Měnič napětí 6kW s UPS

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
bylg
Příspěvky: 106
Registrován: ned úno 08, 2015 8:01 pm

Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od bylg »

Stále hledám komponenty pro mojí fotovoltaickou ostrovní elektrárnu a při hledání něčeho do začátku pro mikrosystém jsem narazil na docela zajímavý měnič napětí. http://aukro.cz/menic-napeti-24v-230v-6 ... 07692.html Jedná se o 6kW měnič s možným přetížením 300%, tedy 18kW po dobu 20 vteřin. Výhodou je, že má ovládaný výstup pro automatický start elektrocentrály a funguje jako UPSka. Má někdo skušenosti s tímto typem měniče, výhodou je možnost poskytnutí vysokého startovacího výkonu, ale nwm, protože výrobce v Polsku.
Tento měnič by se mi velice líbil pro mojí budovanou elektrárnu, ale zda se vyplatí...
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od brumlaj »

Ehm, na 24V 18kW? 750A? No kdo chce kam .......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od fugas »

Obrovské kabely,obrovské jištění a velmi odolné akumulátory.Ale k takové situaci jen těžko někdy dojde,aby byl takový oběr.Co všechno se vlastně chystáš napájet pomocí toho měniče?Jestli opravdu počítáš s takovými špičkami výkonu,budeš muset zbudovat řádný Temelín a těch 24V hned zavrhni.Stejně bys musel mít tolik baterek,že z toho posklááš bohatě vyšší napětí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
bylg
Příspěvky: 106
Registrován: ned úno 08, 2015 8:01 pm

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od bylg »

Tento měnič nehodlám mít, tedy aspon ne takový výkon. mě by bohatě stačil 2kW. Líbí se mi že si automaticky nastartuje elektrocentrálu...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od tomas »

bylg píše:Líbí se mi že si automaticky nastartuje elektrocentrálu...
A tomu jako věříš? Zatáhne za sytič, otevře ventil paliva, spustí startér, po nastartování vypne startér, pokud se start nezdaří tak zopakuje dle nastavení, povolí sytič atd.....? Opravdu tedy umí nastartovat centrálu?
Má pouhý kontakt signalizující je akumulátor vybitý pod určitou mez a dá povel ke startu, nic víc, hloupost kterou lze poskládat do cca 50Kč a kterou umí jakýkoliv jiný střídač nebo regulátor.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od fugas »

Tak jsem na ten popis kouknul a první co ve mě budí značnou nedůvěru je,že je to celé přeložené gůglem.Pak je tam pro napájecí napětí 12V 21-30V.Nedbale přelouskáno,neověřeno a hurá na aukro.To co píše Tomas je pravda.To co ten měnič dělá zvláne napěťové relé,když už si to jako já,neumíš postavit.Nastartovat centrálu by vyžadovalo několik ovládacích prvků synchronizovaných třeba mým oblíbeným LOGO!
Asi bych se do toho nepouštěl.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od ota »

On ten stroj vypadá jako klon LF powerjacku
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od fugas »

Tak asi to bude něco v tom smyslu.I když můj PJ stál třetinu,má čtyři svorky M10 pro připojení aku a místo těch jističů má tavné pojistky.Displej je tam spíš na okrasu,ale aspoň není nutné ho dokoupit.Z avizovaných pěti dá ve skutečnosti tři kilowatty (bez úprav),což je pro mých 24V myslím tak akorát.Za ty prachy je to oproti výše popsanému celkem dost muziky.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
FRSO
Příspěvky: 2277
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Měnič napětí 6kW s UPS

Příspěvek od FRSO »

ota píše:On ten stroj vypadá jako klon LF powerjacku
Dle mě to vypadá jak Power Star 6Kw, ten jsem opravoval dle toho panelu nahoře, ale tam byli 2 trafa EI !!!!!! a bralo to při 50V cca 5A !!! naprázdno
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek