Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Nezařaditelné
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od j0hn »

Stala se mi cestou na poslední sraz taková nepěkná věc. U Velkého Meziříčí jsem v rekonstruovaném úseku předjel policajty. Že prý jsem jel rychle.

S blokem jsem nesouhlasil a výsledkem je příkaz, který mi dorazil minulý pátek.

Potřebuji získat spis, ale mám to dost daleko. Je tu někdo, kdo by byl ochotný se tam stavit v pracovní době úřadu nahlédnout do spisu? Nechci to zadarmo.

PS: Často nemívají zdokumentovanou právě tu osmdesátku.

Admin edit: odděleno od tématu Podzimní sraz v Chudčicích 21.9.2019
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od volente »

Nevím jestli se budou z někým cizím bavit, možná na základě nějaké plné moci.
Ale myslím že to bude smolík, bylo tam úsekové měření.
Zkusím se ti přeptat co by se s tím dalo dělat, ale nic neslibuji.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od j0hn »

Tohle mám načtený z 30kmh.cz
Je potřeba neověřená plná moc. Pak se bavit musej.
Bylo to mimo úsekovku. Změřili mě z auta PolCamem.
Úsekovka jako taková tam je nezákonná. Provozuje ho ŘSD, ale to podle zákona nemůže:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=83 ... 0#msg91200

Díky za starost.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od fukuši »

NOPARasito píše:Protože Simson, trochu upravenej na hlave a vrtani jiz cca na 53-54cm3 kdyz dobre, tak jezdil ve 2 lidech tehdy cca do 120kg zateze, za 2-2,3lit/100km a ten dvoupist mohl mit asi lepsi ucinnost ;-)
Simson mi jezdí za cca 2,5l ale tenhle mazel když jezdím do 80km/h tak 1,4l to je fakt mazec

https://motorky.hyperinzerce.cz/honda/i ... a-praha-4/
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od dumi »

j0hn píše:Stala se mi cestou na poslední sraz taková nepěkná věc. U Velkého Meziříčí jsem v rekonstruovaném úseku předjel policajty. Že prý jsem jel rychle.

S blokem jsem nesouhlasil a výsledkem je příkaz, který mi dorazil minulý pátek.

Potřebuji získat spis, ale mám to dost daleko. Je tu někdo, kdo by byl ochotný se tam stavit v pracovní době úřadu nahlédnout do spisu? Nechci to zadarmo.

PS: Často nemívají zdokumentovanou právě tu osmdesátku.
Kolik si jel?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od j0hn »

Změřili mě dvakrát. Poprvé pravděpodobně Ramerem, ale to jim asi bylo málo. Tak za mnou vyrazili a začali mě dojíždět. Zrychlil jsem, aby mezi náma zůstala rozumná mezera, protože se nedalo zařadit. No a PolCam (tzn. rychlost jejich auta) jim ukázal 109 po odečtu.
Proč se ptáš?
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od dumi »

na 80tce? tzn prekroceni o 29, tak to mas za max 1000 nebo 2000Kc a dva body. a neni tam ten problem s tim, ze kdyz to do roka zopakujes tak ti beoru papiry.

takze to ber jako rychlostni priplatek, zaplat a pust z hlavy, je to jednodussi :)

je teda pravda ze ve spravnim rizeni to bude asi vic.....

kolik chteli na miste?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od j0hn »

Jojo. To všechno vím. Na místě chtěli 1000. Příkaz je na 1900. Pokud podám odpor a prohraju, tak to bude o další 1000 víc za náklady řízení.

Jde mi o body a zápis v kartě. Nemám sice ani bod a v kartě jen jeden zápis asi dvanáct let starý, ale i tak.

Bohužel jsem u sebe neměl zelenou kartu, takže jsou to dva přestupky. To by ale zase mohla být výhoda, pokud by se mi povedlo uhrát tu rychlost, protože je to společné řízení.

Stojím před rozhodnutím, jestli si riskout litr navíc s vidinou možné bezbodovosti. Zelenou kartu asi neuhraju. Nejspíš do toho ale i tak půjdu.

Škoda, že je to tak daleko.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3354
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od marko250 »

j0hn>nerozumím Ti,2x tě změřili a čeho tedy chceš dosáhnout?Už teď tam příplatek za jednání máš a body taky jisté + podmínka stejného přestupku na rok.Co se dá dosáhnout v řízení?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od dumi »

podminku nema, ta je pokud by jel o vic nez 30km/h.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od willcz »

no ušetřil v tom místě rychou jízdou tak 30 sekund
pak se zdržel jednáním s policii
místo toho aby uznal že udělal něco špatně, tak hledá kličky ... fakt super přístup
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od dumi »

Jo to taky moc nechapu. ale kazdy sveho stesti strujcem, oni totiz maj zaznamy i o tom ze ses cukal. takze pritezujici okolnost pro priste mas tak jako tak. a kdyz prijdes reknes pardon, moje blbost, tady platim, tak to taky vi.

oni ti muzou dat pokutu/ zakaz rizeni v urcitym rozsahu, a kdyz narazi na nekoho kdo se vykrucuje z naprosto jasnyho prestupku tak co si myslis ze priste udelaj? urcite ne to, ze ti daj minimalni sazbu.

proste kdyz neco udelam tak se k tomu postavim jako chlap.

Jina vec je, pokud bys vedel zes tu rychlost neprekrocil a bylo to tedy falesne obvineni, pak se hadam, ale kdyz vim ze sem udelal prestupek tak sklapnu a platim.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od ikovlabs »

Tak panove zrovna tady bych to moc necekal.Zrovna tady takove defenzivni nazory u lidi ktery se snazi vytrhnout ze sparu molochu...Proc by se mel omlouvat policajtum- za co?Ze maji moznost ho zkasnout?Nebo ze je obtezuje z dani placene praci?Pokud to chteji tak at prokazi a presne podle zakona a predpisu- ono se casto ukaze ze toho nejsou schopni protoze zakony tu nejsou pro ne ale pro obcana.Zrovna PolCam je prasarna ultra plus- meri na zaklade rozdilu v pixelech na monitoru !! a rychlosti PCR vozidla - samozrejme jakakoliv certifikace je jen na zaklade papirku...Ze jsou vsude nejake omezeni neni vinou rychlosti vozidel ale zoufaleho stavu silnic -ale to je resitelne obtizne a za penize - CZ reseni je narvat vsude znacky,nechat si z fondu vybraneho z povinneho pojisteni nakoupit PCR civilni auta a vybirat do rozpoctu penizky (a ten pak rozkrast na darecky)A takove uvahy ze si to jako obhajobou pritizis ted/napriste - tak to uz je takovy psychologicky evergreen uz z dob davnych( policajtama,statem a pod. zmr. oblibene pouzivane) . Vzdejte se - nic se vam nestane ...rattatata.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od willcz »

Rocne najedu 30-40tisic km a takove marchy kteri si mysli ze pravidla jsou jen pro srandu potkavam desitky
To ze takovou jizdou muzou nekoho ohrozit, muzou pripravit deti o tatu kvuli par sekundam na 2 hodinove ceste je asi nezajima.
At si john jezdi jako prase, ale nekde na svem pozemku kde nebude nikoho ohrozovat. at si zaplati okruh a muze se vyradit.
Drzost ze svoji blbost tady jeste prezentuje a chce aby mu nekdo zajel do Mezirici pro papiry me vytaci. Takze sam sobe usetril cas a ostatni mu maji pro jeho blbost jej venovat?
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od ikovlabs »

OK je drzost chtit po statu aby dolozil jak a za co chce Vase penize .Ja povazuji naopak za drzost ze stat obstruje a neni ochoten v dobe internetu a el.spisoveho systemu poslat spis a obcan je odkazan na ponizenou navstevu spravniho organa nebo prosbou nekoho z mistnich o pomoc.Rozumim - cloveka nas... ze zaplati z fleku pokutu jen co si o ni reknou a za zmoulani cepice se jeste omluvi a druhy to podstoupit nechce.Ja sleduji jak stat uz dlouho zvetsuje represe(za tleskani nekterych obcanu) a ... nic - prasi se dal a jeste vice. Reseni statu ?- zvetsime represi!
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od willcz »

Není drzost chtít po státu aby prokázal za co ty peníze chce o tom vůbec nepíšu.

Ale toto má úplně jiný začátek, vědomě spáchám přestupek, jsem přistižen a místo toho aby se k tomu postavil čelem tak se vymlouvám. to je podle mě drzost. navíc když tím co dělám ohrožuju ostatní.

Máme asi hodně rozdílný pohled na věc a asi nemá smysl se o tom bavit.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od ikovlabs »

Takze tu blbost a drzost muzeme tim padem ignorovat.A ze by se priznal taky nemohu najit.Co jsem cetl ze se v ramci bezpecnosti snazil udrzet rozestup ktery zrejme sami mozkovym myslenim redukovali a pani si to vysvetlili po svem- tj. pokuteckou.Video z velice hlidaneho spisu rekne vice..
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od j0hn »

ikovlabs: Pěkně shrnuto. Díky.

willcz: Souhlasím s tím, že máme hodně rozdílný pohled na věc. Přesto si dovolím pár vět.

Když dokážou lidi přibrzdit do zatáčky mimo obec a přitom tam podle zákona "můžou" jet rychleji, pak podle mě zvládnou i na rovině vyhodnotit, co je ještě bezpečná rychlost.
Za mnohem větší problém, než překročení rychlosti na rovných úsecích, považuji snad ještě častější nedodržování dostatečných rozestupů. Jenže to se nedokazuje tak snadno jako rychlost.

Pěkný víkend všem.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od ikovlabs »

Tak on je rozdil mezi bezpecnou a povolenou rychlosti.Omyl dosti lidi je v tom ze bezpecna rychlost je stejna jako povolena..Tj.jedu povolenou rychlosti - NEMUZE SE stat nehoda respektive ja jsem v pravu.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od willcz »

aha, takže rychlou jízdou vlastně jel bezpečněj ... to jsou kecy a lidí co tvrdili že umí jezdit líp než ostatní a předpisy je nemusí zajímat jsou na hřbitově stovky.
Prozatím není od johna jediná sebereflexe, stále jen ostatní, ostatní ...
ta rychlost je tam omezená z několika důvodů:
- větší bezpečnost protože není silnice tak široká
- bezpečnost těch co tam pracují, najíždí, atd.
- při menší rychlosti se vejde na stejný úsek více aut
- kratší brzdná dráha, atd.
- víc času na reakci

Doufám že policie měla vše OK a tazatel bude muset zaplatit.
John tak bude určitě spokojený. To je přeco co si přál, donutit stát aby dodržoval pravidla, tak jak je sám dodžuje :-)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek