2960Wp Napajedla

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

2960Wp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Tak jsem si dnes udelal merici den a zmeril kompletne uplne vsechno na strese, pak si to nakreslil 1:1 v Inkscape a dospel jsem k zaveru, ze se mi tam toho vleze straaaaaaasne moc :yes:

Obrázek

Prozatim tedy mam jen 6x 180Wp, pokusim se nechat si nacenit u http://www.wintech.cz/ komplet material pro konstrukci jako by bylo uz pohromade vsech 12 panelu a uvidim co a jak... Zamysleno je tedy rozsireni z 800Wp na 2960Wp, ale panely mam zatim pouze pro celkovych 1880Wp. To bude ale jeste docela chvili trvat nez to bude uplne komplet hotovo, nicmene uz se tesim ... :home: :repair: *sun* :arrow: *batt* :arrow: :idea: :shock:
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: 2960Wp Napajedla

Příspěvek od avatar »

tak to uz je hodne slusnej výkon)))
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 2960Wp Napajedla

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

to je moc pěkné :yes: , ale bude to výužitelné ? Jasně v zimě se hodí kažej W ale v létě tý šťávy bude "trošku" moc , né ?

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: 2960Wp Napajedla

Příspěvek od soooc »

Aspoň se v létě nemusí omezovat ;)
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 2960Wp Napajedla

Příspěvek od mypower.cz »

Abrams: pro ukladani energie to vyuzitelne nebude protoze nez sezenu odpovidajici kapacitu baterii a tolik penez na ne, tak to bude jeste hodne dlouho trvat, takze zatim vyuziti nejspise pro primou spotrebu, napriklad prihrivani bojleru, nebo mozna pustim i varic elektricky, rychlovarnou konvici, uvidim jaky stridac sezenu a kdy ho vubec sezenu, nevim co z toho vsechno vytahnu, to ukaze az praxe.

EDIT: no a v zime samozrejme jak uz bylo napsano, kazdy watt dobry.. Premyslim nad tim ze si dovnitr do chaty nekam do podkrovi vyvedu kabely od vsech panelu jednotlivě do nejake svorkovnice aby se s tim pak dalo sachovat a zmenit zapojeni podle potreby nebo tak jak se bude vyvijet situace (seriove / paralelni / serioparalelni).
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 546
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 2960Wp Napajedla

Příspěvek od ResHacker »

Moc hezké, taky jsem uvažoval, že přikoupím další panely - zejména kvůli slabé zimě a vyšší poptávce u nás na chatě...Nakonec jsem to ale zavrhl a zůstanu zatím jen u těch 1160Wp, zainvestuji spíše do akumulace, kvalitní přepěťové ochrany a inteligentního řízení systému...
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek