Sledovač AC proudu

Archiv ukončených inzerátů
zozan
Příspěvky: 34
Registrován: sob črc 06, 2013 3:17 pm

Sledovač AC proudu

Příspěvek od zozan »

Mám vyvinutý sledovač toku AC proudu. Jsou tam dvě led, jedna indikuje směr proudu ze sítě, druhá do sítě. Jsou tam dva výstupy na kterých se objeví 5V, podle směru proudu. Dalo by se tam i dodělat, aby to začalo signalizovat až od určité velikosti proudu. Proud je snímán proudovou cívkou HTP 25 od f. TELCOM. Je to vyvinuté k mikroměniči z i4wifi, který jede z 36V akumulátoru (tedy naplno ) k regulaci výstupního výkonu dodávky do sítě, aby nedocházelo k přetokům , když je odběr ze sítě menší než výkon měniče. Regulátor už mám taky otestovaný , chodí od 50W do 250W (řízeno PWM modulací , takže má malé ztráty). Proč to sem píšu, kdyby byl zájem navrhnul bych pl. spoj, jinak to udělám na univerzálku ... ;)
10 x panel Chaori 230W, dělaný 3kW regulátor MPPT - vyhřívání boileru a akumulaček...
16 x panel 380W, Axpert Max 3,6kW, 3 x GF-SUN-1000G2.
http://elektro.caslav.cz/
kodl69
Příspěvky: 7431
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Sledovač AC proudu

Příspěvek od kodl69 »

zajímalo by mě to, ale spíš jako to, jak to máš vymyšlený, mikroměnič mi umřel po pár týdnech. Schéma by nebylo? příp trochu popis programu, jestli je to s nějakým mikroprocesorem.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
emsi88
Příspěvky: 126
Registrován: pon čer 23, 2014 6:05 pm
Bydliště: SK-Vychod

Re: Sledovač AC proudu

Příspěvek od emsi88 »

To ma tiez zaujima, tiez som si chcel nieco take vyvinut, ale nemal som zatial cas a nie je to az tak jednoduche zvlast ak to ma reagovat rychlo a spolahlivo presne aj pri malych prudoch a pri prechodovych javoch.
10x270Wp poly, VT-80, XTM4000-48, Samsung SDI 13kWh (z Audi E-tron), aktuálne v prestavbe
Jozef51
Příspěvky: 482
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Bydliště: Rosovice

Re: Sledovač AC proudu

Příspěvek od Jozef51 »

zozan: Pripajam sa ku kolegom. Co sa tyka menicov pre male fotovoltaicke elektrarne urcite vyvoj nepovedal posledne slovo. A sledovanie pretokov je velmi dolezite. Zaujimave a dolezite tema.
zozan
Příspěvky: 34
Registrován: sob črc 06, 2013 3:17 pm

Re: Sledovač AC proudu

Příspěvek od zozan »

Schema umístěno v elektroporadně...
10 x panel Chaori 230W, dělaný 3kW regulátor MPPT - vyhřívání boileru a akumulaček...
16 x panel 380W, Axpert Max 3,6kW, 3 x GF-SUN-1000G2.
http://elektro.caslav.cz/
zozan
Příspěvky: 34
Registrován: sob črc 06, 2013 3:17 pm

Re: Sledovač AC proudu

Příspěvek od zozan »

kodl69 píše:zajímalo by mě to, ale spíš jako to, jak to máš vymyšlený, mikroměnič mi umřel po pár týdnech. Schéma by nebylo? příp trochu popis programu, jestli je to s nějakým mikroprocesorem.
Program teprve budu psát, zatím jsem testoval hardware. Mám odzkoušené přetokové relé a regulátor mikroměniče, ale ten nechodí úplně ideálně....
10 x panel Chaori 230W, dělaný 3kW regulátor MPPT - vyhřívání boileru a akumulaček...
16 x panel 380W, Axpert Max 3,6kW, 3 x GF-SUN-1000G2.
http://elektro.caslav.cz/