Hrátky se solárními články

Nezařaditelné
kodl69
Příspěvky: 7410
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hrátky se solárními články

Příspěvek od kodl69 »

není to pravda, voda z klimatizace obsahuje prach, a ten je snad minerální.... Kdo nevěří, ať si zkusí takovou vodu odpařit, co zůstane v nádobě.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: Hrátky se solárními články

Příspěvek od joseff »

tomas píše:...Případně si na letních přebytcích a elektrickém vařiči "vypálit" destilku pro zvlhčovač do zásoby na zimu.
Jak se da snadno na elektrickém vařiči v domácích podmínkách za použití bežně dostupného "nádobí" "vypálit" destilka? Přebytků je fakt dost, takže účinnost nemusí být vysoká, stačí, že to bude "kapat".
kodl69
Příspěvky: 7410
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Hrátky se solárními články

Příspěvek od kodl69 »

http://www.kavalier.cz/cz/laboratorni-z ... -sklo.htmlTady tyhle destilátory mají nerez elektrody přímo ve vodě, žádný ztráty tepla. Takhle se kdysi nouzově ohřívala voda, dokud nebyly rychlovarný konvice. Má to výhodu, že jak dojde voda, už neprotéká žádný proud. Při pokusech bacha na bezpečnost, voda + elektrika=průšvih. Ale to už jsem hodně off topic. Navíc destilka cca za 8Kč litr se fakt nevyplatí vyrábět. Ale může to bavit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek