Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Mikel »

romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
U nas je mozne platit prevodem, dobirkou a hotove. Banky formou % poplatku z platby karkou podporovat nebudeme. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Kostěj
Příspěvky: 587
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Kostěj »

Mikel píše:
romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
U nas je mozne platit prevodem, dobirkou a hotove. Banky formou % poplatku z platby karkou podporovat nebudeme. :)
Pod to se podepíšu. A bylo by super mít na faktuře QR kód. Platba je pak velmi pohodlná, možná rychlejší než kartou a je to vysoce návykové.
romanf
Příspěvky: 56
Registrován: stř úno 02, 2022 3:55 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od romanf »

jahodovák píše:
romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
stačí se naučit platit převodem z účtu i když to pro někoho může být složité....
ak to potrebujem na firmu, kde platba kartou je 30 sekundová záležitosť a vytvorenie objednávky v SAP-objednávka-faktúra-otravovanie ekonómky-platba prevodom je robota na 2 týždne tak moja voľba je jasná.
Nepoznáš moje podmienky , tak láskavo nekomentuj...
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mihlit »

bublich: Chápu, že zdravá nedůvěřivost je v dnešní době důležitá a užitečná vlastnost, ale tohle vážně není ani čínská firma ani česká rychlofirma. Mají nějaké svoje jméno a dělají to spousty let, takže fakt si nemyslím, že by lhali. Mikela bys asi taky neosočoval, že lže. První objednávku jsem u nich dělal dvanáct let zpátky, kdy tedy jen 18650 články, ale s tím že "originál" Sony, Samsung,... se podvádělo jak v Číně, tak i v evropě. Oni byli jedni z mála, co fakt prodávali oriinály, když jiní ne. Když tedy tvrdí, že je to fakt Ačko, nemám důvod jim nevěřit. Jedna indicie jsou dvoušroubové konektory, které jsem jednak na falešném Ačku nikde neviděl (ale chápu, že při dost velké objednávce by asi číňan navařil kde co), tak zároveň Ačkové články s větší kapacitou mají tento konektor vždy. Hlavně ale u EVE stačí mrknout na QR kód. Pokud na něm není vyražené Bčko a QR dekodér ti řekne, že datum výroby je 2022Q3 či novější (kdy už by tam to Bčko muselo být), tak máš dost velkou jistotu.
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od jahodovák »

romanf píše:
jahodovák píše:
romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
stačí se naučit platit převodem z účtu i když to pro někoho může být složité....
ak to potrebujem na firmu, kde platba kartou je 30 sekundová záležitosť a vytvorenie objednávky v SAP-objednávka-faktúra-otravovanie ekonómky-platba prevodom je robota na 2 týždne tak moja voľba je jasná.
Nepoznáš moje podmienky , tak láskavo nekomentuj...
takže máte firmu a je možno u vás platit jen kartou...jaká je to prosím firma abych věděl že pokud budu něco potřebovat,abych vám platil jen kartou,hezký den přeji.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
romanf
Příspěvky: 56
Registrován: stř úno 02, 2022 3:55 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od romanf »

jahodovák píše: takže máte firmu a je možno u vás platit jen kartou...jaká je to prosím firma abych věděl že pokud budu něco potřebovat,abych vám platil jen kartou,hezký den přeji.
vidím, že problematika je pre Teba zjavne zložitá a nechápeš rozdiel medzi nákupom a predajom. Tým b som debatu s trollom ukončil.
kyocera
Příspěvky: 1232
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od kyocera »

Já osobně oceňuji možnost u Mikela platit na dobírku tehdy až přebírám zboží ve 100% kvalitě.
Název vlákna je aku z Aliexpresu a tak přidám svoji zkušenost. Před roky , když se na ALI platilo zboží
bez DPH a limit pro celnici byl 22E, tak jsem přes známého objednal 2x samostatný aku článek z ALI s cenou
50USD za kus. Nemám totiž kartu /Samostatné články zachytila celnice a byly zde náklady
navíc DPH / daně se platit musí /
a ještě zastoupení při celním řízení s vyměňovací poštou a poplatky za zastoupení ČP. Když se to vše zaplatilo a měl jsem aku v ruce. Katastrofa byly použité a nesplňovaly parametry. Čínan nechtěl uznat tehdy moje argumenty a požadoval vrátit zboží. Poštovné do číny by bylo značně vysoké a můj známý neměl při reklamaci úspěch, respektive neměl
ani dost zkušeností . Když to tedy shrnu, Platba kartou byla opravdu rychlá , zboží nekvalitní a ve finále s poplatky tehdy dražší jako u jiného prodejce v ČR.
Proto jsem rád, že je zde Mikel, že Mikel má zboží ve 100% kvalitě a Mikel nevyžaduje platby předem. Žádné aku z ALI bych po svých zkušenostech z ALI neobjednal. Ale mým příspěvkem nechci odradit nikoho, kdo má rád riziko a
platí předem za zboží či aku neznámé kvality.
Naposledy upravil(a) kyocera dne ned led 29, 2023 10:17 am, celkem upraveno 1 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
cipis
Příspěvky: 4378
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od cipis »

Jahodovak: Je to OT, a navic jsi to vytrhl z kontextu. Nekde je holt platba na ucet opravdu na nekolik dni, kdyz to musi projit pres nekolik oddeleni. Nekdo vystavi objednavku, nekdo ji schvali, posle se, prijde zalohovka, tu musi nekdo schvalit, nekdo zaplatit, na druhe strane pak nekdo sparovat s objednavkou, vyskladnit atd. Proces klidne na dva tydny.
Pokracujte pripadne v nove zalozenem tematu, jestli chcete.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Soban
Příspěvky: 3480
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Soban »

Já u mikela platil z účtu a bylo to rychlé.......

Objednávka: E2 vytvořena dne 11.01.2023 11:07:00
Platba: Platba bankovním převodem

Před koncem pracovní doby přišla zálohová faktura, poslané peníze a 12.1.2023 v 8:40 přišlo že platba přijata.

Jediné co by bylo fakt lepší pro platby přidat tam QR kod pro zadání platby do bankovnictví.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
jahodovák
Příspěvky: 1934
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od jahodovák »

romanf píše:
jahodovák píše: takže máte firmu a je možno u vás platit jen kartou...jaká je to prosím firma abych věděl že pokud budu něco potřebovat,abych vám platil jen kartou,hezký den přeji.
vidím, že problematika je pre Teba zjavne zložitá a nechápeš rozdiel medzi nákupom a predajom. Tým b som debatu s trollom ukončil.
Takže já chci výhodu,kterou ale jinému odmítnu,pěkné...jak se tomuto říká...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mpcz »

Zdravím všechny. Taky mám taky zkušenost z ALI s Lifepo4. Cena byla přijatelná, reference dobré. Platba proběhla kartou, byla potvrzena a zboží bylo odesláno promptně včetně trasovacího čísla. Trasovač fungoval, balíky pěkně postupovaly jak po másle směrem do CZ. Ale protože s číňany obchoduji již 50 let, mám ty přepravní časy trošku v oku a nějak se mi to nepozdávalo - bylo to moc rychlé. Tak jsem se do toho více ponořil a zjistil jsem, že trasovací číslo existuje pouze v některých vyhledávačích a v jiných ne. Pak už to šlo rychle. Ten (asi) číňan "hacknul" trasovače a to trasování tam vkládal sám a ne přepravce. Jak jsem zjistil, tento trik se na Ali objevuje již delší dobu a jak vidno, většinou to prodejci vychází. Při disputu ALI sdělí, že v trasovači vidí "doručeno dne xx.xx.xxxx" a více se s kupujícím nebaví. A to i přesto, že v historii prodejce(ů) je již tento podvod disputován několikrát! A jak jsem zjistil, podvádí se tak vesele dál... Proč to Ali toleruje, je mi záhadou i když určitou nepodloženou teorii mám. Bohužel v těchto případech jde o docela velké peníze.
Z pěti objednávek malých článků Li-ion došla jen jedna zásilka a to místo zaplacené kapacity 3.400mAh došla změřeno 1.800mAh. Na jednom typu dokonce bylo uvedeno 5.000mAh, což je evidentně nemožné. Za ty dlouhé roky praxe jsem nanarazil na skutečnou kapacitu nad 3.500mAh. Navíc článek vážil pouze 2/3 odpovídající váhy.
Dá se říci, že jsem asi neměl štěstí, takže doporučuji velkou ostražitost, nakupovat jen u ověřených prodejců s dobrými referencemi. A ani to někdy nepomáhá. (asi) Číňan prodá v pořádku několik objednávek, sám si napíše několik perfektních referencí a jak přijdou další, nepošle nic. Pak změní název obchodu, dokonce se ani nenamáhá vymyslet název a použije Ali číselný generátor a jede se dál ve stejném duchu. mpcz, 29jan2023
vanilka
Příspěvky: 261
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od vanilka »

S timto podvodem mam taktez zkusenost - viz. https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 22#p183622 . Nastesti mi po reklamaci platby banka penize vratila.
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
ElektroEzs
Příspěvky: 1117
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ElektroEzs »

Já bral LiFePO4 od Jenny Wu na doporučení zde a v pohodě, původně jsem chtěl vzít taky na ALI ale zdejší člen mi říkal ali radši ne. Dnes jsem objednal dalších 32ks od Jenny WU ale tentokrát z Čínského skladu nemá je v EU. Takže za mě Jenny můžu doporučit:-)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
mpcz
Příspěvky: 83
Registrován: sob kvě 14, 2022 1:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mpcz »

to Vanilka: Zdravím, docela by mě zajímalo, jak ten proces vratky postupně proběhl. Protože pokud by se Ali team rozhodl dispute odmítnout a to udělal a pravděpodobně dělá systémově v těchto případech, kde banka vezme peníze na vratku? Ze svého? Ledaže by se banka vydala na strastiplnou cestu dohadování se s čínskou bankou a Ali, což si nedovedu ani představit, když vím, co by to znamenalo za štrapáci. To by byla nebetyčná obětavost. Ale to "ze svého" bych taky zcela nevylučoval. Zažil jsem případy, kdy banka vyplatila škodu, přestože se evidentně jednalo o neprokazatelný podvod ze svého. Vysvětlení je jednoduché. Banky zřejmě nechtějí medializovat jakékoliv problémy a nesnáze při kartových platbách, protože z toho mají velmi slušné zisky. Dík, mpcz, 29jan2023
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od PetrDubi »

Tu vratku nakonec dělá asi přímo karetní asociace (Visa, MC a pod.), ale projít tou reklamaci není zase tak snadný, je potřeba všechno dokládat a dokazovat - srovnal bych to s podkladama pro úspěšný soudní řízení. Nějaká reklamace v evropském eshopu je proti tomu procházkou růžovou zahradou (moje osobní zkušenost).
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
JirkaK
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 27, 2012 1:38 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od JirkaK »

romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
To je slušně absurdní důvod - už proto, že když máš kartu, máš i účet a dvě minuty času navíc tě nezabijou.
romanf
Příspěvky: 56
Registrován: stř úno 02, 2022 3:55 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od romanf »

JirkaK píše:
romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
To je slušně absurdní důvod - už proto, že když máš kartu, máš i účet a dvě minuty času navíc tě nezabijou.
nie je to absurdný dôvod, vysvetlil som to už vyššie a viac sa k tomu nebudem vracať
Nie sú to dve minúty ale kopa vnútrofiremenj byrokracie, ktorú nie som ochotný podstupovať.
Mikelovo rozhodnutie nepríjmať platby kartou rešpektujem, v danom momente je však tento spôsob pre mňa preferovaný a preto nakupujem inde.
Hovorí sa tomu voľný trh.
A už ozaj na túto tému stačilo, každý nakupuje tam kde je to preňho najvýhodnejšie a najpohodlnejšie.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 708
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od shuty »

JirkaK píše:
romanf píše:až sa u MIVVY bude dať platiť kartou , tak OK, dovtedy nkon...
To je slušně absurdní důvod - už proto, že když máš kartu, máš i účet a dvě minuty času navíc tě nezabijou.
to nie je vzdy pravda, existuju platobne systemy kde mas len kartu, ucet nemas a teda nemozes zadavat platby prevodom. tam je jedina moznost platba kartou...
to uz sme ale asi dost off topic ::stop::
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
glottis
Příspěvky: 2076
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od glottis »

S kartama je to zvlastni a lidi jsou ruzni. V okoli je tu kramek, kde prodavaji drazsi veci pro deti, jako treb akocarky a tak. NIkdy nebral karty, protoze nechteli odvadet desatek. Pak byli donuceni jistou okolnosti. A najednou zjistili, ze to neni tak uplne blby, protoze u nich nakonec nakoupilo vic lidi. Pri predstave ze jdu do kramu, tam si neco vyberu, chci to zaplatit a reknou mi 15 000 a jen hotovost a musim do bamkomatu, ikdyby jen 100m, tak vetsina lidi mozn apro penize vyrazi ale nakonec to obedna po netu jinde. Smenarna u nas to same. Chci 1000E ale musim jak vocas do bankomatu. Pri prohlaseni, proc, ze mu rad to 1% navic zaplatim na me kouka jak vejr.

U nakupu baterii by to asi nicemu nepomohlo :) Netusim kolik lidi by rado zaplatilo kartou. Dokonce jsme byl teda u mivvi rad, ze muzu platit na fakturu, protoze faktura dojde, az jsou baterie odesilane a nemam tak blokovane penize a predstava, ze pak nebudou a budu resit nejakej dobropis me desi.

Dalsi aspekt muze byt, ze nakupem na kartu z toho mozna plynou dalsi veci jako reklamace transakce u karetni spolecnosti nebo banky. Nekdo si to objedna, cvakne kartou, doma zapoji, baterky se nafouknou, napise do mivvi, ty reknou ze baterie byli cajk, tak nekdo neleni, pise do banky, zacne se to zkoumat, pak mu to mozna uznaj a co dal :)

Jinak aby jsme na kartove asociace nebyli tak zli. Dnes pujdou prachy i provozovatelum platebnich bran, ktere pak zastresi x platebnich moznosti.
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od UTima »

Rád bych se zde podělil o moji zkušenost z Alibaba, od Amy Wan - Luyuan.
Začátek komunikace 20.10.2022
Zaplaceno přímo kartou 20.10.2022
pak si dala chvíli načas, vyslala zásilku polední možný den po zaplacení.
10.11.2022 zasláno sledovací číslo DPD - 8 x balík
pak zase dlouho nic, po uplynutí 60dni jsem se ji ozval, ona nevím co udělala, ale dva dny po tomto začalo být sledování z německa aktivní a dva dni na to jsem měl všechno doma.
Tři krabice proražený obal, ale buňky jsou velice důkladně zabaleny takže úplně bez poškození.
Teď jsem ještě čekal na yr1035+. Vše změřeno - hodím co jsem psal na Alibaba:
"Objednáno 16x280A a několik dalších věcí. Vše přišlo v pořádku, opravdu velice profesionálně zabaleno!
Delší doba dodání, více jak 60 dní.
Objednal a zaplatil jsem grade "B" přišlo EVE LF280K - B.
Měření odporu: 0,19 - 0,21mohm
napětí 15x 3,2930-8, jedna 3,2942
- měřeno yr 1035+
měření provedeno dva týdny po dodávce (čekal jsem na měřící přístroj) kapacitní test neprovedený.
Buňky vyrobeny 7-8 měsíc roku 2022."
Souhrn:
Objednáno
16 x EVE LF280K třídy B
1 x JKBMS 2A
20 x plastové proložky mezi buňky
celková cena včetně dopravy 60500Kč - tady musím uvést, že jsem platil v době kdy byl dolar snad nejvýše, od té doby jen klesal.
Toto je takové malé díky, Vám co se tady podělíte s vašimi zkušenostmi a já se mohl inspirovat.
Tim
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek