Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
kyocera
Příspěvky: 1274
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Příspěvků už moc nepíši,ale podělím se s Vámi s vlastním chybným
rozhodnutím. Zakoupil jsem před rokem 18650 20ks zde
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=64&t=4044
I když byly jako nové, podle kodu nové nebyly. Větší množství článků měli v sobě
Dírky, jak někdo rval pásky dolů, ale podařilo se mně vybrat články bez dírek za 15Kč /ks
A změřit, ověřit kapacitu. Odborně mně články do sestavy 5S4P zapájel volente.
Jako vývod aku použil jsem prázdnou novou jednotku Makyta - použil náhradní
prázdnou sestavu aku Makyta zakoupenou na ALI.
Na fotce je vyrobená domácí sestava 5S4P a vedle orginální čínský aku Makyta 5S2P
v krytu o udávané kapacitě 5Ah. Po roce a asi 20 cyklech už se v doma dělané sestavě
5S4P dvě sady li – ion 4P v klidu liší o 0,2V. Tedy 200mV .
U orginální čínské sestavy 5S2P jsou všechny články 18650 stále srovnané na mV.
Chybné rozhodnutí bylo v tom tyto články použít na
Elektronářadí Makyta i když prodejce udává, že jsou to články na elektronářadí, tak
Velké vybijecí proudy tyto články nesnáší. Ono utahovat šrouby Rapid 8 x 200mm, už nějaký
Násobek C s aku 5S4P si vezme. Možná s těmito články udělal někdo dobrou
Zkušenost ve FV , kde jsou vybijecí proudy malé. Ale použít tyto články pro
Aku nářadí byla chyba. Pravděpodobně na začátku jsem sice s této domácí sestavě dosáhnul
Kapacity přes 5Ah, ale domácí sestava je 2 x tak těžší jako u orginální ho čínského
Aku 5Ah . A podle toho jak rychle klesá doba provozu a využitelnost při používání domácí
Aku sestavy 5S4P při náročnějším použití v nářadí Makyta ,
/ mám 3 druhy aku nářadí Makyta /
dá se předpokládat ve srovnání s orginálním
Čínským aku Makyta 5Ah, že domácí sestava 5S4P 2 roky života před sebou už nemá.
Když vezmu pořizovací náklady pro domácí sestavu 5S4P , další náklady pro časovou
Obslužnost, tak domácí výroba z jakoby nových bazarových 18650 pro aku nářadí
se rozhodně nevyplatila a
Je už zřejmé, že je lepší koupit orginální čínskou aku bateriovou jednotku
5S2P Makyta 5Ah, která před rokem stála 20USD. A před rokem prošla bez výpalného.
Tento příspěvek píši proto, aby se někdo i z mé chyby poučil a zbytečně draze nevyráběl něco horšího, než to co je v číně - v tomto případě již hotové, relativně levné a
Pravděpodobně i kvalitnější než těžká domácí sestava 5S4P vyrobená
Jako by z nových bazarových 18650. Ve výsledku mám dražší domácí sestavu, 5S4P, která je těžší
a méně kvalitní než orginál čína.
A málokdo umí přiznat vlastní chybné rozhodnutí
Přílohy
panel2.JPG
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
martin2190
Příspěvky: 322
Registrován: pon čer 20, 2016 1:56 pm

Re: Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od martin2190 »

clanky ktery maj diru po odtrzeni nabodovaneho pasku je potreba vyradit/pokud vim tak sme se domlouvali ze je mozno to vratit nebo vymenit/ u tech kde dira neni se vyrazuje cca 1ks ze 100, v aku naradi je pouzivam /aku flexa tomu dava dost naprdel / , prodanejch cca 40 000ks zatim bez negativnich zkusenosti - poud snad nekdo ma tak at se mi ozve -, katalogove parametry to ma overovano na nekolika testech
FVE 4,9KWp kostal piko 5,5 , MVE 17KW , elektroauto ELTRA
RimmerCZ
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 01, 2017 9:48 am

Re: Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od RimmerCZ »

Ja jsem taky bral tyhle dewalt paky. Pro sebe jsem si z toho delal 5Ah paky pro Dewalt 18V, pouzivam malo, ale jedou bez problemu. Kolegovi jsem repasoval s temito clanky 2x Hilti 6S paky, a vic jak pul roku jedou denne v provozu remeslnika. Zatim mi nerikal, ze by "zdechly". Podle me jsi proste mel spatne kousky. A to priznavam, ze jsem je letoval, protoze bodovacku nemam. Ja jsem teda z koupenych cca 200kusu clanku pouzil zatim mensi pulku a nenarazil jsem na problem. Nutno rict ale, ze mi prodejce dodal sletovane sady dewalt 5S 2P, ktere jsem si sam rozdelaval podle potreby. Mate vlastne jeste nejake tyhle baterky? Klidne bych si jeste neco koupil ;)
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1243
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od Lui »

za seba tiež kladne možem hodnotiť tieto spomínané články.
tie ktoré boli už očistené,som otestoval,napísal,a postupom času zopár kusov pridal do systému...
tuším dokopy som zobral nejakých 400 kusov plus mínus a rozne druhy (fakt nepametám presne) a z toho mám vyradených presne 8 kusov,ktoré samozrejme viem že pojde vymeniť absolutne bezproblémov.
dalšie kusy som si nabodoval do vysávačov (tuším do štyroch)
a tie ktoré boli ešte v spomínaných 18V packoch,tak na tie som si objednal dva obaly z číny za nejakých 10-12 eur tuším a dodnes sú v skrutkovačke.
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
kodl69
Příspěvky: 7487
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od kodl69 »

Už jsem jich použil cca 200ks, a taky celkem bez zaváhání, pár kousků jsem vyřadil při pájení, když začaly "bublat" do cínu, přes protržený dírky, ale neřeším detaily. Články starý cca 1-2 roky považuju za nový, pokud je na nich vidět, že byly vyřazený kvůli chybě v bodování a nebo celej pack, kterej má přepálenej "pojistkovej vývod" je prakticky bez vady, protože ve zkratu bylo připojený zařízení, a kvůli tomu tam je ta pojistka. Pokud by byly, tak by se jich nějaká stovka hodila...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kvako1
Příspěvky: 609
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Chybné rozhodnutí jakoby nové 18650

Příspěvek od kvako1 »

Ja jich mam cca 4500 ks, všechny jsem testoval, mechanicky poškozene jsem vyřadil rovnou.
špatne mi Martin vyměnil za jine.
v některých krabicích bylo zmetku víc v některé míň. zmetku jsem měl do 10% a vyměnil je.
vědšinou to byli vytržené dirky , kapacitně neprošli tak 2%.
Ja jsem spokojen.
s Martinem je supr domluva.

ktomu nařadí maš ale častečně pravdu. ja použivam dewalt a dřív tam davali samsung - davali až 30A. teť tam davaji tyhle LG ty davaji jenom 20A na vykonu je to znát. Nové nařadí ma ale už jine motory. tam to nepoznam.
Na starší verzi je to trochu poznat na výkonu.

mam v práci přes 20ks nařadí od dewaltu na baterky , takže můžu opravdu porovnavat..
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek