Pararelna spolupraca dvoch VT80

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
netko
Příspěvky: 173
Registrován: sob zář 01, 2012 12:43 am
Lokalita: Orava

Pararelna spolupraca dvoch VT80

Příspěvek od netko »

Poprosil by som o radu ak ma niekto skúsenosť z dvoma VT80kami. Postrehol som zaujimavy jav a neviem čo s tym. Ma nastavene Absorpčne napätie 58V, float 55V ked dosiahne napatie okolo 55,6V a baterky su na 100% tak prejdu do modu Charge V(čo neviem čo je za mod) ale podstatne je to, že už tlačia len tolko kolko mi ide do spotreby. Sprava sa to ako keby to bolo vo floate no len to nie je. Neviem čo mam zle nastavene alebo čo kde blbne. Mam komplet Studer aj XTMko, BMS-500. Dik
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Pararelna spolupraca dvoch VT80

Příspěvek od matej »

Charge V znamená, že už netlačia plný výkon ale pretože baterky dosiahli požadované napätie podľa aktuálnej nabíjacej fázy, tak tlačia len toľko aby udržali baterky na stanvenom napǎtí.
Skontroluj si (podľa LEDiek na VT alebo podľa RCC) v akej fáze sú VTčka tesne po dosiahnutí tých 55,6V. Ak tam bude Float, tak je to normálne, 55,6V bude tých 55V čo máš Float + teplotná kompenzácia. Ak je to tak, pravdepodobne máš príliš nízko nastavené hodnoty napätia v New Cycle menu v nastavení VT.
Pravda a Láska zvítězí!.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek