YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Joskob
Příspěvky: 589
Registrován: ned kvě 12, 2019 9:56 pm
Lokalita: Poprad
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 5210
Kapacita baterie [kWh]: 24
Bydliště: Poprad

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od Joskob »

Energia z fve je zdarma. Zaratávať do ceny el. energie z fve cenu HW fve je scestné a nelogické.
Ak by sme to chceli brať takto, tak by sme museli potom do ceny plynu zarátať cenu prípojky , kotla, radiátorov, plynove revizie a všetkého s tým súvisiaceho. Po 15 rokoch sa mi napríklad pokazil kotol a musel som kúpiť nový. Takže podľa tejto logiky koľko má vychádza m³ plynu ?
To isté platí pri vode aj energie z DS. Či už sú to priame náklady pri stavbe nového domu. Alebo nepriamo započítané do ceny domu kúpeného. Jednoducho tu inštaláciu vody plynu a elektriny niekto zaplatiť musel.
Tak či tak je to môj investovaný majetok, s tým rozdielom ,že za vodu, plyn a energiu z DS musím naďalej platiť ,ale za energiu zo slnka nie!
Ak si vykopem studňu a budem z nej vodu ťahať ručne tiež bude zadarmo.
Ak Si na záhrade nasadím dreviny ktoré budem ručne píliť a následne s nimi kúriť tiež tu bude zadarmo. A studňa s kotlom na tuhé palivo je zase len môj majetok, ktorý vlastním.
9x Solar frontier 70W ; 16x Trinasolar TSM-235PC05 235W ; 5x Moser Baer 222W (5210Wp)
Epsolar LS3024b,LS2024b,Xtra3210,Tracer3215 ; 2x smart BMS 30A ; DalyBMS 150A
Easun PWM 3000w 24/230 sinus ; Soluowill NP1200-24/230 sinus
7S120P Li-ion 18650 210+Ah ; 7S CATL 100Ah ; 7S CATL 2x 150Ah ; 8S Lifepo 305Ah (24kWh)
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od střídač_N »

mypower.cz píše:....... Stale to nic nemeni na faktu, ze slunce nam fakturu za elektrinu proste nevystavi....
Tak jsem to konečně !!! pochopil i já. Stačí jen dva dráty ze slunce a je po všech ekonomických problémech. Ještě, že ty dva dráty ze slunce nic nestojí, nebo, že by taky je chtěl někdo zaplatit? Už už jsem se radoval, že problematiku "nam fakturu za elektrinu proste nevystavi" mám zmáknutou a zase jsem v koncích.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od mypower.cz »

střídač_N píše:
mypower.cz píše:....... Stale to nic nemeni na faktu, ze slunce nam fakturu za elektrinu proste nevystavi....
Tak jsem to konečně !!! pochopil i já. Stačí jen dva dráty ze slunce a je po všech ekonomických problémech. Ještě, že ty dva dráty ze slunce nic nestojí, nebo, že by taky je chtěl někdo zaplatit? Už už jsem se radoval, že problematiku "nam fakturu za elektrinu proste nevystavi" mám zmáknutou a zase jsem v koncích.
::facepalm::

No a vystavi snad? Ukazte mi jednu z vasich faktur, kde vam nekdo uctuje elektrinu z vasi vlastni FVE a mate u me basu piv. Pokud ne, mam ji u vas ja.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od PavelR »

střídač_N píše:
mypower.cz píše:....... Stale to nic nemeni na faktu, ze slunce nam fakturu za elektrinu proste nevystavi....
Tak jsem to konečně !!! pochopil i já. Stačí jen dva dráty ze slunce a je po všech ekonomických problémech. Ještě, že ty dva dráty ze slunce nic nestojí, nebo, že by taky je chtěl někdo zaplatit? Už už jsem se radoval, že problematiku "nam fakturu za elektrinu proste nevystavi" mám zmáknutou a zase jsem v koncích.
do slunce bych moc draty netahal. Je to daleko. Pokud teda nejsi plochozemec ti maji slunce tusim do 700mil to by jeste slo. :lol:
zkusim to rict jinak:
Pripojka DS - levna - platim za priteklou energii
pripojka ke slunci tedy FVE - draha - za priteklou energii nic neplatim.

pokud budu zapocitavat do ceny produktu cenu HW tak jak mam zapocitat cenu pripojky k DS?
Myslim ze tato debata je v ciste akademicke rovine. To ze pripojka k DS je levnejsi nez FVE o tom asi nikdo nepochybuje, ale spis se resi ta vlastni energie.

admin:
taky me nechodi faktury od slunce. Dival jsem se do majlu a nic majl od distribuce@sun.com :lol: neprisel
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od camel1cz »

PavelR píše:Dival jsem se do majlu a nic majl od distribuce@sun.com :lol: neprisel
Slunce koupila nějaká vědma, zkus hledat distribuce@oracle.com :D
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od PavelR »

Fakt? kde jsou k dostani nebeska telesa? ze bych taky neco pridal do portfolia. :)
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od brumlaj »

kybos píše:Admine, to uhlí chápej jen jako určitou formu akumulace energie, která se u FVE řeší formou chemického akumulátoru. I v tomto případě akumulace nutně vznikají náklady na těžbu surovin a následné likvidace opotřebených akumulátorů. I akumulátory je potřeba dopravovat (a není to tak snadné jako u uhlí, je to nebezpečný náklad). Surovin pro výrobu současné technologie chemických akumulátorů je také omezené množství, dokonce bych si troufl tvrdit, že lithia je alespoň u nás k dispozici méně než uhlí.
To není jen tak postavit tepelnou elektrárnu na huhlí, to máte cement, cihlu, šutr, železo plechové, železo profilové, trubky, rošty, a pak kouřový ventilátor, dmychadlo....... a ten kotel co se v něm ta voda vaří, tak ten milý kybosi je za pár let propálenej a těch generálek na něm ........ Takže moc ekologická ta tepelná elektrárna není. A to jsme zatím ani nezatopili, jen řešíme stavbu a údržbu........ Kdo je víc? Akumulátor, nebo tepelná elektrárna?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

Joskob píše:Energia z fve je zdarma. Zaratávať do ceny el. energie z fve cenu HW fve je scestné a nelogické.
Ak by sme to chceli brať takto, tak by sme museli potom do ceny plynu zarátať cenu prípojky , kotla, radiátorov, plynove revizie a všetkého s tým súvisiaceho. Po 15 rokoch sa mi napríklad pokazil kotol a musel som kúpiť nový. Takže podľa tejto logiky koľko má vychádza m³ plynu ?
To isté platí pri vode aj energie z DS. Či už sú to priame náklady pri stavbe nového domu. Alebo nepriamo započítané do ceny domu kúpeného. Jednoducho tu inštaláciu vody plynu a elektriny niekto zaplatiť musel.
Tak či tak je to môj investovaný majetok, s tým rozdielom ,že za vodu, plyn a energiu z DS musím naďalej platiť ,ale za energiu zo slnka nie!
Ak si vykopem studňu a budem z nej vodu ťahať ručne tiež bude zadarmo.
Ak Si na záhrade nasadím dreviny ktoré budem ručne píliť a následne s nimi kúriť tiež tu bude zadarmo. A studňa s kotlom na tuhé palivo je zase len môj majetok, ktorý vlastním.
Tady se ale ve vysledku resi pomer cena/vykon za kWh. Takze HW se musi zapocitavat.
Nebo je i jine hledisko. Atj.: Po nas potopa a vyuziti energie na co nejmensi procento.
A to je oc tu bezi.
Zkonstnately jedinec to nepochopi a bude sem tahat jine hledisko, treba 365!!!!!!(24/7). Jenze tohle plati hlavne pro prumysl, zdatnemu jedinci je hledisko 365 u jednosmerneho otvoru :yes:
Jeste jeden poznatek: ceny HW komponent nemaji cenu s DPH 21%, ale je na nich sakra nabaleno a to i klidne 100%. Takze se zatim pocitat neda ferove.
Jak ma neco nazev "solarni" tak to ma vysokohorskou prirazku. :wall:
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob dub 11, 2020 5:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

camel1cz píše:
PavelR píše:Dival jsem se do majlu a nic majl od distribuce@sun.com :lol: neprisel
Slunce koupila nějaká vědma, zkus hledat distribuce@oracle.com :D
Jo blbka ze Španělska. Přitom světová úmluva je ze se planety atd. nedaji kupovat.
Klasika "parazitní" pristup cloveka.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od mypower.cz »

camel1cz píše:
NOPARasito píše:Slunce koupila nějaká vědma, zkus hledat distribuce@oracle.com :D
Jo blbka ze Španělska. Přitom světová úmluva je ze se planety atd. nedaji kupovat.
Klasika "parazitní" pristup cloveka.
Od koho ze to vlastne koupila? Ja prodavam Proximu centauri. Prodam samozrejme nejvyssi nabidce. Zaciname na miliarde miliard USD. Ma nekdo zajem?
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od PavelR »

jsem si o tom precetl o tom privlastneni slunce. Pekna myslenka ze staty nesmi vlastnit hvezdy, planety ...
Tipuju ze po vynalezu trosku pouzitelneho pohonu toto jiz platit nebude :)
camel1cz
Příspěvky: 765
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od camel1cz »

PavelR píše:Tipuju ze po vynalezu trosku pouzitelneho pohonu toto jiz platit nebude :)
Tak tak, platit to bude dokud to nikdo nebude umět zpeněžit :D

Ono Slunce to možná ustojí, ale už Měsíc to bude mít těžké...
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

mypower.cz píše:
camel1cz píše:
NOPARasito píše:Slunce koupila nějaká vědma, zkus hledat distribuce@oracle.com :D
Jo blbka ze Španělska. Přitom světová úmluva je ze se planety atd. nedaji kupovat.
Klasika "parazitní" pristup cloveka.
Od koho ze to vlastne koupila? Ja prodavam Proximu centauri. Prodam samozrejme nejvyssi nabidce. Zaciname na miliarde miliard USD. Ma nekdo zajem?
Je to hovadina, tak jako cely kseftovani s pozemkama.
Od koho to STAT koupil??? Uplne stejne je to s jakymkoli pozemkem ve vesmiru. No od nikoho, jen je blbka komu zaplatila.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

Tohle jsem cetl pred 6rokama, nesmysl, musela by nahradit vsem jakoukoli skodu spojenou s UV zarenim. Byla by na mizine a jeste mrtva. A jestli ne pred tak po vymahani dani urcite ;-).
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

Trochu bych se vratil k tematu. Kdyby tehdy pred 120 lety byly dostupnější a lepsi baterie a nikdo se nechtel vehementne zbavovat odpadu v podobe benzinu a nafty tak by v dnesni dobe nikdo o fosila ani nezavadil. Je to neefektivni ulozeni energie jako prase. Rekl bych skoro jako drevene uhli a nebo dalsi nesmysl v podobe biopaliv. To ze je v litru nafty 10kWh a benzinu 8kWh energie je fakt, ale kolik energie muselo byt pouzito na to aby se to dostalo do motoru??? Proste vymyvani mozku a spokojenost s ekologickou likvidaci v cizim drahem zarizeni funguje.
A jeste to nekdo poklada za svobodu!!!!!
Musim se smat kazdemu kdo obhajuje fosilaky. Sam v nem jezdim, ale je to nutnost, nikoli, ze bych byl na to hrdej.
A opet jiz tradicni otazka:
Priznejte se kdi si do fosila vyrobil doma aspon tolik paliva aby ujel 100km. A kdo bude oponovat, tak by me mohl dostat v pripade vojenske TATRY 815, ta umela tusim i na smesi lihu :yes: (sice se spotrebou jako kraaaava)
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od střídač_N »

NOPARasito píše:----- Kdyby tehdy.......
Pokud cokoli začne kdyby, je to dobré již dál nečíst. Nic to nepřinese.

Dovolím si nastínit svůj pohled na elektromobilitu.

Již jsem zde uvedl, že pokud bude CITIGO za zveřejněných 420tis. tak si jej koupím. Jsem si vědom, že i tahle cena je dost vysoká a neamotrizovatelná. Chtěl jsem to podstoupit pro úlevu od starostí s údržbou. Je to velký bonus a stál za trošku peněz navíc. Výrobce se pochlapil a zvedl cenu na nějakých 470tis. s tím, že když něco, tak cena bude 440tis., ale i tak těch 30tis. vysolím za nějakou krávovinu. V tento okamžik pro mne elktromobilita skončila.

Koupil jsem si opět holobit, tedy holoauto, FABII Junior 1.0 skoro se mi chce napsat zánovní, s 84 000 km a cenou 20 000,-Kč. Není to nic moc, ale na poskakování kolem komína víc než dobrý. S minulou jsem najel 100000 km a s minimem údržby a s velkou dávkou spokojenosti. Koupím si ještě jednu takovou do zásoby a elektromobilita se mne vyhne obloukem, nebo mne výrobce přesvědčí cenou, ke změně postoje.

Jak se říká v těch vysokých finančních kruzích, žádný oběd není zadarmo, dokonce ani ta elektřina ze solárů.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2559
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od NOPARasito »

Slovo "kdyby" naznacovalo, ze v dnesni dobe je moda prestavet spalovak na elektro, ale opacne je to opravdu vyjimka.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od LIX »

Za tie nezakryté BMS moduly na článkoch by som mu nafackoval, neviem síce či sú zaliate ale vyzeralo to že nie, no a kondenz vody sa tam určite nachytá. Inak pekná mašinka, no radšej by som tam dal lion keď už len kvôli priestoru. :D
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: YouTuber přestavěl starý VW Passat na elektromobil

Příspěvek od redcrown »

Pravda jak známo není černobílá. Nemyslím si, že se tady dohodneme, co ještě započítávat do ceny a co už ne. Já mám ale ještě takový trochu jiný pohled na věc. Mám mnoho situací kdy spotřebovávám solární elektřinu, u které říkám, že je zdarma. Protože kdybych ji totiž nespotřeboval, tak by zůstala "na střeše" a stálo by to stejně. Je to situace, kdy to nejde přes baterky a opotřebování drátů a "tranzistorů" je nevýznamné. Tato úvaha mi pomáhá se nad tou celou problematikou povznést a radovat se z elektřiny zadarmo.
Je potřeba ale jasně rozlišit náklady investiční a provozní. Investice je typicky např. hlavní domovní přípojka, případně instalace FVE, provozní náklady jsou buď faktura za EE (MWh+paušál), nebo holt kWh zdarma ze slunce. Skutečně NIKDO nepočítá do ceny jedné kWh ze sítě rozpad investičních nákladů na přípojku, výpalné za ampéru jističe apod. V obou případech, jak přípojku tak i FVE chceme, nikoli potřebujeme. Jak známo, bez EE se žít dá, jen my to nechceme:)
Divím se, že se tady pořídíte hádat kvůli takové blbosti. Obzvláště teď, když by deprese z doby temna měly být nenávratně pryč:)
Přeji hezký slunečný týden.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek