Provoz většího ventilátoru na FV • Fórum | MyPower.CZ

Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob kvě 27, 2023 11:57 pm


Provoz většího ventilátoru na FV

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace

Provoz většího ventilátoru na FV

Příspěvekod redcrown » stř říj 23, 2013 10:17 am

zdravím,
potřeboval bych poradit s provozem ventilátoru.
Ingredience, které mám k dispozici:
1x 3f asychnonní ventilátor 375W,
4x monokrystal 180Wp na trackeru - dosud nezapojené,
4x polykrystal 230Wp s popraskaným sklem (nejsou nikde nainstalované, z důvodu nebezpečí požáru se mi je ani nechce instalovat),
1x frekvenční měnič 1f 750W,
1x SDS micro,
1x UPS APC CS500,
případně 1x měnič Carspa modif. sínus 1000W s funkcí UPS,

Ventilátor má odvětrávat pokud je splněna podmínka rozdílu teplot a určité vlhkosti měřených SDS. Cílem je, aby ventilátor běžel min. pokud alespoň trochu svítí *sun* . Možná někdy i když už nesvítí, to ale nemám zatím vyzkoušené, jestli to bude potřeba. Předpokládaný provoz cca. květen až září. Ventilátor je vysokotlaký, těžko jsem ho sháněl, takže ten tam zůstane. Jiná akumulace než přes starou autobaterku z ekonomických důvodu nepřipadá v úvahu. Jak nejlépe provozovat tento ventilátor na FV DC s co možná nejmenšími pořizovacími náklady.
Jo a mimochodem, běží mi tady FV 5kWp v režimu ZB (to snad jen pro případné úvahy z důvodu přetoků). Jendou z úvah je i grid-free bez přetoků.
Děkuji za rady.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
redcrown
 
Příspěvky: 1122
Registrován: pát říj 12, 2012 7:15 pm
Bydliště: Severní Čechy


Zpět na Boilery, ohřev TUV, vytápění, klimatizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ZHfve a 0 návštevníků

Reputation System ©'