
http://www.studer-inno.com/?p=pages&id=2101
Dva MPPT sledovače. Sice akumulátor pouze do 68V, ale i tak je to pokrok. Snad časem budou i pro 200-400V akumulátory.
Nevíte někdo kolik stojí?
Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned čer 11, 2023 2:59 am
tomas píše:Konečně pořádný regulátor, skoro už pro 1000V. S tím už se dá udělat pořádný ostrůvek:
http://www.studer-inno.com/?p=pages&id=2101
Dva MPPT sledovače. Sice akumulátor pouze do 68V, ale i tak je to pokrok. Snad časem budou i pro 200-400V akumulátory.
Nevíte někdo kolik stojí?
mopadzi píše:Dle mých informací, je procento oprav jak u záruky i pozáruky u Studeru velmi malé...
PavelR píše:no rekl bych ze dost z nas tady ma vykon fve = cca vykon 1ks reglu. malo kdo bude mit 5*500W regl k 2,5kwp
me se na tom libi to vysoky napeti (teda nizky, nebo maly nebo jak to je) staci dva relativne tenky kabely a hotovo.
mopadzi píše:
2306 EUR je doporučená koncová....
matej píše:mopadzi píše:
2306 EUR je doporučená koncová....
Můžu dodat za cca 1800 EUR.
Ale nedoporučuju .. určitě ne 900V. Určitě ne pro svépomocné instalace! To už není 220V... tohle dokáže v momentě člověka zabít. Studer to vymyslel pro on-gridy které se chtějí plně transformovat na off-gridy, tj. s DC vazbou. Aby se nemusely předělávat panely které jsou většinou někde kolem 200-500V.
Pořád si ale myslím že výpadky a poruchy budou méně častější než jsou v distribuční síti. Při těchto bouřkách máme i ve městě výpadky elektřiny skoro každý den.
fukuši píše:PavelR píše:no rekl bych ze dost z nas tady ma vykon fve = cca vykon 1ks reglu. malo kdo bude mit 5*500W regl k 2,5kwp
me se na tom libi to vysoky napeti (teda nizky, nebo maly nebo jak to je) staci dva relativne tenky kabely a hotovo.
To vysoké napětí je podle mě spíš zaděláno na průser
Souhlas, řešení se nebát, není-li zastínění, případně jsou-li power optimizery. Nesouhlas - elektřiny je třeba se bát. Je to přesně pro ty lidi, kteří nemaj na zahradě měděný doly. Ale je zapotřebí investovat do izolace.PavelR píše:Osobne bych se toho ja doma nebal.
honzasl píše:Pořád si ale myslím že výpadky a poruchy budou méně častější než jsou v distribuční síti. Při těchto bouřkách máme i ve městě výpadky elektřiny skoro každý den.
To je docela zajímavá otázka, dokáže to někdo ze svých grafů vyčíst tak, jak se to měří v sítích?
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků