LCD Keypad Shield 16×2

Instalace, stažení software, verze software, upload firmware a další otázky týkající se zprovoznění MicroLogu
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

Začal som sa pomaly oboznamovať s MikroLogom a mám problém so zobrazením. To čo vidím na virtuálnom LCD sa mi nezobrazuje na realnom LCD pripojenom na arduino. Skúšal som nájsť niečo kde by som zistil akú chybu robím ale nenašiel som. Má niekto nápad kde udelal soudruh (Jarík) z NDR chybu ? :dontknow:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od mypower.cz »

Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

Toto som našeil a upravil som aj jednotilivé piny ale aj tak mám prázdny LCD, netuším kde môže byť ešte zrada.
Ešte som skúsil zmeniť číslo pinu v definícii LCD vo funkčnom algoritme a LCD funguje ale ukazuje tam rôzne znaky namiesto číselných hodnôt, tak isto aj ked tam nahrám MikroLog je vyplnený len horný riadok aktuálne písmenom "n" s vlnovkou nad ním.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od mypower.cz »

V tom pripade doporucuji zkusit nejaky cisty demo priklad ze stranek arduina, napriklad http://arduino.cc/en/Reference/LiquidCrystalPrint a overit jestli display funguje spravne s jednoduchym demem.

Jakmile tohle bude dobre fungovat, prosim o poslani presneho kodu, se kterym se display podarilo zprovoznit a mrknu na to a napsal bych navod jak provest odpovidajici upravy tak aby po nahrani micrologu s modifikaci display fungoval uplne stejne jako pri zkouseni demoprogramem ze stranek arduina.

Mimochodem jaky je aktualne nahrany program pro display? Jestli neni pricina nikoliv v zapojeni, nebo pouzitych pinech, ale nejaky bug v programu pro display, ktery microlog treba v tuto chvili zatim nedokaze rozdychat. Bylo by mozno zde pro ukazku vlozit i ten aktualni kod programu pro display?
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

Skúšam rôzne možnosti, no a dostal som sa do stavu kedy funguje všetko ako má len zobrazuje takéto hodnoty.
N´´ddh FF . namiesto Napeti FV1 0.00
N´´ddh FF" . namiesto Napeti FV2 0.00 aj pri iných obrazovkách sú to rôzne znaky, ovládanie funguje cez web rozhranie,
skúsim predĺžiť piny s interentovej dosky, možno nebude niekde dobrý kontakt aj ked som to pozeral a vypadá to že by mala dĺžka pinov stačiť
Nahranú mám verziu 2.04
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od mypower.cz »

To vypada snad mozna na prehazene nebo nejak jinak rozbite bity komunikace s displayem .. tezko rici .. A to demo ze stranek arduina se podari rozchodit ? Nebo i na demu to zobrazuje nejake podivnosti?
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

v pôvodnom formáte to demo nefunguje
a ked upravím def LCD na hodnoty z MikroLogu

LiquidCrystal lcd(8, 9, 14, 5, 6, 7);

tak sa toto zobrazí na prvom riadku : lln, fnbld ddh F namiesto hello, world!
predĺženie pinov dokončím zajtra a uvidím čo to povie
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

:comp: zapojil som tam 4 pin a funguje to ako má, ten 14 nerobí dobrotu, musím skúsiť najaké iné ktoré budú voľné
dakujem za spluzdieľanie problému
už sa môžem pustiť do pripájania čidiel, ale ešte budem musieť prelúskať programovacie úskalia :yes:
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od Frenky »

Já s úspěchem používám pin 3

#include <LiquidCrystal.h>
LiquidCrystal lcd(8, 9, 3, 5, 6, 7);

Jinak pin 4 bude potřeba pro ovládání SD karty
viz http://forum.arduino.cc/index.php?PHPSE ... #msg147860

Pozor existují různé verze eth shieldů viz uvedené vlákno a diskuze dál.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
jarík
Příspěvky: 75
Registrován: úte zář 25, 2012 1:46 pm
Bydliště: SK

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od jarík »

vyskúšané na pin 3 , funguje bez problémov
ďakujem Frenky :handshake:
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od kodl69 »

změnu pinu pro displej teď taky řeším, pin 14 bych asi potřeboval pro sériovou komunikaci, můžu to dát třeba na pin 20 nebo některý další z těch 30-ti co z nich mnoho asi nijak nevyužiju nebo je jinej problém?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od Frenky »

Můžeš použít téměř jakékoliv digitální piny, pozor si dávej jen na PWM-ky a analogy, tam to nemusí pracovat správně. Jarik a já jsme řešily kam přestěhovat pin 4, protože nám tento pin překážel v (sendvičovém) provozu mega + ethshield + LCD keypad shield. tento jsmem já přestěhoval na pin3 a používám dodnes (i když LCD keypad shield nahradil frenky shield, :-) kde jsem nastrkal vsechny podpurne obvody jako odporove delice, odpor na mereni teplot apod. :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od kodl69 »

Já mám na bastlení desku s pinama dolů a konektorama nahoře, takže bude zavřená pod displejem, ale až to odladím, zatím to budu ladit bez displeje, ale chci to mít připravený. Arduino je hrozná hračka, dnes v 11 hod mi to předal pošťák a od té chvíle je ze mě malý děcko, nic sem za celý půldne neudělal a hraju si. Programátor ze mě asi nebude, ale tohle je fakt návykový. Možná bych zkusil využít některej PWM výstup, který zůstanou volný s ethernet shieldem a diplejem? (pin 10LCD dám na 20arduino.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69
Příspěvky: 7413
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: LCD Keypad Shield 16×2

Příspěvek od kodl69 »

potvrzuju správnost přestěhování pinu 4 displeje na pin 3 - stačilo ohnout vývod a kapka cínu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek