Přehled realizovaných systémů

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od burda »

Dobrý den

objevil jsem tohle fórum a těším se na podnětné informace, které tu doufám najít;)

Přehled zatím realizovaných systémů:

Ostrovní systém "Vartovna":
Plně ostrovní provoz především pro svícení, provoz NTB a hudby. 2X panel 180w , PB accu 2x 200Ah, regulátor CX40, střídač 300w mod. sinus. Přez zimu v kombinaci s generátorem. Systém v provozu 2 roky. Svícení úsporky a částečně LED.

Ostrovní systém rotunda:
Ostrovní systém pro svícení a NTB. 1x panel 20W , regulátor CX20, accu 12V/80Ah , 12V rozvod, bez instalovaného střídače.
Svícení LED celkem 24W spotřeba (několik okruhů). Led svítidla vlastní konstrukce. Provozováno 2. rokem k plné spokojenosti.

Ostrovní systém "Kyjov" :
plně ostrovní systém svícení, čerpání vody a provoz jednoduchého RD.
3x panely 200W solartec, 2x 180Ah Banner, CX40, střídač 2kW, měnič z 24v na 12V a LED svícení. Provoz 2.rokem.

Ostrovní systém "Křtiny"
"Line interaktive/UPS;)
3x Shott ASI103, CX40, 2x 180Ah AGM střídač 3kW mod. sinusovka. Systém zajištuje svícení v RD a zálohu 1,5Kw čerpadla pitné vody ve studni. Tedy měl momentálně si nerozumí střídač s měničem ovládajícím čerpadlo;) V plánu je dodělat inteligentnější řízení za pomoci Arduina, které bude přebytky energie směrovat do dalších okruhů.
LED svítidla vlastní kontrukce.
Hned vedle mám instalovanou fototermiku 3x trubicový vakuový kolektor http://www.agenia.cz/index.html a ten mi dobíjí 1000l akumulační nádrž. Slunce je můj velký favorit;) a jsem velmi spokojen, vše funguje dle propočtů a předpokladů.
Data z tohoto FV mám za 1rok.
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od luge »

Zaujímavé.Ten popis - provoz jednoduchého domu sa mi páči. :yes:
Nezvažuješ použitie Mppt regulátora?
Tiiež som chcel vyrobiť led svietidlá doma ale pri cene samotných SMD lediek som radšej kúpil hotové led pásiky z DX čína.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od burda »

luge píše:Zaujímavé.Ten popis - provoz jednoduchého domu sa mi páči. :yes:
Nezvažuješ použitie Mppt regulátora?
Tiiež som chcel vyrobiť led svietidlá doma ale pri cene samotných SMD lediek som radšej kúpil hotové led pásiky z DX čína.
Ano pásky na jednodušší svícení stačí, ale tamtéž a jinde ve světě pořídíš i daleko efektivnější ledky třeba XML od cree;)
luge
Příspěvky: 751
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od luge »

burda píše: Ano pásky na jednodušší svícení stačí, ale tamtéž a jinde ve světě pořídíš i daleko efektivnější ledky třeba XML od cree;)
Aha to som ani nevedel že existujú.
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od SJM »

Jaké mají charakteristiky ty Vámi vyrobená světla - cena, příkon, výkon, světelný tok a jak se osvědčily uživatelům?

Zdraví SJM
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm

Re: Přehled realizovaných systémů

Příspěvek od burda »

Charakteristiky jsou plně podřízeny požadavkům uživatele. Vzhledem k tomu, že je nenabízím komerčně a nejsem firma - neprezentuji tu vyrobené produkty. Nicméně mám nějaké penzum zkušeností a není problém se nad konkrétním problémem podělit. Jen není čas na sepisování sáhodlouhých seznamů a elaborátů;)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek