Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od rimi »

Caute
Nevite nekdo, jestli se prodavaji nekde takoveto konzoly:

Chtel bych podobnou strisku udelat.

Dik za kazdy napad
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od tomas »

Markýzy:
z hliníku ti to udělají na míru a skonem jaký chceš zde:
http://www.wintech.cz/cs/wintech-solar/

z oceli žárově zinkované zde:
http://shop.gbc-montaze.cz/montazni-pri ... ?ItemIdx=9

Jo a pozor na padající rampouchy ze střechy, ať ti neproletí panelem. ;)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od bert »

Ja som s niečím podobným,
prístrešok
prístrešok
pred vyše rokom začínal s fotovoltaikou:https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=3&t=153. Spravil som si to na mieru z nerezovej oceli a dal opieskovať. Dalo mi to dosť práce a stálo nemálo peňazí, no vysledný "efekt" je celkom fajn. :yes: No a funkčnosť je ešte lepšia! Do okien nepečie *sun* , na hlavu neprší a elektrika je ako bonus *batt* -
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od rimi »

tomas píše: z oceli žárově zinkované zde:
http://shop.gbc-montaze.cz/montazni-pri ... ?ItemIdx=9
Tak jsem objednal a namontoval tyto, dik za typ.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od tomas »

Hezké a víceúčelové :yes:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od mopadzi »

Dobrý den, přesně na toto se momentálně chystá..budu věšet 8 panelů ale kolmo ke stěně. Nevíte jak moc panely dilatují? jakou mám dát mezeru mezi panely? Nejraději bych tam dal nějakou pružnou těsníc pásku aby mezi nimi nepršelo...Díky
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Drobek.Petr
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2011 11:43 am

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od Drobek.Petr »

mopadzi píše:Dobrý den, přesně na toto se momentálně chystá..budu věšet 8 panelů ale kolmo ke stěně. Nevíte jak moc panely dilatují? jakou mám dát mezeru mezi panely? Nejraději bych tam dal nějakou pružnou těsníc pásku aby mezi nimi nepršelo...Díky
Dobry den. Prichytka- oficialni kus ma sirku kolem 19mm a presahuje asi 7,5mm na kazde strane. Dava se to s vuli asi 5mm. Osobne i pri nakloneni pouzivam pro kotveni spodni listu, o kterou panely opru a doporucil bych to i pri montazi na kolmo. Panely v sobe ale maji i otvory- CNPV pouziva otvory prumer 8mm- ovalna dira. A je mozne je za tyhle otvory primo prisroubovat. Takze nosna konstrukce pak muze byt L profil dole a jakl profil po stranach nebo ram z L profilu po celem obvode. A k tomu ramu pomoci sroubu panely primontujete. Nic sloziteho. osobne bych vam doporucil vymyslet zaveseni tak, aby jste po montazi mohli panely naklapet. Cim vic je naklopite, tim lepe. Horni zaveseni je lepsi a na spodni casti staci panel pozvednout treba sroubovici. A efekt? Narust zisku z panelu kolem 20%. Kdyz mate system otocny a naklapeci, narust zisku z panelu je kolem 30% Pekny den. Drobek.Petr
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od mopadzi »

Díky,,já to budu mít na jihozápad, pod sklonem 20st...Víc mi konstrukce nedovolí...Vykompenzuji to maximálním počtem panelů Avancis 130. (to kolmo zanmená že panely budou ne podelně ale kolmo ke stěně..) bude to taková stříška nad balkonem).. ;)
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
SJM
Příspěvky: 586
Registrován: pon dub 23, 2012 2:51 pm

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od SJM »

To mám radost, že někdo bude mít panely Avancis, hlavně jaký bude výkon bez mraků i v rozptýleném světle v porovnání s tabulkovými údaji - pokud budete mít zájem to uvést.

Zdraví SJM
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od mopadzi »

jasně..s reportem na mypower se počítá, jsem hračička..
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
xmasin
Příspěvky: 1766
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od xmasin »

Mohu se zeptat, zda už máte systém funkční a jak se chová? Plánuji postavit malou FVE s moduly Avancis a zajímá mě chování těchto panelů.
Mr.Marcel
Příspěvky: 44
Registrován: sob srp 30, 2014 4:45 pm
Bydliště: Bardejov SK

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od Mr.Marcel »

ja chcem uchyty panelu poriešit cdčkamy respektive chcem použit material čo použivaje sadrokartonary,
da sa s toho postavit čokolvek čo vy nato
budem to riešit na balkonove zabradlie
potom dodam fotky ,
fanda volnej enegie amater pokus omyl a heureka funguje asi.....
Botas
Příspěvky: 254
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od Botas »

Tak použít sádrokartonařský profily bych se tedy bál s těmy profily dělám a osobně bych nedoporučil z hlediska tuhosti konstrukce pevnosti materiálu atd se mi to nezdá jako vhodné.Musíme uvažovat zatížení sněhem či spíše větrem aby nedošlo třeba k podfouknutí konstrukce z boku.
Jám dva panely také na zdi řešil jsem to made in hornbach.Měli tam regálové profily jak s povrchovkou nebo jen klasika železo v cca 3metrech s těmi oválnými dírami všechno se dalo sešroubovat dva trojúhelníky hned je to jak chytnout do zdi jako příčky se vyřízne kousek lka na a přišroubuje z vrchu.mam dvě podélné vzpěry a pak jedno l ko dole na kterém mi panely leží krajní Z.
Bude to asi o chlup dražší ale síly a pevnost matroše je úplně o něčem jiném.
Mr.Marcel
Příspěvky: 44
Registrován: sob srp 30, 2014 4:45 pm
Bydliště: Bardejov SK

Re: Upevneni panelu na kolmou stenu (striska)

Příspěvek od Mr.Marcel »

no niečo skombinujem .aby to neodfuklo ale hlavne ten padajuci sneh to ma nenapadlo dam menši uhol
fanda volnej enegie amater pokus omyl a heureka funguje asi.....

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek