřní sběrnice? Asi by bylo zajímavé porovnat různé Axperty mezi sebou. Údaj o napětí sběrnice lze vyčíst pomocí příkazu QPIGS a je to 38 až 40 byte v odpovědi na příkaz QPIGS.
Monitoruju svého Kinga pomocí Loxonu a dvou modbus elektroměrů, kdy jeden elektroměr je na vstupu a jeden na výstupu. King musí mít dvojitou konverzi protože napětí na vstupu a výstupu se liší. Napětí na vstupu mně kolísá mezi 235 a 245V (jsem blízko trafačky) a napětí na výstupu drží King trvale na 230V plus mínus 1V. Kromě toho má nějakou korekci účiníku, takže na výstupu drží účiník na hodnotě 1.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od xmasin »

shuty píše:aky je to elektromer, vies dat odkaz?
Já používám tenhle https://www.elektromery.com/product/ele ... s-mid_/112 a koukám, že teď už je u nás dostupná novější verze https://www.elektromery.com/product/ele ... us-mid/226
Výrobce a dokumentace https://ineprometering.com/
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od hurvayz »

King musí mít dvojitou konverzi protože napětí na vstupu a výstupu se liší. Napětí na vstupu mně kolísá mezi 235 a 245V (jsem blízko trafačky) a napětí na výstupu drží King trvale na 230V plus mínus 1V

nad tím jsem taky uvažoval, pak mě ale napadlo, že tohle umí skoro každá UPSka, i která není s dvojitou konverzí ;)
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 156
Registrován: úte bře 19, 2019 8:03 pm
Bydliště: Vychod SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od rege »

shuty píše:
rege píše:mam pred axpertom MK elektromer ktory mera oba smery a za rok a pol prevadzky na nom svieti -00000 , takze nic nebolo dodane do siete.
aky je to elektromer, vies dat odkaz?
mam lacny z ali, typ DDS238
StefanK
Příspěvky: 172
Registrován: pon kvě 04, 2020 7:27 pm
Bydliště: Orava SK

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od StefanK »

Tak som vymakol Axperta PIP,-MAX ako vo vypnutom stave vramci nabijania aku, pri slabom osvite veselo chrumka 1.6 A,
odpojil som ho od panelov a BMS uz nevykazuje ziadnu spotrebu. Clovek by povedal ze nielen soudruzi v cine, ale aj kapitalisti v TW pekne odrbavaju
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Novinka MPP Solar PIP-MAX

Příspěvek od Vitek »

StefanK píše:Tak som vymakol Axperta PIP,-MAX ako vo vypnutom stave vramci nabijania aku, pri slabom osvite veselo chrumka 1.6 A,
odpojil som ho od panelov a BMS uz nevykazuje ziadnu spotrebu. Clovek by povedal ze nielen soudruzi v cine, ale aj kapitalisti v TW pekne odrbavaju
Uvedomte si ze to je uplne novy produkt.
Pred 2 roky axpert king skoro nefungoval a kdnes ma celkem vymakanek sw.

Je potreba stejne jako u axpert kingovi tak u maxe davat vyrobci zpetnou vazbu o tom co to dela atd.
Vyrobce bez zpetne vazby nevi a nemysli si ze je neco spatne....
Takze toto zjisteni doporucuju reportovat vyrobci.
Nejlepsi je pro vyrobce zpetna vazba zadarmo od nespokojenych klientu.....

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek